Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ФІЗІОЛОГІЧНИЙ ПРІОН І БІЛКИ ПРІОН-РЕПЛІКУЮЧИХ ОРГАНІВ ТВАРИН ЗАЛЕЖНО ВІД ВІКУ ТА ФАКТОРІВ ГОДІВЛІ

ФІЗІОЛОГІЧНИЙ ПРІОН І БІЛКИ ПРІОН-РЕПЛІКУЮЧИХ ОРГАНІВ ТВАРИН ЗАЛЕЖНО ВІД ВІКУ ТА ФАКТОРІВ ГОДІВЛІ

Назва:
ФІЗІОЛОГІЧНИЙ ПРІОН І БІЛКИ ПРІОН-РЕПЛІКУЮЧИХ ОРГАНІВ ТВАРИН ЗАЛЕЖНО ВІД ВІКУ ТА ФАКТОРІВ ГОДІВЛІ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,00 KB
Завантажень:
296
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
ІНСТИТУТ БІОЛОГІЇ ТВАРИН УААН
ПЕТРУХ ІРИНА МИХАЙЛІВНА
УДК 636.5:578.262.7:577.1
ФІЗІОЛОГІЧНИЙ ПРІОН І БІЛКИ ПРІОН-РЕПЛІКУЮЧИХ ОРГАНІВ ТВАРИН ЗАЛЕЖНО ВІД ВІКУ ТА ФАКТОРІВ ГОДІВЛІ
03.00.04 – біохімія
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата ветеринарних наук
Львів – 2008
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Інституті біології тварин УААН.
Науковий керівник – доктор ветеринарних наук, професор, академік
УААН Влізло Василь Васильович, Інститут
біології тварин УААН, директор.
Офіційні опоненти: доктор ветеринарних наук Куртяк Богдан Михайлович, управління ветеринарної медицини в Львівській області, начальник;
кандидат ветеринарних наук Голубець Руслан Анатолійович, Державне підприємство Всеукраїнський державний науково-виробничий центр стандартизації, метрології, сертифікації та захисту прав споживачів (Укрметртестстандарт), начальник лабораторії молекулярно-генетичних досліджень
Захист дисертації відбудеться ”_19 ” червня__2008 р. о 12 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 35.368.01 Інституту біології тварин УААН, за адресою: 79034, м. Львів, вул. В. Стуса, 38.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інституту біології тварин УААН за адресою: 79034, м. Львів, вул. В. Стуса, 38.
Автореферат розісланий ”__17 ” _ травня 2008 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Віщур О.І.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Трансмісивні спонгіоформні енцефалопатії (ТСЕ) або пріонні інфекції – це група нейродегенеративних захворювань тварин і людини, які характеризуються ураженням центральної нервової системи та 100 % летальністю. Збудником ТСЕ є конформаційно змінений білок, який S.В. Prusiner (1982) назвав пріоном. Пріони існують у здоровому організмі у вигляді клітинних (фізіологічних) білків (PrPc). ТСЕ виникають у наслідок інфікування патологічним (інфекційним) пріоном (PrPsc).
Проблема пріонних інфекцій набула актуальності у зв’язку з значним поширенням у кінці 80-х і на початку 90-х років ХХ століття губчастоподібної енцефалопатії великої рогатої худоби (ГЕ ВРХ) у Великій Британії (Wells G.A. et al., 1987). Сьогодні ГЕ ВРХ виявлена у більшості країн Європи. Існує загроза поширення захворювання серед людей, оскільки відомо (Will R. G. et al., 1996; 2001; Шлопов В.Г., 2000; Влізло В.В., Вербицький П.І., 2007), що збудник ГЕ ВРХ може інфікувати людей, викликаючи новий варіант Крейтцфельдта-Якоба хвороби (нвКЯХ).
Поширення інфекції залежить від шляху інфікування та рівня продукції фізіологічної форми пріон-протеїну в тканинах організму, оскільки саме PrPc трансформується у PrPsc (Biacabe A. et al., 1997; Gliese A. et al., 1998; Richt J. et al., 2007). Відомо (Prusiner S. В. et al., 1993), що найбільший рівень експресії PrPc спостерігається в нервовій та лімфоретикулярній системах.
Сьогоднішні найбільш інформативні методи лабораторної діагностики (ІФА, вестерн-блот аналіз, імуногістохімія) дають змогу виявити PrPsc за 6 місяців до появи клінічного прояву хвороби (Hoеrnlimann B. et al., 2001). Ці тести грунтуються на селективній деградації PrPс протеїназою К та ідентифікації PrPsс за допомогою специфічних моноклональних антитіл. В останні роки вдосконалено методи визначення патологічної форми пріон-протеїну, в бік зменшення кількості досліджуваного матеріалу, підвищення специфічності та чутливості реакцій імунодетекції. Проте відсутні прижиттєві методи діагностики пріонних інфекцій, не з’ясовано багато важливих питань патогенезу ТСЕ. Маловідомими є кількісний і якісний склад білків зони пріон-протеїну та співвідношення окремих ізоформ фізіологічного пріона у різних органах і тканинах тварин. Не з’ясовано роль фізіологічних пріонів і вплив ендогенних та екзогенних чинників на регуляцію синтезу. Водночас визначення PrPc у різних тканинах може бути основою для пошуку ранніх методів діагностики, зокрема прижиттєвих.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Науково-дослідна робота виконана відповідно до тематичного плану Науково-виробничого центру з вивчення пріонних інфекцій Інституту біології тварин і є частиною науково-технічних програм УААН: “Фізіолого-біохімічні основи збереження здоров’я та високої продуктивності тварин” за темою “Вивчення біологічних механізмів розвитку пріонних хвороб” (02.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: ФІЗІОЛОГІЧНИЙ ПРІОН І БІЛКИ ПРІОН-РЕПЛІКУЮЧИХ ОРГАНІВ ТВАРИН ЗАЛЕЖНО ВІД ВІКУ ТА ФАКТОРІВ ГОДІВЛІ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок