Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ЕПІстолярій олесЯ гончара і творча індивідуальність письменника

ЕПІстолярій олесЯ гончара і творча індивідуальність письменника

Назва:
ЕПІстолярій олесЯ гончара і творча індивідуальність письменника
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,16 KB
Завантажень:
229
Оцінка:
 
поточна оцінка 4.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
київський національний університет
імені тараса шевченка
Курило Людмила Миколаївна
УДК 821.161.2- 6.09+929 Гончар
ЕПІстолярій олесЯ гончара
і творча індивідуальність письменника
10.01.01 – українська література
автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата філологічних наук
Київ – 2006


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана у Луганському національному педагогічному
Університеті імені Тараса Шевченка Міністерства освіти і науки України
Науковий керівник: |
доктор філологічних наук, професор
Галич Олександр Андрійович,
Луганський національний педагогічний університет імені Тараса Шевченка,
завідувач кафедри української літератури.
Офіційні опоненти: | доктор філологічних наук, професор
Кузьменко Володимир Іванович,
Київський славістичний університет,
проректор з наукової роботи,
завідувач кафедри української філології
кандидат філологічних наук, доцент
Калинчук Алла Миколаївна,
Інститут літератури ім. Т.Г.Шевченка
НАН України,
Науковий співробітник відділу шевченкознавства
Провідна установа: | Харківський національний університет імені В.Н.Каразіна, Міністерство освіти і науки України, м. Харків
Захист відбудеться 16 червня 2006 року о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д .001.15 із захисту дисертацій на здобуття наукового ступеня доктора філологічних наук при Київському національному університеті імені Тараса Шевченка за адресою: 01033, м. Київ, бульвар Тараса Шевченка, 14.
З дисертацією можна ознайомитись у Науковій бібліотеці ім. М. О. Максимовича Київського національного університету імені Тараса Шевченка за адресою: 01033, м. Київ, вул. Володимирська, 58.
Автореферат розісланий _15 травня 2006 р.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради,
доктор філологічних наук, професор Л. М. Копаниця
Загальна характеристика роботи
Проголошення незалежності України, розбудова нашої держави стимулювали інтерес до вивчення багатьох маргінальних проблем сучасного літературознавства. У цьому плані актуальним для формування національного менталітету й утвердження загальнолюдських моральних цінностей є вивчення епістолярію як системи самовираження письменника, з урахуванням попереднього досвіду розвитку епістолярного жанру.
Сьогодні інтерес до традиційного епістолярію значно зменшився, можливо, через те, що в наше життя впевнено увійшли телефон, факс, комп”ютер. Тим часом літературна свідомість завжди повинна відчувати незамінність епістолярію, особливо ж коли йдеться про листування письменника. Лист, написаний майстром художнього слова а основі безпосередніх вражень від подій, дозволяє поринути в ту епоху, коли жив і творив автор, побачити певні колізії того часу очима письменника, а також простежити його особистісне ставлення до них. Жодному із своїх творів митець так глибоко не розкриває власну душу, як у листах, бо, як правило (не враховуючи відкритих листів), вони адресуються одній конкретній особі й не розраховані на широке коло читачів. Виходячи з цього, варто ширше залучати до сфери літературознавчих досліджень епістолярну спадщину письменників, щоб у повній мірі уявляти й усвідомлювати життєвий і творчий шлях того чи іншого автора.
Епістолярні традиції в Україні формувались і розвивались, починаючи з давньої літератури, вони спиралися на приклад листування таких античних авторів, як Епікур, Ціцерон, Катон, Сенека та ін. Продовжували ці традиції, перш за все, відомі українські вчені та письменники, серед яких І.Вишенський, Г.Сковорода, Ф Прокопович, Т.Шевченко, Леся Українка, І.Франко, М.Коцюбинський, М.Зеров, М.Хвильовий, О.Довженко, П.Тичина, О.Гончар тощо. У сійчасних умовах дуже важливо зберегти й примножити ці традиції.
У зв”язку з тим, що Україна набула статусу незалежності, суттєво змінилсь акценти в оцінках творчості українських письменників радянської доби, зокрема, це стосується й Олеся Гончара. Його епістолярна спадщина та опубліковані нещодавно щоденники вносять суттєві корективи в баченні його політичних і громадських позицій, а також примушують нас по-іншому оцінити художню спадщину, що творилася переважно в умовах політичної несвободи.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: ЕПІстолярій олесЯ гончара і творча індивідуальність письменника

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок