Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ПЕДАГОГІЧНІ УМОВИ ФОРМУВАННЯ СТИЛЮ ПРОФЕСІЙНОГО СПІЛКУВАННЯ У МАЙБУТНІХ ОФІЦЕРІВ-ПРИКОРДОННИКІВ

ПЕДАГОГІЧНІ УМОВИ ФОРМУВАННЯ СТИЛЮ ПРОФЕСІЙНОГО СПІЛКУВАННЯ У МАЙБУТНІХ ОФІЦЕРІВ-ПРИКОРДОННИКІВ

Назва:
ПЕДАГОГІЧНІ УМОВИ ФОРМУВАННЯ СТИЛЮ ПРОФЕСІЙНОГО СПІЛКУВАННЯ У МАЙБУТНІХ ОФІЦЕРІВ-ПРИКОРДОННИКІВ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,44 KB
Завантажень:
266
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ ПРИКОРДОННИХ ВІЙСЬК УКРАЇНИ
ім. БОГДАНА ХМЕЛЬНИЦЬКОГО
КАПІТАНЕЦЬ СВІТЛАНА ВОЛОДИМИРІВНА
УДК 37.01:159.9:355.23 (477)
ПЕДАГОГІЧНІ УМОВИ ФОРМУВАННЯ СТИЛЮ
ПРОФЕСІЙНОГО СПІЛКУВАННЯ
У МАЙБУТНІХ ОФІЦЕРІВ-ПРИКОРДОННИКІВ
Спеціальність 20.02.02
Військова педагогіка та психологія
Автореферат дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата педагогічних наук
Здобувач Капітанець С. В.
Хмельницький – 2001


Дисертацією є рукопис.
Роботу виконано в Національній академії Прикордонних військ України імені Богдана Хмельницького.
Науковий керівник:
доктор педагогічних наук, професор Сметанський М. І., Вінницький державний педагогічний університет, завідувач кафедри педагогіки, м. Вінниця.
Офіційні опоненти:
доктор педагогічних наук, професор Бутенко Володимир Григорович, Херсонський державний педагогічний університет, кафедра педагогіки та психології, професор кафедри, м. Херсон;
кандидат педагогічних наук, доцент Корольов Олександр Петрович, Національна академія Прикордонних військ України ім. Богдана Хмельницького, кафедра педагогіки та психології, начальник кафедри, м. Хмельницький.
Провідна організація: Військовий гуманітарний інститут при Національній академії оборони України, Міністерство оборони України, м. Київ.
Захист відбудеться “23” травня 2001 року о 10 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К70.705.02 на базі Національної академії Прикордонних військ України ім. Б. Хмельниць-кого за адресою: 29003, м. Хмельницький – 3, вул. Шевченка, 46.
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Національної академії Прикордонних військ України ім. Б. Хмельницького.
Автореферат розісланий “ 20 ” квітня 2001 року.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради,
кандидат педагогічних наук,
доцент Галімов А. В.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність дослідження. Підготовка майбутніх військових керівників здійснюється сьогодні в умовах переходу до нових суспільних відносин. Специфіка професійної діяльності офіцерів-прикордонників вимагає від них готовності до ефективної міжособистісної взаємодії з підлеглими, товаришами по службі, а також громадянами у щоденному житті та екстремальних ситуаціях. Це висуває особливі вимоги до формування комунікативної компетентності майбутнього офіцера-прикордонника, тобто, не лише до поліпшення змісту і методики його професійної підготовки, але й до розвитку його духовної культури.
Важливою складовою професійної готовності офіцерів-прикордонників до продуктивного виконання своїх службових функцій є сформованість стилю професійного спілкування. Стиль виражає управлінські здібності та професійну компетентність керівника, його мотиви та ціннісні орієнтації, властивості характеру та інтелекту, загальну культуру, моральність, педагогічний такт. Стиль професійного спілкування є підсистемою стилю керівництва, формою передачі керівних впливів. Він втілює владні повноваження керівника у ставленні до підлеглого. Від готовності офіцерів-прикордонників до професійного спілкування значною мірою залежать їх стосунки з підлеглими, психологічний мікроклімат у військових колективах, а отже й ефективність виконання службових обов’язків.
В умовах тоталітарної системи нав’язувались і стихійно розвивались дещо деформовані в правовому і моральному відношеннях способи професійного спілкування керівників, у тому числі й військових. Внаслідок цього і сьогодні трапляються випадки приниження офіцерами своїх підлеглих, прояви грубощів, безтактності у взаєминах військовослужбовців.
Аналіз практики свідчить, що значна кількість випускників Національної академії Прикордонних військ України (НАПВУ) недостатньо готові до професійного спілкування. Зокрема, чимало з них відчуває труднощі в налагодженні міжособистісних стосунків з підлеглими, здійсненні індивідуально-виховної роботи, виборі оптимальних способів і прийомів впливу на військовослужбовців. Внаслідок цього досить поширеними є порушення норм офіцерської етики, конфлікти між курсантами, а також між сержантами та офіцерами.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: ПЕДАГОГІЧНІ УМОВИ ФОРМУВАННЯ СТИЛЮ ПРОФЕСІЙНОГО СПІЛКУВАННЯ У МАЙБУТНІХ ОФІЦЕРІВ-ПРИКОРДОННИКІВ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок