Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Економічна ефективність виробництва овочів відкритого ґрунту

Економічна ефективність виробництва овочів відкритого ґрунту

Назва:
Економічна ефективність виробництва овочів відкритого ґрунту
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,45 KB
Завантажень:
447
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Харківський національний аграрний університет
імені В.В. Докучаєва
ЛЕБЕДИНСЬКА Ольга Іванівна
УДК 631.15:635.042
Економічна ефективність виробництва
овочів відкритого ґрунту
Спеціальність 08.07.02 – “Економіка сільського господарства і АПК”
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Харків – 2005
Дисертацією є рукопис.
Роботу виконано у Харківському національному аграрному університеті імені В.В.Докучаєва Міністерства аграрної політики України.
Науковий керівник – кандидат економічних наук, доцент
Муковоз Володимир Олександрович,
Харківський національний аграрний університет ім. В.В.Докучаєва,
доцент кафедри економіки сільського господарства
Офіційні опоненти: доктор економічних наук, професор
Бєсєдін Микола Олександрович,
Харківський національний аграрний університет
ім. В.В.Докучаєва, завідувач кафедри управління в АПК
кандидат економічних наук, старший науковий співробітник
Плужніков Володимир Олексійович,
Інститут овочівництва і баштанництва УААН,
завідувач відділом економіки, маркетингу,
інформації і наукового забезпечення АПК
Провідна установа - Сумський національний аграрний університет
Міністерства аграрної політики України
Захист дисертації відбудеться 18 травня 2005 р. о12 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 64.803.01 Харківського національного аграрного університету ім. В.В. Докучаєва за адресою: 62483, Харків, п/в „Комуніст - 1”, навчальне містечко ХНАУ, корп. 1, ауд. 213.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Харківського національного аграрного університету ім. В.В.Докучаєва за адресою: 62483, Харків, п/в „Комуніст - 1”, навчальне містечко ХНАУ.
Автореферат розісланий “15 „ квітня 2005 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради А.В.Македонський
Загальна характеристика роботи
Актуальність теми. Соціальна стабільність у суспільстві у значній мірі визначається достатнім обсягом і раціональною структурою продовольчих ресурсів, серед яких важливе значення має овочева продукція. На жаль, нинішній стан виробництва та споживання овочів в Україні не відповідає нормативним потребам.
Перехід аграрної сфери до ринкових відносин, функціонування овочепродуктового підкомплексу в нових умовах господарювання, формування ринку овочевої продукції вимагають обґрунтування основних напрямів подальшого розвитку овочівництва та підвищення його економічної ефективності.
Зростання цін на енергоносії та на матеріально-технічні засоби поряд з іншими причинами негативно вплинули на ефективность овочевого виробництва.
Проблемами підвищення економічної ефективності сільського господарства присвячено значну кількість наукових праць відомих вітчизняних і зарубіжних учених-економістів: В.Г.Андрійчука, В.Я.Амбросова, П.І.Гайдуцького, А.М.Гатауліна,
В.А.Добриніна, М.В.Калінчика, І.І.Лукінова, В.П.Мартьянова, М.Ф.Соловйова, В. Й. Шияна, О.М.Шпичака та інші.
В різні періоди розвитку овочепродуктового підкомплексу ефективність функціонування овочевої галузі вивчали В.І. Бойко, Г.Л. Бондаренко, В.М. Гризенков,
З.І. Гризенкова., І.І. Жадан, В.І. Криворучко, К.І. Олефір, В.М. Скупий, Л.В. Фе­дорова, Є.О. Фірсов, М.М. Рудий, І.І. Червен та інші дослідники.
Окремі питання ефективного функціонування овочівництва в ринкових умовах знайшли відображення в наукових працях В.І. Бойка, З.І. Гризенкової, В.М. Скупого. Найбільш фундаментальне дослідження розвитку овочівництва в умовах перехідної економіки було проведене В.І. Криворучком, який проаналізував стан і тенденції розвитку овочевої галузі в Україні, її організаційно-економічні та технологічні аспекти, механізм стабілізації та виходу з кризи. Проте регіональні особливості економічної ефективності галузі в цих дослідженнях висвітлені недостатньо. Соціально-економічне значення проблеми та недостатня її вивченість й обумовили вибір теми дисертаційного дослідження.
Зв‘язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дисертаційна робота є складовою науково-дослідної роботи кафедри економіки сільського господарства Харківського національного аграрного університету ім.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: Економічна ефективність виробництва овочів відкритого ґрунту

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок