Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ОСНОВНІ ДОМІНАНТИ ТА ОСОБЛИВОСТІ ПОГЛИБЛЕННЯ ЕКОНОМІЧНИХ ЗВ'ЯЗКІВ МІЖ УКРАЇНОЮ І РЕСПУБЛІКОЮ БІЛОРУСЬ

ОСНОВНІ ДОМІНАНТИ ТА ОСОБЛИВОСТІ ПОГЛИБЛЕННЯ ЕКОНОМІЧНИХ ЗВ'ЯЗКІВ МІЖ УКРАЇНОЮ І РЕСПУБЛІКОЮ БІЛОРУСЬ

Назва:
ОСНОВНІ ДОМІНАНТИ ТА ОСОБЛИВОСТІ ПОГЛИБЛЕННЯ ЕКОНОМІЧНИХ ЗВ'ЯЗКІВ МІЖ УКРАЇНОЮ І РЕСПУБЛІКОЮ БІЛОРУСЬ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,56 KB
Завантажень:
347
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
МІНІСТЕРСТВО ЕКОНОМІКИ ТА З ПИТАНЬ
ЄВРОПЕЙСЬКОЇ ІНТЕГРАЦІЇ УКРАЇНИ
УКРАЇНСЬКА АКАДЕМІЯ ЗОВНІШНЬОЇ ТОРГІВЛІ
СЛИШОВА СВІТЛАНА ОЛЕКСАНДРІВНА
УДК 339.9
ОСНОВНІ ДОМІНАНТИ ТА ОСОБЛИВОСТІ ПОГЛИБЛЕННЯ ЕКОНОМІЧНИХ ЗВ'ЯЗКІВ МІЖ УКРАЇНОЮ І РЕСПУБЛІКОЮ БІЛОРУСЬ
Спеціальність: 08.05.01. - Світове господарство і
міжнародні економічні відносини
АВТОРЕФЕРАТ
Дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Київ - 2002
Дисертацією є рукопис
Робота виконана на кафедрі міжнародної економіки Української академії зовнішньої торгівлі Міністерства економіки та з питань європейської інтеграції України
Науковий керівник: |
кандидат економічних наук, старший науковий співробітник
Шевчик Михайло Григорович
доцент кафедри міжнародного менеджменту та маркетингу Української академії зовнішньої торгівлі
Офіційні опоненти: | доктор економічних наук, доцент
Бураковський Ігор Валентинович
Професор кафедри економічної теорії
Національного університету "Києво-
Могилянська Академія"
кандидат економічних наук, доцент
Пестрецова Ольга Іванівна
Доцент кафедри міжнародної економіки
Київського національного економічного
університету Міністерства освіти і науки України
Провідна установа: | Інститут світової економіки і міжнародних відносин НАН України
Захист відбудеться " 3 " грудня 2002 р. о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 26.847.01 Української академії зовнішньої торгівлі Міністерства економіки та з питань європейської інтеграції України за адресою: 01042, м.Київ, вул.Чигоріна, 57а.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Української академії зовнішньої торгівлі за адресою: 01042, м.Київ, вул.Чигоріна, 57.
Автореферат розісланий "31" жовтня 2002 року.
Вчений секретар
Спеціалізованої вченої ради Т.Стукач


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження. В умовах глобалізації світової економіки виявляються тенденції до зростання ролі економічних функцій національних держав. Водночас для країн з перехідною економікою є необхідною власна тактика входження до світових інтеграційних процесів, орієнтована на поглиблення зовнішньоекономічних двосторонніх відносин і поступове входження національних економік до системи світогосподарських зв'язків.
У розвитку зовнішньоекономічних зв'язків як України, так і Республіки Білорусь пріоритетним є розширення зовнішньоекономічного співробітництва з країнами СНД. Серед зовнішньоекономічних пріоритетів Білорусі особливо слід виділити економічне партнерство з Україною, яка в загальній структурі зовнішнього товарообігу Республіки Білорусь посідає третє місце, а серед країн СНД - друге. Проте, результати українсько-білоруських зовнішньоекономічних зв'язків для нашої держави є невтішними. Адже поряд з різким зниженням обсягу товарообігу (майже вдвічі в 2001 р. порівняно з найкращим 1997 р.) зовнішньоторговельне сальдо в 2001 р. було від'ємним і сягнуло близько 150 млн. дол. США. Це сталося в результаті різкого скорочення традиційного українського експорту - продукції машинобудування, металургійної, хімічної промисловості й агропромислового комплексу.
Суттєвою перепоною в розвитку двосторонніх українсько-білоруських економічних зв'язків є недосконалий організаційно-економічний механізм, що зумовлює необхідність ретельного вивчення й проведення глибоких наукових досліджень в сфері покраїнних зовнішньоекономічних відносин. Дана проблема досліджувалася у працях відомих економістів В.Андрійчука, О.Білоруса, В.Будкіна, І.Бураковського, В.Губенка, М.Дудченка, Г.Климка, Л.Кузнєцової, В.Кузьменка, Д.Лук'яненка, Ю.Макогона, А.Мокія, В.Новицького, Ю.Пахомова, О.Плотнікова, А.Поручника, А.Філіпенка, Г.Шагалова та ін. Наукові праці цих вчених є суттєвим внеском до теоретичного обгрунтування основ сучасних зовнішньоекономічних відносин. Разом з тим проблема зовнішніх економічних зв'язків між Україною і Республікою Білорусь вимагає більш поглибленого її науково-методичного обгрунтування та конструктивного вирішення питань розвитку ефективних форм співробітництва, що і визначає актуальність теми даної дисертаційної роботи.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: ОСНОВНІ ДОМІНАНТИ ТА ОСОБЛИВОСТІ ПОГЛИБЛЕННЯ ЕКОНОМІЧНИХ ЗВ'ЯЗКІВ МІЖ УКРАЇНОЮ І РЕСПУБЛІКОЮ БІЛОРУСЬ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок