Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Обгрунтування шляхів корекції аутофлори шкіри дітей хворих на атопічний дерматит

Обгрунтування шляхів корекції аутофлори шкіри дітей хворих на атопічний дерматит

Назва:
Обгрунтування шляхів корекції аутофлори шкіри дітей хворих на атопічний дерматит
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
22,39 KB
Завантажень:
137
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
міністерство охорони здоровя України
Національний медичний УНІВЕРСИТЕТ
ім. академіка О.О. Богомольця
МУРЗІНА ЕЛЬВІНА ОЛЕКСАНДРІВНА
УДК 616.516. - 085 - 053.3
Обгрунтування шляхів корекції аутофлори шкіри
дітей хворих на атопічний дерматит
14.01.20 - шкірні та венеричні хвороби
Автореферат дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата медичних наук
Київ – 2002
Дисертація є рукописом
Робота виконана в Київській медичній академії післядипломної освіти ім. П.Л. Шупика,
МОЗ України
Науковий керівник: доктор медичних наук, професор
Калюжна Лідія Денисівна
Київська медична академія післядипломної освіти ім. П.Л. Шупика
зав. кафедрою дерматовенерології
Офіційні опоненти: доктор медичних наук, професор
Ляшенко Іван Никифорович
Вінницький державний медичний університет ім. М.І. Пирогова,
професор кафедри шкірних та венеричних хвороб
доктор медичних наук, професор
Кутасевич Яніна Францівна
Інститут дерматології та венерології АМН України, завідуюча відділенням дерматології інфекційних та паразитарних захворювань шкіри
Провідна установа: Дніпропетровська державна медична академія,
МОЗ України
Захист відбудеться 19.09.2002 року о 13-30 годині на засідання Спеціалізованої вченої ради Д.26.003.02 при Національному медичному університеті ім. О.О. Богомольця за адресою: м. Київ, вул. Шовковична 39/1, Центральна міська клінічна лікарня, корпус 2.
З дисертацією можна ознайомитись в бібліотеці Національного медичного університету ім. О.О. Богомольця (адреса: 03057, м. Київ, вул. Зоологічна 1).
Автореферат розісланий 16.07.2002 р.
Вчений секретар Спеціалізованої вченої ради
д.м.н. Свирид С.Г.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Атопічний дерматит (АД) є важливою медико-соціальною проблемою, значимість якої визначається значним поширенням — на нього страждає від 3% до 25% дитячого населення у всьому світі. Відзначається постійна тенденція до збільшення числа хворих на АД, переобтяження перебігу його зі збільшенням площі ураження шкіри аж до розвитку еритродермії, зростання питомої ваги хворих, у яких лікування зазнає невдачі, а прогноз погіршується. Збільшилося число дітей із важким перебігом АД, що приводить до інвалідності. Особливістю клінічного перебігу АД в останні 10-15 років є частіший перехід гострих форм у хронічні, нерідко важкі, на тлі наростання первинної хронічної патології внутрішніх органів, важких розладів нервової системи, порушень імунітету T.L. Diepgen 1998, Н.П. Торопова с соавт., 1998, И.И. Балаболкин, 1998, В.А. Ревякина 1999, Н.В.Кунгуров, 2000. Такі фактори як розповсюдженість АД, тяжкість процесу, часті загострення та недостатня ефективність терапії складають актуальність даної проблеми.
Згідно з сучасною концепцією, АД відносять до захворювань мультифакторної природи, де провідна роль належить імунним порушенням, нейровегетативним розладам на тлі генетично-детермінованих дефектів у функціонуванні систем організму. Незважаючи на чисельність робіт, присвячених АД, розробці різних ланок патогенезу, проблема не є вирішеною I. Ahmed., J. Berth-Jones, 1997, M. Junger et al., 1998, P. Postales et al., 1998, B. Zurbriggen, 1999, Ю.С. Бутов с соавт., 2000. Тому виявлення нових аспектів патогенезу АД та, особливо, взаємодії між ними, являють собою практичний та теоретичний інтерес.
У розвитку багатьох алергічних процесів велике значення надається мікробним антигенам. Є вірогідні дані, що суперантигени, які виділяють мікроорганізми, що знаходяться на шкірі при запальних шкірних захворюваннях, можуть погіршувати і підтримувати запалення шляхом активації мастоцитів, базофілів та інших клітин D.Y.M. Leung et al., 1993 A., Kenneth et al., 1996, Т.П. Осолодченко,1997. Стан аутофлори шкіри може бути використаний для судження про здоров'я макроорганізму. Від стану макроорганізму залежить якісний і кількісний склад аутофлори, а мікроорганізми аутофлори можуть викликати і підтримувати запалення в шкірі, що у свою чергу погіршує стан макроорганізму. У зв'язку з цим при вивченні патогенезу алергодерматозів велика увага приділяється визначенню мікрофлори шкірного покриву.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: Обгрунтування шляхів корекції аутофлори шкіри дітей хворих на атопічний дерматит

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок