Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> обгрунтування індивідуального підходу до комплексного лікування СЕЧОКАМ

обгрунтування індивідуального підходу до комплексного лікування СЕЧОКАМ

Назва:
обгрунтування індивідуального підходу до комплексного лікування СЕЧОКАМ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,06 KB
Завантажень:
301
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
ІНСТИТУТ УРОЛОГІЇ
АМН УКРАЇНИ
Підмурняк Олексій Олексійович
УДК 616.613-003.7-089.879
обгрунтування індивідуального підходу до комплексного лікування СЕЧОКАМ'ЯНОЇ ХВОРОБИ методом ЕКСТРАКОРПОРАЛЬНОЇ УДАРНОХВИЛЬОВОЇ ЛІТОТРИПСІЇ з використанням мінеральної води ЗБРУЧАНСЬКОГО РОДОВИЩА.
14.01.06 - урологія
Автореферат дисертації
на здобуття наукового ступеня
кандидата медичних наук
Київ - 2003


Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Буковинській державній медичній академії МОЗ України
Науковий керівник: доктор медичних наук, професор
Зайцев Валерій Іванович,
Буковинська державна медична академія
МОЗ України, кафедра анестезіології,
реаніматології та урології, професор кафедри
Офіційні опоненти:
Доктор медичних наук, професор ВОЗІАНОВ Сергій Олександрович, Інститут урології АМН України, завідувач відділу рентгенендоурології
Доктор медичних наук, професор БОРЖІЄВСЬКИЙ Цезар Каітанович, Львівський медичний університет ім. Д.Галицького
Провідна установа: Одеський державний медичний університет, кафедра урології (м.Одеса)
Захист відбудеться 20.05.2003 року о 13 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.615.01 при Інституті урології та нефрології АМН України (м. Київ, вул. Коцюбинського, 9 А)
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інституту урології та нефрології АМН України за адресою: м.Київ, вул. Коцюбинського, 9 А
Автореферат розісланий 19.04.2003 р.
Вчений секретар
Спеціалізованої вченої ради
доктор медичних наук ______ Бойко М.І.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Нефролітіаз продовжує складати одну із головних проблем в урології і виділяється серед інших хвороб своєю розповсюдженістю. Отримані дані свідчать, що на сьогодні захворюваність на камені нирок та сечоводів серед дорослого населення України дорівнює 135,1 на 100 тис. Внаслідок щорічного накопичення хворих на сьогодні в країні зареєстровано понад 198290 осіб, які страждають на сечокам'яну хворобу (СКХ). У розрахунку на 100 тис. дорослого населення поширеність складає 518,2 (Павлова Л.П., Сайдакова Н.О.. Старцева Л.М., 2001).
Зацікавленість з'ясуванням питання поширеності СКХ пов'язана з відомою зміною впродовж останніх 10 років тактики лікування даної патології. За останні роки набули розвитку і широкого впровадження неоперативні методи лікування, утвердились нові підходи до профілактики та метафілактики захворювання. Запровадження в урологічну практику екстракорпоральної ударнохвильової літотрипсії (ЕУХЛ) дає змогу позбавити від каменів 70% - 95% хворих на сечокам’яну хворобу (Возіанов О.Ф., Дзюрак В.С., 1993).
У той же час, доведені історією переваги літотрипсії зводяться нанівець при розвитку специфічних для даного методу ускладнень. Частота, з якою зустрічаються останні, коливається в межах від 8,5% до 18% випадків при абсолютних показаннях та їх частота зростає до 40-60% при наявності окремих факторів, які погіршують результати літотрипсії. Автори виділяють наступні ускладнення: екстраренальні - пошкодження сусідніх органів, навколониркову гематому; ренальні: рані (до двох тижнів) – субкапсулярна гематома, гострий пієлонефрит, бактеріемічний шок, гематурія більше двох діб, формування „кам’яної доріжки”; пізні (від двох тижнів до двох місяців) – ретенційно-обструктивні ускладнення з розвитком гострого запального процесу, віддалені (більше двох місяців) – розвиток уретерогідронефрозу з втратою функції нирки. (Возіанов О.Ф., Дзюрак В.С., 1994, Дзюрак В.С., Черненко В.В., Свєшников О.Б., 1997).
Важливе місце в запобіганні розвитку ускладнень займає прогнозування перебігу післяопераційного періоду (Джавад-Заде С.М., 1996). Аналіз даних літератури дав нам змогу виділити фактори, що впливають на ефективність літотрипсії. До останніх слід віднести такі, як анатомо-функціональний стан нирок та верхніх сечових шляхів (ВСШ) (структурні та функціональні зміни ВСШ, особливості будови чашковомискової системи нирок, наявність інфекції); розміри конкременту; склад каменя; локалізація конкремента; довготривалість його перебування в сечоводі; ожиріння хворого.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: обгрунтування індивідуального підходу до комплексного лікування СЕЧОКАМ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок