Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Упорядкування і підвищення ефективності використання земель у господарствах Передкарпаття

Упорядкування і підвищення ефективності використання земель у господарствах Передкарпаття

Назва:
Упорядкування і підвищення ефективності використання земель у господарствах Передкарпаття
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,87 KB
Завантажень:
125
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
львівський державний аграрний університет
Любчик Володимир Леонідович
УДК 631.12
Упорядкування і підвищення ефективності використання земель у господарствах Передкарпаття
Спеціальність 08.08.01 - Економіка природокористування і охорони навколишнього середовища
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня кандидата економічних наук
Львів 1999


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі землевпорядного проектування Львівського державного аграрного університету Міністерства агропромислового комплексу України.
Науковий керівник: кандидат економічних наук, професор,
Казьмір Павло Гнатович,
Львівський державний аграрний університет,
завідувач кафедри землевпорядного проектування.
Офіційні опоненти: доктор географічних наук, старший науковий співробітник
Іванух Роман Андрійович,
Інститут регіональних досліджень НАН України,
головний науковий співробітник відділу регіональної соціально-економічної політики та територіального управління;
кандидат економічних наук, доцент
Ступень Михайло Григорович,
Львівський державний аграрний університет, кафедра земельного кадастру.
Провідна установа: Національний аграрний університет, кафедра землевпорядного проектування, м. Київ.
Захист дисертації відбудеться 30 серпня 1999 року о 14оо год. на засіданні спеціалізованої вченої ради К 36.814.02 у Львівському державному аграрному університеті за адресою: 292040, Львівська область, Жовківський район, м. Дубляни.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Львівського державного аграрного університету.
Автореферат розісланий 24 липня 1999 року.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
к.е.н., доцент К.В.Прокопишак


Загальна характеристика роботи
Розвиток аграрного сектора економіки нерозривно пов`язаний із використанням землі як головного засобу виробництва у сільському господарстві. Із переходом країни до багатоукладної економіки роль землі значно зростає. Це пов`язано із змінами в земельних відносинах, появою різних форм господарювання і власності на землю та організації їх використання. У зв`язку з цим велика увага сьогодні приділяється науково-методичним розробкам щодо формування землекористувань та землеволодінь сільськогосподарських підприємств, підвищення ефективності використання та упорядкування земель в них.
За період здійснення земельної реформи на Передкарпатті Львівської області дане питання не досліджувалось, а розробки окремих положень з даної теми, які висвітлюються в працях інших авторів, мають специфіку тих регіонів, для яких вони проводились.
Необхідність проведення досліджень з даної теми обумовлена зниженням економічних показників використання земель, погіршенням екологічного стану грунтів, помилками, допущеними в процесі формування нових землеволодінь та землекористувань сільськогосподарських підприємств і низьким рівнем сільськогосподарського виробництва в них.
Актуальність теми. Багаторічна практика розорювання нових земель з метою збільшення обсягів виробництва продукції не виправдала себе, оскільки це призвело до залучення в інтенсивне землеробство низькородючих земель, розвитку ерозійних процесів, деградації грунтів і, як наслідок, зниження продуктивності використання земель. Тому сучасне землевпорядкування повинно спрямовуватись на обгрунтоване вилучення порушених і низькопродуктивних орних земель з інтенсивного сільськогосподарського обробітку та підвищення ефективності використання родючих земель шляхом створення нових високоефективних форм господарювання й удосконалення організації використання та упорядкування земель. На жаль, сьогодні більше уваги приділяється питанням нормативно-законодавчого регулювання земельних відносин, приватизації земель і перерозподілу їх між землекористувачами та власниками землі, в результаті чого реалізація земельної реформи проходить при недостатньому забезпеченні науковими розробками щодо організації використання та охорони земель.
Таким чином, необхідність розробки науково-методичних положень та обгрунтування основних принципів формування землекористувань та землеволодінь різних форм господарювання, а також удосконалення їх просторової структури, обгрунтування раціональних розмірів, підвищення ефективності використання та упорядкування земель і визначає актуальність теми дослідження.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: Упорядкування і підвищення ефективності використання земель у господарствах Передкарпаття

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок