Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> СОЦІАЛЬНО-ПЕДАГОГІЧНІ УМОВИ ФОРМУВАННЯ ФІЗИЧНОГО ЗДОРОВ’Я ПІДЛІТКІВ У ПОЗАШКІЛЬНІЙ РОБОТІ

СОЦІАЛЬНО-ПЕДАГОГІЧНІ УМОВИ ФОРМУВАННЯ ФІЗИЧНОГО ЗДОРОВ’Я ПІДЛІТКІВ У ПОЗАШКІЛЬНІЙ РОБОТІ

Назва:
СОЦІАЛЬНО-ПЕДАГОГІЧНІ УМОВИ ФОРМУВАННЯ ФІЗИЧНОГО ЗДОРОВ’Я ПІДЛІТКІВ У ПОЗАШКІЛЬНІЙ РОБОТІ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,79 KB
Завантажень:
83
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
ІНСТИТУТ ПРОБЛЕМ ВИХОВАННЯ
АКАДЕМІЇ ПЕДАГОГІЧНИХ НАУК УКРАЇНИ
Сватьєв Андрій Вячеславович
УДК: 37.037.1:37.018.1
СОЦІАЛЬНО-ПЕДАГОГІЧНІ УМОВИ ФОРМУВАННЯ ФІЗИЧНОГО
ЗДОРОВ’Я ПІДЛІТКІВ У ПОЗАШКІЛЬНІЙ РОБОТІ
13.00.07 – теорія та методика виховання
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата педагогічних наук
Київ – 2001


Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Запорізькому державному університеті
Науковий керівник: доктор педагогічних наук, професор,
ОРЖЕХОВСЬКА Валентина Михайлівна,
Науково-методичний центр превентивного
виховання АПН України, директор.
Офіційні опоненти: доктор педагогічних наук, професор,
СУЩЕНКО Тетяна Іванівна,
Запорізький інститут післядипломної
педагогічної освіти, завідувач кафедри
педагогічної майстерності та нових
технологій освіти.
кандидат педагогічних наук,
старший науковий співробітник,
ЗУБАЛІЙ Микола Дмитрович,
Інститут проблем виховання АПН
України, завідувач лабораторії
фізичного виховання.
Провідна установа: Харківський державний педагогічний
університет ім. Г.С.Сковороди, кафедра педагогіки,
Міністерство освіти і науки України, м. Харків.
Захист дисертації відбудеться “30” жовтня 2001 року о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 26.454.01 в Інституті проблем виховання АПН України за адресою: 04060 м. Київ, вул. М.Берлинського, 9.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інституту проблем виховання АПН України (04060 м. Київ, вул. М.Берлинського,9)
Автореферат розіслано “27 ” вересня 2001 року
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Г.П.Пустовіт


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність дослідження обумовлюється сучасним рівнем розвитку суспільства, який у значній мірі актуалізує наукові проблеми, пов’язані зі збереженням здоров’я і фізичним розвитком дітей та учнівської молоді. В Україні об’єктивно склалися такі соціально-педагогічні та соціально-економічні умови, які призвели до погіршення стану здоров’я дітей різного віку, збільшення серед них випадків наркоманії, алкоголізму, негативного ставлення до основних принципів здорового способу життя. З огляду на це, в Законі України “Про позашкільну освіту” підкреслюється важливість цілеспрямованого вирішення завдань формування у підростаючого покоління здорового способу життя, свідомого і відповідального ставлення до власного здоров’я та здоров’я оточуючих, вдосконалення фізичного розвитку, профілактики бездоглядності, правопорушень серед дітей різного віку.
Одним із перспективних і найбільш ефективних напрямів практичного вирішення цих завдань є удосконалення традиційних засобів, форм і методів позашкільної роботи, спрямованої на формування морального і фізичного здоров’я підростаючого покоління.
Аналіз науково-методичної літератури дозволив констатувати певні аспекти дослідження науковцями окресленої проблеми. Так, рядом учених (Б.А.Ашмарін, М.Н.Булатова, І.Ф.Ємчук, Н.В.Жмарьов, Т.Ю.Круцевич, А.П.Матвеєв, І.В.Муравов, В.М.Платонов, Б.М.Шиян та ін.) розроблено загальнодидактичні принципи побудови процесу формування духовного і фізичного здоров’я школярів. Психологічному аспекту цієї проблеми присвячено наукові дослідження А.Г.Асмолова, Т.І.Бєлавіної, Т.В.Василішиної, І.Г.Єрмакова, Г.С.Костюка, Н.Ю.Максимової, С.І.Подмазіна, В.О.Солов’єнко, Т.М.Титаренко та ін., соціально педагогічному - праці В.М.Оржеховської, А.А.Пермякова, Т.І.Сущенко, В.І.Туташинського та ін. Медично-біологічним особливостям психолого-педагогічного процесу, спрямованого на зміцнення здоров’я підростаючого покоління, присвячені роботи: М.М.Амосова, Г.Л.Апанасенко, І.А.Аршавського, В.А.Барановського, С.М.Варвянського, В.М.Волкова, В.І.Завацького, Я.І.Звиняковського, Ю.Ф.Змановського, А.П.Лаптєва, В.А.Шаповалової, А.Г.Щедріна та ін.
Необхідно зазначити, що розв’язання одного з найбільш соціально-значущих завдань сучасного суспільства, яке претендує на гідне місце у світовій цивілізації, неможливо без комплексного підходу до означеної проблеми, що передбачає інтеграцію знань і досягнень різноманітних галузей наукового світогляду.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: СОЦІАЛЬНО-ПЕДАГОГІЧНІ УМОВИ ФОРМУВАННЯ ФІЗИЧНОГО ЗДОРОВ’Я ПІДЛІТКІВ У ПОЗАШКІЛЬНІЙ РОБОТІ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок