Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Економічні форми технологічного розвитку промисловості

Економічні форми технологічного розвитку промисловості

Назва:
Економічні форми технологічного розвитку промисловості
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,52 KB
Завантажень:
468
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
Національна академія наук України
Інститут проблем ринку та економіко-екологічних досліджень
 
Рязанцев Володимир Михайлович
УДК 338.45.001.2
Економічні форми технологічного
розвитку промисловості
Спеціальність 08.07.01 — економіка промисловості
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Одеса — 2002Дисертацією є рукопис
Роботу виконано в Інституті проблем ринку та економіко-екологічних досліджень
Національної академії наук України
Науковий керівник: доктор економічних наук, професор
Харічков Сергій Костянтинович,
Інститут проблем ринку та економіко-екологічних досліджень
НАН України, заступник директора з наукової роботи
Офіційні опоненти: доктор економічних наук, професор, академік НАН України
Чумаченко Микола Григорович,
Президія НАН України, радник Президії
доктор економічних наук, професор
Осипов Василь Іванович,
Одеський державний економічний університет
Міністерства освіти і науки України, завідувач кафедри економіки
підприємства
Провідна установа: Інститут регіональних досліджень НАН України, відділ економічних проблем розвитку промисловості регіону (м. Львів)
Захист відбудеться „21” червня 2002 року о 1100 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К41.177.01 в Інституті проблем ринку та економіко-екологічних досліджень
НАН України за адресою: 65044, м. Одеса, Французький бульвар, 29.
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Інституту проблем ринку та економіко-екологічних досліджень НАН України за адресою: 65044, м. Одеса, Французький бульвар, 29.
Автореферат розіслано „15” травня 2002 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради М.Л. Тараканов
загальна характеристика роботи
Актуальність теми. Зростаюче технологічне відставання основної частини української промисловості не залишає ніяких сумнівів в актуальності вирішення економічних проблем технологічного розвитку промислового виробництва.
Господарська практика показала, що початок переходу до проведення якісних змін був занадто легковажним. Реформатори виходили з того, що достатньо замінити планову систему ринковими відносинами і конкуренція, що виникне, сама стане стимулом, який змусить національну промисловість оволодіти сучасними технологіями. Такий спрощений підхід методологічно заснований на недооцінці всієї складності структурних технологічних змін і зрушень, що відбуваються сьогодні у світовому промисловому виробництві, своєрідним відображенням якої стала тяжка криза, що вразила українську промисловість. Незважаючи на те, що вже третій рік (1999–2001 рр.) здійснюється зростання загальних обсягів промислової продукції більш як на 30% у порівнянні з 1998 р., формування нового технологічного укладу, науково-виробничих комплексів диверсифікованого типу не спостерігається. Фізичне зношення основного капіталу промисловості України становить більше 52%, моральне застаріння обладнання — майже 90%. Якщо враховувати всю складність технологічної трансформації, то ринкові відносини постають лише як досить поверхнева, зовнішня оболонка, за якою приховуються глибинні зміни джерел і рушійних сил технологічного розвитку, без оволодіння котрими сьогодні неможливо досягти прийнятного рівня конкурентоспроможності й забезпечити стабільне промислове зростання.
Звідси випливає, що економічні проблеми структурних технологічних змін і зрушень у промисловості не просто зберігають сьогодні свою актуальність, але й постають як базисні, тобто, визначають як необхідність економічних якісних змін промисловості, так і ті шляхи, якими повинна бути направлена реалізація цієї об'єктивної необхідності.
Економічним проблемам технологічного розвитку промисловості приділяється багато уваги в економічній літературі. Значний внесок в їх розвиток вносять провідні вітчизняні та закордонні наукові школи: академічного рівня — Інститут економіки, Інститут економічного прогнозування, Інститут економіки промисловості, Рада з вивчення продуктивних сил України, Інститут регіональних досліджень, Інститут проблем ринку та економіко-екологічних досліджень, Науково-дослідний економічний інститут Міністерства економіки та з питань європейської інтеграції України, Інститут проблем ринку РАН; системи вищої школи — Київський національний університет ім.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: Економічні форми технологічного розвитку промисловості

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок