Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Школа Фонтенбло і маньєризм у французькому мистецтві XVI сторіччя

Школа Фонтенбло і маньєризм у французькому мистецтві XVI сторіччя

Назва:
Школа Фонтенбло і маньєризм у французькому мистецтві XVI сторіччя
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
16,74 KB
Завантажень:
21
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 
МІНІСТЕРСТВО КУЛЬТУРИ І МИСТЕЦТВ УКРАЇНИ
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ ОБРАЗОТВОРЧОГО МИСТЕЦТВА І АРХІТЕКТУРИ
Романенкова Юлія Вікторівна
УДК 7.035(44)
Школа Фонтенбло і маньєризм у французькому
мистецтві XVI сторіччя
17.00.05. – Образотворче мистецтво
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата мистецтвознавства
Київ – 2002
Дисертацією є рукопис.
Роботу виконано в Національній Академії образотворчого мистецтва і архітектури
Науковий керівник: кандидат мистецтвознавства, професор, завідувач
кафедри теорії та історії мистецтва НАОМА
М.О.КРИВОЛАПОВ
Офіційні опоненти:
доктор мистецтвознавства, професор кафедри живопису та історії мистецтв Південно-українського державного педагогічного університету ім.К.Ушинського О.А.ТАРАСЕНКО (м.Одеса)
кандидат мистецтвознавства, доцент кафедри Історії і теорії мистецтва Львівської Академії Мистецтв С.П.ЛУПІЙ
Провідна установа:
Інститут мистецтвознавства, фольклористики та етнології ім.М.Т.Рильського НАН України
 
Захист відбудеться “16” квітня 2002 р. о 12 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 26.103.01 в Національній Академії образотворчого мистецтва і архітектури за адресою: 04053, м.Київ, вул. Смирнова-Ласточкіна, 20.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Національної Академії образотворчого мистецтва і архітектури.
Автореферат розісланий “11” березня 2002 р.
Вчений секретар спеціалізованої вченої ради,
кандидат мистецтвознавства, професор Ю.В.Белічко
Загальна характеристика роботи
Актуальність теми. У дисертаційній роботі досліджується феномен школи Фонтенбло і проблема маньєризму у французькому мистецтві XVI ст. Явище, відоме у світовому мистецтвознавстві як “стиль Фонтенбло”, було не лише проміжною ланкою між Ренесансом і бароко, а й унікальною мистецькою реалією. Феномен стилю Фонтенбло відігравав значну роль і у формуванні стильової спрямованості мистецтва інших країн, тобто мав інтернаціональний характер.
Мистецтво Першої і особливо Другої шкіл Фонтенбло—тема, що безсумнівно потребує досконалішого, ніж досі, вивчення, оскільки вона стосується питання розвитку культури на теренах країн Північної Європи.
Стан вивченості досліджуваної проблеми.
Складність дослідження обраної дисертантом проблеми полягає в тому, що вона недостатньо вивчена як західноєвропейською, так і вітчизняною мистецтвознавчою наукою. Її неоднозначно оцінюють через малу кількість тогочасних творів, що дійшли до наших днів у своєму первинному вигляді. Значна частина творчого спадку майстрів того періоду, введена в науковий обіг, зазнала більших чи менших змін внаслідок реставраційного втручання. І хоча при цьому роботи зберегли свою першооснову, все ж це ускладнило атрибуцію та визначення стилістичних особливостей та індивідуальної манери тих чи інших авторів, особливо з погляду колористики.
Загалом феномен маньєризму в його національних варіантах, а також своєрідність творчості майстрів шкіл Фонтенбло, досить поверхово розглядається у мистецтвознавчій літературі. У більшості наведених наукових досліджень відсутній належний аналіз стилю в контексті загального розвитку культури Франції та інших європейських країн означеного періоду. Хоча у кількісному відношенні існує чимало мистецтвознавчих праць, переважно французьких авторів, присвячених даній темі.
Серед французьких вчених, які досліджували мистецтво того періоду, слід згадати Луї Дім’є (“Часи Катерини де Медичі”, 1904, праці “Історія портретного живопису у Франції в XVI ст.”, 1924-1926, “Французький живопис”, 1942); Сільві Беген (“Школа Фонтенбло, маньєризм при дворі Франції”, 1960, “Майстер Флори і школа Фонтенбло”, 1961, “Між Ренесансом і бароко”, 1966); Жака Адемара (“Французький жанровий живопис XVI ст.”, 1945, “Антуан Карон і його вплив”, 1951).
У західноєвропейському мистецтвознавстві є дослідження, присвячені окремим аспектам тогочасних мистецьких явищ, наприклад, іконографії фресок галереї Франциска І у Фонтенбло (Panofsky D. еt E. tude iconographique de la Galerie Franзois Ier а Fontainebleau.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 Реферат на тему: Школа Фонтенбло і маньєризм у французькому мистецтві XVI сторіччя

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок