Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> НЕПРУЖНЕ РОЗСІЯННЯ ЕЛЕКТРОНІВ З ЕНЕРГІЄЮ ДО 2 ГеВ НА ЯДРАХ 2Н, 3Не, 4Не, 9Ве, 12С

НЕПРУЖНЕ РОЗСІЯННЯ ЕЛЕКТРОНІВ З ЕНЕРГІЄЮ ДО 2 ГеВ НА ЯДРАХ 2Н, 3Не, 4Не, 9Ве, 12С

Назва:
НЕПРУЖНЕ РОЗСІЯННЯ ЕЛЕКТРОНІВ З ЕНЕРГІЄЮ ДО 2 ГеВ НА ЯДРАХ 2Н, 3Не, 4Не, 9Ве, 12С
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
30,02 KB
Завантажень:
132
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23 
ХАРКІВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ІМ. В.Н. КАРАЗІНА
КУПЛЕННІКОВ ЕДУАРД ЛЕОНІДОВИЧ
УДК 539.17
НЕПРУЖНЕ РОЗСІЯННЯ ЕЛЕКТРОНІВ З ЕНЕРГІЄЮ ДО 2 ГеВ
НА ЯДРАХ 2Н, 3Не, 4Не, 9Ве, 12С
01.04.16 – фізика ядра, елементарних частинок і високих енергій
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
доктора фізико-математичних наук
Харків – 


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Національному Науковому Центрі “Харківський фізико-технічний інститут”.
Науковий консультант: доктор фізико-математичних наук, професор
Ранюк Юрій Миколайович,
Національний науковий центр “Харківський
фізико-технічний інститут”,
начальник лабораторії
Офіційні опоненти: доктор фізико-математичних наук, професор
Бережной Юрій Анатолійович,
Харківський національний університет
ім. В.Н. Каразіна, завідувач кафедри
теоретичної ядерної фізики
доктор фізико-математичних наук, професор
Токаревський Володимир Васильович,
Держ. спец. підприємство “Техноцентр”, м. Київ,
Генеральний директор
доктор фізико-математичних наук, ст. н. с.
Кібкало Юрій Васильович,
Інститут ядерних досліджень НАН України,
м. Київ, завідувач відділу поляризаційних процесів
Провідна установа: Інститут теоретичної фізики НАН України,
відділ теорії ядра і квантової теорії поля
Захист відбудеться “6” вересня 2002 року о 15-00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 64.051.12 в Харківському національному університеті ім. В.Н. Каразіна за адресою: 61108, м. Харків, пр. Курчатова 31, читальний зал бібліотеки № 5.
З дисертацією можна ознайомитись у Центральній науковій бібліотеці Харківського національного університету ім. В.Н. Каразіна за адресою: 61077, м. Харків, м. Свободи 4.
Автореферат розіслано “21” червня 2002 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради _____________________ Письменецький С.О.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Вивчення процесів непружного розсіяння релятивістських електронів на атомних ядрах є важливим методом, за допомогою якого може бути розв’язано багато задач фізики ядра і елементарних частинок: 1) вивчено значення різних механізмів реакції; 2) перевірено моделі ядер; 3) знайдено відомості про нуклон-нуклонну і нуклон-ядерну взаємодії; 4) досліджено структуру хвильових функцій; 5) з’ясовано значення ненуклонних ступенів свободи в ядрах. Дослідження важливі для експериментального вивчення процесу квазивільного розсіяння електронів, електронародження та розпаду нуклонних резонансів, ефектів антисиметризації кінцевих ядерних станів у непружній (е, е)- реакції, значення двочастинкових механізмів емісії нуклонів і т. д. Розсіяння електронів на ядерних мішенях - це найбільш прямий шлях до вивчення одночастинкових і, особливо, глибоко лежачих станів ядра. Систематичні експериментальні дані для широкого кола ядер та кінематичних умов вимірювань дають принципову можливість здобути інформацію про значення взаємодії в кінцевому стані (ВКС), парні та багаточастинкові динамічні короткодіючі кореляції (КДК), обмінні та нелокальні властивості NN- взаємодії і т. д. У чисто теоретичному плані цей метод має ту перевагу, що дає змогу розглядати процеси на основі теорії збурень по константі електромагнітної взаємодії.
Особливо важливі результати можна здобути при дослідженні електромагнітної взаємодії малонуклонних систем. Ядрам, які складаються з невеликого числа нуклонів, у останній час приділяється значна увага. Це пов’язано з тим, що мале число нуклонів спрощує експериментальні дослідження та аналіз здобутих результатів, дає змогу здобути найбільш повну інформацію про досліджувані процеси, збільшує надійність і точність результатів. За останні роки помітний інтерес спостерігається до трьох- та чотирьохнуклонних атомних ядер. За допомогою цих ядер вже можна з успіхом вивчати властивості багаточастинкових сил. Увага до цих ядер особливо збільшилася після того, як Фаддєєвим, Якубовським, Акаіші та іншими був розвинений підхід до точного розв’язання задачі трьох і чотирьох тіл.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23 Реферат на тему: НЕПРУЖНЕ РОЗСІЯННЯ ЕЛЕКТРОНІВ З ЕНЕРГІЄЮ ДО 2 ГеВ НА ЯДРАХ 2Н, 3Не, 4Не, 9Ве, 12С

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок