Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ЦИВІЛЬНИЙ КОНТРОЛЬ НАД ЗБРОЙНИМИ СИЛАМИ В ДЕМОКРАТИЧНІЙ ДЕРЖАВІ (ДОСВІД США І ПРОБЛЕМИ УКРАЇНИ)

ЦИВІЛЬНИЙ КОНТРОЛЬ НАД ЗБРОЙНИМИ СИЛАМИ В ДЕМОКРАТИЧНІЙ ДЕРЖАВІ (ДОСВІД США І ПРОБЛЕМИ УКРАЇНИ)

Назва:
ЦИВІЛЬНИЙ КОНТРОЛЬ НАД ЗБРОЙНИМИ СИЛАМИ В ДЕМОКРАТИЧНІЙ ДЕРЖАВІ (ДОСВІД США І ПРОБЛЕМИ УКРАЇНИ)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,74 KB
Завантажень:
494
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
КИЇВСЬКИЙ УНІВЕРСИТЕТ ІМЕНІ ТАРАСА ШЕВЧЕНКА
_______________________________________________________________________
ХРАБАН Ігор Анатолійович
УДК 321.015
ЦИВІЛЬНИЙ КОНТРОЛЬ НАД ЗБРОЙНИМИ СИЛАМИ
В ДЕМОКРАТИЧНІЙ ДЕРЖАВІ
(ДОСВІД США І ПРОБЛЕМИ УКРАЇНИ)
Спеціальність 23.00.02 -
політичні інститути та процеси
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата політичних наук
Київ - 1999
Дисертацією є рукопис.
Роботу виконано в Академії Збройних Сил України та Київському університеті імені Тараса Шевченка.
Науковий керівник - кандидат філософських наук, доцент ОЗАДОВСЬКИЙ Геннадій Миколайович, Київський університет імені Тараса Шевченка, доцент кафедри політичних наук.
Офіційні опоненти:
- доктор філософських наук, професор ВІЛКОВ Юрій Сергійович, Академія Служби безпеки України, професор кафедри історії і політології.
- кандидат політичних наук ІЛЬЧУК Леонід Іванович, Київський інститут Сухопутних військ, начальник кафедри політології.
Провідна установа - Національний інститут стратегічних досліджень при Раді національної безпеки і оборони України, відділ воєнної політики.
Захист відбудеться " 26 " квітня 1999 року
о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К26.001.41 в Київському університеті імені Тараса Шевченка (252033, м.Київ, вул. Володимирська, 60, ауд. 330).
З дисертацією можна ознайомитися в науковій бібліотеці Київського університету імені Тараса Шевченка (252033, м.Київ, вул. Володимирська, 60)
Автореферат розіслано " 26 " березня 1999 року.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
доцент О.Салтовський
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження обумовлено низкою обставин теоретичного і практичного характеру.
По-перше, в Україні виникла необхідність будівництва армії Американський термін "army" означає Сухопутні війська. Поняття "армія" у нашому дослідженні використовується як тотожне поняттю "збройні сили". нового типу саме демократичної держави. Тому доцільно і корисно для обгрунтування шляхів будівництва Збройних Сил України плідно використати досвід демократичних держав, праці західних, зокрема американських політологів. Вони яскраво свідчать про те, що у процесі становлення системи цивільного контролю над армією в США накопичено великий теоретичний і фактологічний матеріал. Особливо це стосується таких питань, як визначення ролі і місця збройних сил в структурі державних інститутів, деполітизація і професіоналізація армії тощо.
У більш конкретному плані обрання саме американської моделі цивільного контролю над армією може бути обгрунтовано такими міркуваннями:
1. Сполучені Штати Америки є визнаною у світі правовою демократичною державою.
2. Сполучені Штати грають провідну роль у НАТО, яка наближається до кордонів України і з якою наша країна встановила особливі відносини.
3. Україна і США визнали один одного стратегічним партнером і поступово та послідовно намагаються наповнити цю формулу конкретним змістом.
4. США накопичили великий досвід військового будівництва протягом розвитку своєї країни в умовах демократії.
5. Праці воєнних політологів США, в яких ця тематика розроблена достатньо глибоко, майже незнайомі українським дослідникам.
По-друге, в Україні, яка знаходиться на шляху трансформації, демократичні інститути є ще слабкими. Вони більш уразливі, ніж у країнах зрілої демократії, оскільки залишається небезпека урядових криз, економічної депресії, ескалації насилля або зловживання силою. Тому встановлення в Україні на даному етапі демократичного цивільного контролю над армією Термін "цивільний контроль над армією" (civilian control) є дослівним перекладом з англійської на українську мову і він вже закріпився у вітчизняній воєнно-науковій літературі, хоч у смисловому перекладі він означає не лише контроль, а, перш за все, управління.
, безумовно, необхідно розглядати як важливу складову частину трансформаційних процесів.
По-третє, на цьому складному етапі, який переживає зараз Україна ефективний демократичний контроль скасовує спокусу армії як власноручно втручатися у політику, так і стати знаряддям для захоплення політичної влади будь-якою політичною партією чи лідером.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: ЦИВІЛЬНИЙ КОНТРОЛЬ НАД ЗБРОЙНИМИ СИЛАМИ В ДЕМОКРАТИЧНІЙ ДЕРЖАВІ (ДОСВІД США І ПРОБЛЕМИ УКРАЇНИ)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок