Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ВПЛИВ “МОКРОЇ” КОНСЕРВАЦІЇ ШАХТ НА ЕКОЛОГО – РАДІАЦІЙНИЙ СТАН НАВКОЛИШНЬОГО ПРИРОДНОГО СЕРЕДОВИЩА (НА ПРИКЛАДІ ЛУГАНСЬКОЇ ОБЛАСТІ)

ВПЛИВ “МОКРОЇ” КОНСЕРВАЦІЇ ШАХТ НА ЕКОЛОГО – РАДІАЦІЙНИЙ СТАН НАВКОЛИШНЬОГО ПРИРОДНОГО СЕРЕДОВИЩА (НА ПРИКЛАДІ ЛУГАНСЬКОЇ ОБЛАСТІ)

Назва:
ВПЛИВ “МОКРОЇ” КОНСЕРВАЦІЇ ШАХТ НА ЕКОЛОГО – РАДІАЦІЙНИЙ СТАН НАВКОЛИШНЬОГО ПРИРОДНОГО СЕРЕДОВИЩА (НА ПРИКЛАДІ ЛУГАНСЬКОЇ ОБЛАСТІ)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,90 KB
Завантажень:
435
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
УКРАЇНСЬКИЙ НАУКОВО-ДОСЛІДНИЙ ІНСТИТУТ
ЕКОЛОГІЧНИХ ПРОБЛЕМ
УДАЛОВ ІГОР ВАЛЕРІЙОВИЧ
УДК 556.38:504.064.4
ВПЛИВ “МОКРОЇ” КОНСЕРВАЦІЇ ШАХТ НА ЕКОЛОГО – РАДІАЦІЙНИЙ
СТАН НАВКОЛИШНЬОГО ПРИРОДНОГО СЕРЕДОВИЩА
(НА ПРИКЛАДІ ЛУГАНСЬКОЇ ОБЛАСТІ)
Спеціальність 21.06.01 – екологічна безпека
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Харків – 2007


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Українському науково-дослідному інституті екологічних проблем (УкрНДІЕП) Міністерства охорони навколишнього природного середовища України.
Науковий керівник : | доктор геолого-мінералогічних наук, професор
Решетов Іван Костянтинович,
Харківський національний університет
ім. В.Н. Каразіна, професор кафедри гідрогеолоії
Офіційні опоненти : |
доктор технічних наук,
Яковлєв Євген Олександрович,
Інститут проблем національної безпеки
при РНБ України (м. Київ),
головний науковий співробітник
кандидат технічних наук
Захарченко Михайло Андрійович,
Український науково-дослідний інститут екологічних проблем, провідний науковий співробітник
Провідна установа : |
Інститут геохімії навколишнього середовища НАН України та МНС України, м. Київ
Захист відбудеться 14.06.2007 р. о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 64.812.01 Українського науково-дослідного інституту екологічних проблем за адресою: 61166, м. Харків, вул. Бакуліна, 6.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Українського науково-дослідного інституту екологічних проблем (61166, м. Харків, вул. Бакуліна, 6).
Автореферат розісланий 12.05. 2007 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Жуковський Т.Ф.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження. Реструктуризація вугільної промисловості, що здійснюється останнім часом, призводить до суттєвих порушень у компонентах навколишнього природного середовища (НПС), що у ряді випадків мають регіональний масштаб. Особливо гостро ці зміни простежуються на територіях з високою концентрацією вуглевидобувних підприємств. При цьому техногенний вплив зазнають: повітряне середовище (в атмосферу надходять: продукти горіння породних відвалів - окис вуглецю, сірчаний газ, диоксід азоту; продукти пиління породних відвалів - пил вугільний та породний, а також відбувається активізація виділення метану та радону); водне середовище (відбувається зміна структури та обсягів водовідливу, формування зон підйому рівнів підземних вод, зміна хімічного та радіаційного складу поверхневих і підземних вод); геологічне середовище (геодинамічні процеси: підтоплення, зрушення, провали, просідання, засолення, міграція та виділення на поверхню шахтних газів, радіонуклідів, важких металів тощо). Наведені вище техногенні чинники впливу здебільше призводять до негативних ефектів у складових біосфери та ускладнюють умови проживання населення цих територій. У зонах підвищеного техногенного навантаження простежуеться деградація видового складу рослинного та тваринного світу, погіршується якість земельних і водних ресурсів, спостерігаеться активізація екзогенних геодинамічних процесів.
Багаторічна експлуатація вуглевидобувних підприємств Східного Донбасу та процеси реструктуризації вугільної промисловості, що відбуваються у теперішній час, призвели до нагромадження відходів з техногенно-підвищеною природньою радіоактивністю. Тільки в зонах розташування ліквідованих шахт у Луганській області їх накопичено близько 150 тис. м3. Під негативний вплив потрапили сільськогосподарські угіддя, водозабори поверхневих та підземних вод з їх водоохоронними зонами, місця помешкання населення. Масштабність проблеми, її виняткова важливість для Луганської області викликали гостру необхідність проведення досліджень по охороні НПС при закритті вугільних шахт. У зв'язку з цим, наукове обгрунтування підвищення рівня екологічної безпеки районів закриття шахт з оцінкою та прогнозом екологічного стану НПС таких територій і розробкою відповідних природоохоронних заходів є актуальною науково-технічною проблемою, що висвітлюється у роботі.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: ВПЛИВ “МОКРОЇ” КОНСЕРВАЦІЇ ШАХТ НА ЕКОЛОГО – РАДІАЦІЙНИЙ СТАН НАВКОЛИШНЬОГО ПРИРОДНОГО СЕРЕДОВИЩА (НА ПРИКЛАДІ ЛУГАНСЬКОЇ ОБЛАСТІ)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок