Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> СТАН МІКРОБІОЦЕНОЗУ ВЕРХНІХ ДИХАЛЬНИХ ШЛЯХІВ ТА ЙОГО КОРЕКЦІЯ У ДІТЕЙ, ЯКІ ПРОЖИВАЮТЬ В УМОВАХ ТЕХНОГЕННОГО ЗАБРУДНЕННЯ (на прикладі Дністровського сірконосного району)

СТАН МІКРОБІОЦЕНОЗУ ВЕРХНІХ ДИХАЛЬНИХ ШЛЯХІВ ТА ЙОГО КОРЕКЦІЯ У ДІТЕЙ, ЯКІ ПРОЖИВАЮТЬ В УМОВАХ ТЕХНОГЕННОГО ЗАБРУДНЕННЯ (на прикладі Дністровського сірконосного району)

Назва:
СТАН МІКРОБІОЦЕНОЗУ ВЕРХНІХ ДИХАЛЬНИХ ШЛЯХІВ ТА ЙОГО КОРЕКЦІЯ У ДІТЕЙ, ЯКІ ПРОЖИВАЮТЬ В УМОВАХ ТЕХНОГЕННОГО ЗАБРУДНЕННЯ (на прикладі Дністровського сірконосного району)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,48 KB
Завантажень:
353
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
ІНСТИТУТ ГІГІЄНИ ТА МЕДИЧНОЇ ЕКОЛОГІЇ
ім. О.М.МАРЗЕЄВА АМН УКРАЇНИ
НЕМЧЕНКО
Олег Олександрович
УДК 613.63:616.211/.232-008.87-053-084
СТАН МІКРОБІОЦЕНОЗУ ВЕРХНІХ ДИХАЛЬНИХ ШЛЯХІВ ТА ЙОГО КОРЕКЦІЯ У ДІТЕЙ, ЯКІ ПРОЖИВАЮТЬ В УМОВАХ ТЕХНОГЕННОГО ЗАБРУДНЕННЯ
(на прикладі Дністровського сірконосного району)
14.02.01- гігієна
Автореферат дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата медичних наук
Київ - 2001
Дисертацією є рукопис
Робота виконана у Львівському науково-дослідному інституті епідеміології та гігієни МОЗ України
Науковий керівник: | доктор медичних наук, професор БЕЗКОПИЛЬНИЙ ІВАН НИКИФОРОВИЧ, Львівський НДІ епідеміології та гігієни, головний науковий співробітник
Офіційні опоненти: |
доктор медичних наук, професор, член-коресрондент АПН України БЕРЗІНЬ ВАЛЕРІЙ ІВАНОВИЧ, Національний медичний університет ім. О.О.Богомольця, завідувач кафедрою;
доктор медичних наук, професор ВОЛОЩЕНКО ОЛЕГ ІГНАТОВИЧ, Інститут гігієни та медичної екології ім. О.М.Марзеєва, завідувач лабораторією
Провідна установа – Львівський державний медичний університет ім. Данила Галицького, кафедра загальної гігієни з екологією, МОЗ України, м. Львів.
Захист відбудеться “ 30 ” березня 2001 року о 10.00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д .604.01 в Інституті гігієни та медичної екології ім. О.М.Марзеєва АМН України (02660, м. Київ-94, вул.. Попудренка, 50, т. 559-21-27).
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інституту гігієни та медичної екології ім. О.М.Марзеєва АМН України (м. Київ, вул. Попудренка, 50).
Автореферат розісланий “ 23 ” лютого 2001 року.
Вчений секретар спеціалізованої вченої ради Селезньов Б.Ю.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність проблеми. Загальновідомий вплив сполук сірки, як забруднюючих речовин оточуючого середовища на формування патологічних змін в організмі людини. Численні роботи присвячені вивченню впливу сполук сірки на організм робітників сірчаних виробництв (Лазарев Н.В., 1977, Меерсон Е.А., Андреева М.В., 1987, Сетко Н.П. и др., 1994, Levin Michael M., 1989).
Сполуки сірки поступають в довкілля не тільки від специфічних виробництв. Викиди автотранспорту та опалювальних систем є ідентичними і також забруднюють повітряний басейн сполуками сірки. Вивченню впливу сірковмісних викидів на організм населення посвячена велика кількість наукових праць, в яких показана залежність рівня захворюваності населення від забруднення атмосферного повітря (Грищенко С.В., 1998, Гіленко і співавт., 1994, Гринь Н.В. и др., 1991, Brajer V., Hall J, 1992). Зокрема, у дитячого населення встановлене пригнічення імунобіологічної реaктивності організму (Даутов Ф.Ф. и др., 1980, Климова Д.М., Кутепов Е.Н., 1989, Михалюк И.И., 1994).
Первинною мішенню для ксенобіотиків є біоплівка верхніх дихальних шляхів, яка формується, в основному, за рахунок нормальної мікрофлори (Бабич Е.М. и др., 1993).
При проведенні мікробіологічного моніторингу стану аутофлори людини найбільш чутливим контингентом для індикації забруднення атмосферного повітря є дитячий колектив. Відсутність у дітей контакту з виробничими факторами, шкідливих звичок і анатомо-фізіологічні особливості дитячого організму спрощують відбір співставимих груп для дослідження (Усвяцов Б.Я. и др., 1998, Jendrychowsky W. et al., 1995, Mukala K. et al., 1996).
Стан носійства патогенної та умовно-патогенної мікрофлори залежить від ряду причин, серед яких провідне місце належить захисним системам організму, його здатності протистояти проникненню та збереженню збудника. Значний вплив на зниження імунобіологічної реактивності організму мають численні ксенобіотики оточуючого середовища. В літературі знаходимо поодинокі дані про стан нормальної мікрофлори та поширеність назофарингеального носійства умовно-патогенних мікроорганізмів у дітей, які проживають в умовах техногенного навантаження хімічними речовинами, в тому числі і сполуками сірки. Все це і визначає новизну та актуальність розробленої теми, гострота якої пов'язана не тільки з констатацією факту виникнення на слизових оболонках носоглотки мікроценотичних змін та їх характеристики, а й з розробкою нового методичного підходу до проблеми профілактики захворювань верхніх дихальних шляхів.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: СТАН МІКРОБІОЦЕНОЗУ ВЕРХНІХ ДИХАЛЬНИХ ШЛЯХІВ ТА ЙОГО КОРЕКЦІЯ У ДІТЕЙ, ЯКІ ПРОЖИВАЮТЬ В УМОВАХ ТЕХНОГЕННОГО ЗАБРУДНЕННЯ (на прикладі Дністровського сірконосного району)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок