Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ХРИСТОЛОГІЧНА ДОКТРИНА: ФІЛОСОФСЬКО-РЕЛІГІЄЗНАВЧИЙ КОНТЕКСТ

ХРИСТОЛОГІЧНА ДОКТРИНА: ФІЛОСОФСЬКО-РЕЛІГІЄЗНАВЧИЙ КОНТЕКСТ

Назва:
ХРИСТОЛОГІЧНА ДОКТРИНА: ФІЛОСОФСЬКО-РЕЛІГІЄЗНАВЧИЙ КОНТЕКСТ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
25,87 KB
Завантажень:
60
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
КИЇВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ІМЕНІ ТАРАСА ШЕВЧЕНКА
АФОНІНА ОЛЕНА ГЕННАДІЇВНА
УДК 232.2 : 291.1
ХРИСТОЛОГІЧНА ДОКТРИНА: ФІЛОСОФСЬКО-РЕЛІГІЄЗНАВЧИЙ КОНТЕКСТ
Спеціальність 09.00.11 – релігієзнавство
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата філософських наук
КИЇВ – 2007
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі релігієзнавства Київського національного університету імені Тараса Шевченка.
Науковий керівник – доктор філософських наук, професор
ГОРБАЧЕНКО Тетяна Григорівна,
Київський національний університет імені Тараса Шевченка,
провідний науковий співробітник філософського факультету.
Офіційні опоненти: доктор філософських наук, професор
МАРЧЕНКО Олексій Васильович,
Черкаський національний університет
імені Богдана Хмельницького,
завідувач кафедри філософії;
кандидат філософських наук
КОТЛЯРОВА Тетяна Олександрівна
Київський національний педагогічний університет
імені М.П. Драгоманова,
доцент кафедри культурології.
Захист відбудеться “25” жовтня 2007 р. о 10 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д. 26.001.43 у Київському національному університеті імені Тараса Шевченка за адресою: 01033, м. Київ, вул. Володимирська, 60, ауд. 330.
З дисертацією можна ознайомитись у науковій бібліотеці Київського національного університету імені Тараса Шевченка (01033, вул. Володимирська, 58).
Автореферат розісланий “ ” вересня 2007 року.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради Г.Ю. Смирнова


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження обумовлена зміною наукових парадигм – стрімким процесом серйозних зрушень у сфері світогляду, що почалися в Україні за останні десятиліття. Однією з суттєвих рис даного процесу є чітко виражена тенденція до зближення наукового і релігійного світоглядів. Відродження української наукової думки потребує переосмислення багатьох проблем вітчизняного релігієзнавства, які ще в недалекому минулому замовчувалися. Україна перебуває в стані національного відродження, а важелями прискорення цього процесу можуть стати вирішення питань релігійної стабільності. Серед них і проблема христологічної доктрини.
Християнство, незважаючи на багатоманіття течій, постає як цілісна духовна традиція, яка здійснює свою життєдіяльність у конкретних історичних, політичних та економічних умовах. У наш час актуальною постає проблема внутрішньої єдності християнства, оскільки від її вирішення залежить збереження християнства як релігійної парадигми. Основною ідеєю християнства була і залишається особистість Ісуса Христа. Христологічна доктрина як систематизоване вчення про Ісуса Христа є найважливішим аспектом християнського віровчення, ключем для розуміння інших релігійних питань – догмата про Трійцю, пневматології, еклезіологїї, релігійної антропології та сотеріології. Тому актуальність обраної теми зумовлена поновленням полеміки між різними християнськими конфесіями щодо людської та божественної природи Ісуса Христа. Традиційно принципові дискусійні питання християнська церква розглядала та з’ясовувала на Вселенських соборах, які в наші часи не скликаються, тому так важливо звернутися до цієї спадщини і розглянути її з позицій сьогодення. Актуальність означеної проблеми також зумовлюється необхідністю наукового узагальнення та упорядкування положень щодо природи Ісуса Христа як Боголюдини.
Усередині християнства постають нові синкретичні релігійні рухи, послідовники яких шукають інші позасмислові контексти христології. Це посилює світоглядні суперечності в загальнохристиянській традиції. На сьогоднішній день спостерігається ситуація, коли, з одного боку, руйнуються зовнішні кордони суспільного буття, а з іншого, розставляються на теоретично-релігійному рівні нові: одне і те ж поняття розуміється по-різному.
Нині, коли основні положення христології обговорюються і застосовуються на практиці не лише в межах християнства, але й трансформуються в нехристиянські інваріанти, постає нагальна потреба релігієзнавчого дослідження христологічної доктрини – як основної і першопочаткової для християнства – в її філософсько-релігієзнавчому контексті.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 Реферат на тему: ХРИСТОЛОГІЧНА ДОКТРИНА: ФІЛОСОФСЬКО-РЕЛІГІЄЗНАВЧИЙ КОНТЕКСТ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок