Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> КЕРУВАННЯ СПЕЦІАЛЬНИМИ РЕЖИМАМИ ЕЛЕКТРОМЕХАНІЧНИХ СИСТЕМ МЕХАНІЗМІВ ПІДЙОМУ З АСИНХРОННИМ ЕЛЕКТРОПРИВОДОМ

КЕРУВАННЯ СПЕЦІАЛЬНИМИ РЕЖИМАМИ ЕЛЕКТРОМЕХАНІЧНИХ СИСТЕМ МЕХАНІЗМІВ ПІДЙОМУ З АСИНХРОННИМ ЕЛЕКТРОПРИВОДОМ

Назва:
КЕРУВАННЯ СПЕЦІАЛЬНИМИ РЕЖИМАМИ ЕЛЕКТРОМЕХАНІЧНИХ СИСТЕМ МЕХАНІЗМІВ ПІДЙОМУ З АСИНХРОННИМ ЕЛЕКТРОПРИВОДОМ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
14,31 KB
Завантажень:
266
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 
ОДЕСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ ПОЛІТЕХНІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
Здрозис Козмас Петрос
УДК 62-83:621.314.2
КЕРУВАННЯ СПЕЦІАЛЬНИМИ РЕЖИМАМИ ЕЛЕКТРОМЕХАНІЧНИХ СИСТЕМ МЕХАНІЗМІВ ПІДЙОМУ З АСИНХРОННИМ ЕЛЕКТРОПРИВОДОМ
Спеціальність 05.09.03 – Електротехнічні комплекси та системи
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Одеса – 2001
Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Одеському національному політехнічному університеті Міністерства освіти і науки України.


Науковий керівник
Офіційні опоненти:
Провідна установа
 
доктор технічних наук, професор
Герасимяк Ростислав Павлович,
Одеський національний політехнічний університет,
професор кафедри електромеханічних систем
з комп’ютерним управлінням
доктор технічних наук, професор
Лозинський Орест Юліанович,
Національний університет "Львівська політехніка",
завідувач кафедри електропривода і
автоматизації промислових установок
кандидат технічних наук, доцент
Онищенко Олег Анатолійович,
Одеська державна академія холоду,
доцент кафедри електротехніки і електронних
пристроїв
Донецький національний технічний університет,
кафедра "Електропривод і автоматизація
промислових установок",
Міністерства освіти і науки України, м. Донецьк


Захист відбудеться 11 січня 2002 р. о 14 00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 41.052.05 в Одеському національному політехнічному університеті за адресою: 65044, м. Одеса, просп. Шевченка, 1, ауд. 115 у.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Одеського національного політехнічного університету (м. Одеса, просп. Шевченка, 1).
Автореферат розісланий 6 грудня 2001р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради, к.т.н., доцент Войтенко В.А.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Підйомно-транспортні машини (ПТМ) є найважливішою складовою частиною багатьох технологічних процесів, а рівень автоматизації цих машин багато в чому обумовлює продуктивність вантажно-розвантажувальних робіт в різних галузях народного господарства як України, так і Греції.
Більшість механізмів машин, що розглядаються, – кранів, ліфтів, підйомників, екскаваторів – є механізмами циклічної дії, які працюють у повторно-короткочасному режимі. Дослідження, проведені такими відомими науковими школами, як КПІ, МЕІ, ХНПУ, ОНПУ, НУ “Львівська політехніка" та інші, показують на необхідність аналізу цих механізмів як єдиних електромеханічних систем (ЕМС), що складаються з електроприводу зі своєю системою керування і богатомасової механічної частини. Нехтування пружними зв'язками на стадії проектування електроприводів призводить до появи під час експлуатації перевантажень і передчасної спрацьованості окремих механічних ланок, а в деяких випадках стає причиною автоколивань.
З метою підвищення надійності ПТМ для них потрібно застосовувати найбільш прості системи електроприводу. Так, для кранових механізмів, що працюють у повторно-короткочасному режимі і не вимагають тривалого регулювання швидкості, такою системою є тиристорный перетворювач напруги – асинхронний двигун (ТПН-АД). Цей простий електропривод характеризується непоганою регульованістю, однак стійкі знижені швидкості він забезпечує лише в замкненій за швидкістю системі регулювання.
Відомо, що робота підйомних механізмів пов’язана з режимами, які істотно впливають на навантаження окремих ланок ЕМС через неабсолютну жорсткість деяких з них: у цих механізмів помітну податливість (пружність) мають линва, стріла у стрілових кранів, прогін козлових і деяких мостових кранів.
Одним з найбільш напружених режимів для механізму підйому є підйом “з підхопленням”. Він можливий, якщо двигун включається при наявності слабконатягненої линви, до якої підвішено вантаж, що покоїться на жорсткій опорі. При цьому до моменту відриву вантажу двигун може досягнути номінальної швидкості, що відповідає максимально можливій за даних параметрів ЕМС величині удару. Обмеження оператором такого режиму створює незручності в керуванні, понадміру його втомлюючи. У зв’язку з автоматизацією кранів, коли можливості оператора стають все більш обмеженими, роль автоматичного зниження ударних навантажень в цьому режимі значно зростає, а при використанні системи ТПН-АД воно має деякі особливості.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 Реферат на тему: КЕРУВАННЯ СПЕЦІАЛЬНИМИ РЕЖИМАМИ ЕЛЕКТРОМЕХАНІЧНИХ СИСТЕМ МЕХАНІЗМІВ ПІДЙОМУ З АСИНХРОННИМ ЕЛЕКТРОПРИВОДОМ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок