Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ФОРМИ ТА МЕТОДИ РЕГУЛЮВАННЯ ТЕХНІЧНОЇ ОЗБРОЄНОСТІ ЯК ОСНОВИ ПІДВИЩЕННЯ ПРОДУКТИВНОСТІ ПРАЦІ

ФОРМИ ТА МЕТОДИ РЕГУЛЮВАННЯ ТЕХНІЧНОЇ ОЗБРОЄНОСТІ ЯК ОСНОВИ ПІДВИЩЕННЯ ПРОДУКТИВНОСТІ ПРАЦІ

Назва:
ФОРМИ ТА МЕТОДИ РЕГУЛЮВАННЯ ТЕХНІЧНОЇ ОЗБРОЄНОСТІ ЯК ОСНОВИ ПІДВИЩЕННЯ ПРОДУКТИВНОСТІ ПРАЦІ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
15,70 KB
Завантажень:
437
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
науково-дослідний економічний інститут
Міністерства економіки та з питань
європейської інтеграції України
Шалімов Володимир володимирович
УДК 331.103:631.17
ФОРМИ ТА МЕТОДИ РЕГУЛЮВАННЯ ТЕХНІЧНОЇ ОЗБРОЄНОСТІ
ЯК ОСНОВИ ПІДВИЩЕННЯ ПРОДУКТИВНОСТІ ПРАЦІ
Спеціальність 08.02.03 - Організація управління, планування і регулювання економікою
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Київ – 2002
Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Кіровоградському державному технічному університеті Міністерства освіти і науки України
Науковий керівник -
Плаксов Віктор Антонович – доктор економічних наук, професор, Кіровоградський державний технічний університет Міністерства освіти і науки України, завідувач кафедри "Фінанси та планування"
Офіційні опоненти –
Пашута Микола Тимофійович – доктор економічних наук, професор, головний науковий співробітник НДЕІ Міністерства економіки та з питань європейської інтеграції України;
Попрозман Наталія Василівна – кандидат економічних наук, декан фінансово-економічного факультету Інституту статистики, обліку та аудиту
Провідна установа – Інститут аграрної економіки УААН, відділ цін, матеріальних ресурсів та робочої сили (м. Київ)
Захист відбудеться "13" червня 2002 р. о 1600 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.801.01 по присудженню наукового ступеня доктора економічних наук при Науково-дослідному економічному інституті Міністерства економіки та з питань європейської інтеграції України за адресою: 01601, м. Київ, бульвар Дружби народів, 28, 5-й поверх, зал засідань.
З дисертацією можна ознайомитись у науковій бібліотеці Науково-дослідного економічного інституту Міністерства економіки та з питань європейської інтеграції України за адресою: 01601, м. Київ, бульвар Дружби народів, 28.
Автореферат розісланий "13" травня 2002 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради
доктор економічних наук А.В. Базилюк
Загальна характеристика роботи
Актуальність теми дисертаційної роботи. Як форма господарювання ринкова економіка довела свою спроможність функціонувати виключно завдяки кращім, ніж в інших господарських системах, показниках продуктивності праці та ефективності виробництва, на основі більш високої мотивованості у забезпеченні цих зрушень. А тому, намічаючи задачі ринкової трансформації, які були поставлені в Україні у 1990 році, необхідно було б, перед усім, подбати про активізацію факторів виробництва щодо забезпечення ресурсозбереження та економії витрат. Особливо це стосується використання машин та устаткування, які і самі є фактором підвищення продуктивності праці та елементом прогресивних змін у виробництві.
Між тим, практика роботи останніх років показала, що сформована в Україні економічна модель ринкової орієнтації не реагує на зниження характеристик використання технічних засобів праці, обмежуючи тим самим можливості економічного розвитку. Відсутність мотиваційних важелів і економічних механізмів активізації використання техніки ставить, таким чином, під сумнів розвиток насправді прогресивної ринкової форми господарювання.
Тому розробка організаційних форм і методів ефективного використання технічних засобів праці представляється важливим напрямком дослідження не тільки як фактора підвищення прогресивності праці, а і як необхідного елементу здійснення ринкових перетворень.
Вивченню питань підвищення ефективності форм та методів регулювання технічної озброєності праці приділяли увагу багато вчених економістів. Відзначаючи вагомість отриманих наукових результатів у сфері теорії та практики організації та регулювання механізму технічної озброєності праці, слід зауважити, що на сьогодні залишились недостатньо розкритими цілий ряд питань, пов’язаних з сучасними особливостями нових умов використання технічних засобів праці у процесі виробництва, особливо на регіональному та галузевому рівнях.
Все це засвідчує актуальність теми дисертаційного дослідження, яка і зумовлена нагальною потребою та необхідністю оптимізації ресурсного забезпечення, технічного озброєння виробництва необхідними засобами праці.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 Реферат на тему: ФОРМИ ТА МЕТОДИ РЕГУЛЮВАННЯ ТЕХНІЧНОЇ ОЗБРОЄНОСТІ ЯК ОСНОВИ ПІДВИЩЕННЯ ПРОДУКТИВНОСТІ ПРАЦІ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок