Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> САМОВИЗНАЧЕННЯ ЄВРОПЕЙСЬКОЇ СПІЛЬНОТИ (В ПАРАДИГМІ СОЦІАЛЬНОГО КОНСТРУКТИВІЗМУ)

САМОВИЗНАЧЕННЯ ЄВРОПЕЙСЬКОЇ СПІЛЬНОТИ (В ПАРАДИГМІ СОЦІАЛЬНОГО КОНСТРУКТИВІЗМУ)

Назва:
САМОВИЗНАЧЕННЯ ЄВРОПЕЙСЬКОЇ СПІЛЬНОТИ (В ПАРАДИГМІ СОЦІАЛЬНОГО КОНСТРУКТИВІЗМУ)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,32 KB
Завантажень:
428
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
КИЇВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІЕВРСИТЕТ ІМЕНІ ТАРАСА ШЕВЧЕНКА
КУЗЬМЕНКО Максим Олегович
УДК 165.242.1:316.3(4)
САМОВИЗНАЧЕННЯ ЄВРОПЕЙСЬКОЇ СПІЛЬНОТИ
(В ПАРАДИГМІ СОЦІАЛЬНОГО КОНСТРУКТИВІЗМУ)
09.00.03 – соціальна філософія та філософія історії
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата філософських наук
Київ-2008\
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі філософії Київського національного університету імені Тараса Шевченка.
Науковий керівник: | кандидат філософських наук, доцент
БОЙЧЕНКО Михайло Іванович,
Київський національний університет імені Тараса Шевченка,
доцент кафедри філософії. |
Офіційні опоненти: | доктор філософських наук, професор,
член-кореспондент НАН України
МИХАЛЬЧЕНКО Микола Іванович,
Інститут політичних і етнонаціональних досліджень імені І.Ф. Кураса НАН України,
завідувач відділу теорії та історії політичної науки;
кандидат філософських наук
ЩЕРБАК Світлана Ігорівна,
Інститут філософії імені Г.С. Сковороди НАН України,
науковий співробітник відділу соціальної філософії.
Захист відбудеться 31 березня 2008 р. о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.001.17 у Київському національному університеті імені Тараса Шевченка за адресою: 01033, м. Київ, вул. Володимирська, 60, ауд. 330.
З дисертацією можна ознайомитись у Науковій бібліотеці ім. М.О. Максимовича Київського національного університету імені Тараса Шевченка за адресою: 01033, м. Київ, вул. Володимирська, 58.
Автореферат розісланий “27” лютого 2008 року
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради Шашкова Л.О.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження обумовлена тим, що в складній ситуації спричинених глобалізацією змін сучасних суспільств необхідним є методологічне переосмислення категорій соціокультурної ідентифікації сучасних суспільств.
В останні роки творення нового європейського суспільства стало об’єктом багатьох міждисциплінарних досліджень, однак досить важко знайти приклади саме соціально-філософської рефлексії щодо цього питання. У сучасній літературі недостатньо досліджень європейського суспільства як специфічної цілісності, його культурних підвалин, соцієтальних структур та процесів, через які конституюються соціальні відносини. Ідея Європи, породжуючи важливі теоретичні, політичні та культурні проблеми, сама досі досліджена недостатньо. Найчастіше вона репрезентується не рефлексивно. В такому разі набуває актуальності запит на соціально-філософське осмислення феномену європеїзації, самоідентифікації соціокультурної Європи та Європейського суспільства. У цій роботі для зручності розрізнення прийменник “Європейський” буде вживатися для позначення тих предметів, які стосуються Європи як цілого, а прийменник “європейський” для окремих проектів, які є складовими цілісного Європейського проекту.
Європейський контекст як особлива сфера досліджень соціокультурної ідентифікації здебільшого лише починає входити у вітчизняний філософський дискурс, що може бути пов'язано із активізацією інтересу до проблем можливої інтеграції України до ЄС, а також через необхідність розробки в Україні нових стандартів культурної політики.
За Юлією Крістєвою, яка презентує доволі наразі розповсюджене бачення Європи, Європа мусить стати не просто корисною, але також і значимою. Нормативна концепція суспільства, яка відповідає цій інтенції, зрідка була предметом уваги філософів та соціальних теоретиків, хоча вона імпліцитно передбачається поняттями культурної ідентичності, Європейської спільноти, Європейського громадянства, Європейського етосу тощо. Тобто, Європейський проект не може бути відділеним від нормативної рефлексії його можливості.
Нові перспективи аналізу процесу самовизначення європейської спільноти пропонує підхід соціального конструктивізму, який в різних його версіях представлений у працях переважної більшості соціальних теоретиків сучасності, які досліджували Європу як проект.
Саме європейський контекст як особлива сфера досліджень соціокультурної ідентифікації, хоча і несистемно, став предметом уваги вітчизняних філософів та інших представників гуманітарних наук.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: САМОВИЗНАЧЕННЯ ЄВРОПЕЙСЬКОЇ СПІЛЬНОТИ (В ПАРАДИГМІ СОЦІАЛЬНОГО КОНСТРУКТИВІЗМУ)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок