Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> РОЗРОБКА МЕТОДУ РОЗРАХУНКУ КОНТАКТНИХ НАПРУЖЕНЬ НА УЩІЛЬНЮВАЛЬНИХ ПОВЕРХНЯХ ЗАТВОРІВ ВИСОКОГО ТИСКУ

РОЗРОБКА МЕТОДУ РОЗРАХУНКУ КОНТАКТНИХ НАПРУЖЕНЬ НА УЩІЛЬНЮВАЛЬНИХ ПОВЕРХНЯХ ЗАТВОРІВ ВИСОКОГО ТИСКУ

Назва:
РОЗРОБКА МЕТОДУ РОЗРАХУНКУ КОНТАКТНИХ НАПРУЖЕНЬ НА УЩІЛЬНЮВАЛЬНИХ ПОВЕРХНЯХ ЗАТВОРІВ ВИСОКОГО ТИСКУ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
15,20 KB
Завантажень:
280
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
НАЦІОНАЛЬНИЙ ТЕХНІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
"ХАРКІВСЬКИЙ ПОЛІТЕХНІЧНИЙ ІНСТИТУТ"
Ромашов Юрій Володимирович
УДК 539.3
РОЗРОБКА МЕТОДУ РОЗРАХУНКУ КОНТАКТНИХ НАПРУЖЕНЬ
НА УЩІЛЬНЮВАЛЬНИХ ПОВЕРХНЯХ ЗАТВОРІВ
ВИСОКОГО ТИСКУ
Спеціальність 05.02.09 - динаміка та міцність машин
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Харків – 2001
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Національному технічному університеті "Харківський політехнічний інститут" Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник: кандидат технічних наук, доцент
Сало Валентин Андрійович,
Національний технічний університет "Харківський політехнічний інститут",
доцент кафедри теоретичної механіки.
Офіційні опоненти: доктор технічних наук, професор
Курпа Лідія Василівна,
Національний технічний університет "Харківський політехнічний інститут",
завідувач кафедри прикладної математики;
доктор технічних наук, професор
Симоновський Віталій Іович,
Сумський державний аграрний університет,
завідувач кафедри теоретичної та прикладної механіки.
Провідна установа: Інститут проблем міцності НАН України,
відділ математичного моделювання і аналітичного аналізу розв’язання задач механіки деформівного твердого тіла, м. Київ.
Захист відбудеться "_17_" ___жовтня_____ 2001 р. о _14-30_ годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д .050.10 у Національному технічному університеті "Харківський політехнічний інститут" за адресою: 61002, м. Харків, вул. Фрунзе, 21.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Національного технічного університету "Харківський політехнічний інститут" за адресою: 61002, м. Харків, вул. Фрунзе, 21.
Автореферат розісланий "__10__" ____вересня____ 2001 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Бортовой В. В.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Посудини високого тиску широко використовують в промисловості для здійснення різноманітних технологічних процесів, наприклад для синтезу речовин або обробки матеріалів, а також у наукових дослідженнях для вивчення фізико-хімічних процесів при високих тисках. Герметичність посудин високого тиску забезпечують ущільнювальні елементи затворів. У затворах, які часто розбирають, герметичність забезпечують за рахунок контактного тиску, який створюють на ущільнювальних поверхнях. Забезпечення герметичності затворів є важливою науково-технічною проблемою. Технічні характеристики посудин високого тиску обумовлені можливостями ущільнень, які встановлюють розрахунками на етапі проектування.
Актуальність теми. Розповсюджені методи розрахунку контактних тисків на ущільнювальних поверхнях затворів високого тиску основані на спрощених моделях ущільнень. Моделі ущільнень у вигляді стержнів, пластин та оболонок не завжди дозволяють обґрунтувати вибір конструктивних параметрів ущільнень при їх проектуванні. Тому у багатьох сучасних дослідженнях основна увага приділяється удосконаленню існуючих та розробці нових моделей та методів розрахунку контактних тисків на ущільнювальних поверхнях. Враховуючи поширення у застосуванні технологій високих тисків у багатьох галузях сучасній промисловості, розробка адекватних моделей та методів розрахунку контактних напружень на ущільнювальних поверхнях затворів високого тиску є актуальною науковою та прикладною проблемою.
Зв'язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Роботу виконано на кафедрі теоретичної механіки Національного технічного університету "Харківський політехнічний інститут" (НТУ "ХПІ") у рамках координованих Міністерством освіти і науки України держбюджетних тем: "Побудова теоретичних основ розрахунків нелінійної повзучості та руйнування деформівних тіл за умов дії зовнішніх швидко осцилюючих полів навантаження" на 1997-1999 р.р. (шифр М1002, наказ № 277-II від 17.04.1997 р.) і "Створення теорії та методів розрахунку тонкостінних конструкцій з ізотропних та ортотропних матеріалів, що пошкоджуються при повзучості" на 2000-2003 р.р. (шифр М1003, код 040101, наказ № 3-II від 04.01.2000 р.).
Мета і задачі дослідження. Метою роботи є розробка методу розрахунку контактних напружень на ущільнювальних поверхнях затворів високого тиску, основаного на розв’язанні крайових задач теорії пружності для тривимірних і двовимірних тіл складної форми за допомогою варіаційно-структурного методу теорії R-функцій та мішаного принципу Рейсснера.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 Реферат на тему: РОЗРОБКА МЕТОДУ РОЗРАХУНКУ КОНТАКТНИХ НАПРУЖЕНЬ НА УЩІЛЬНЮВАЛЬНИХ ПОВЕРХНЯХ ЗАТВОРІВ ВИСОКОГО ТИСКУ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок