Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> УДОСКОНАЛЕННЯ ЯКОСТІ СТОМАТОЛОГІЧНИХ КОНСТРУКТИВНИХ МАТЕРІАЛІВ ШЛЯХОМ ВПЛИВУ ІМПУЛЬСІВ СЛАБКОГО МАГНІТНОГО ПОЛЯ

УДОСКОНАЛЕННЯ ЯКОСТІ СТОМАТОЛОГІЧНИХ КОНСТРУКТИВНИХ МАТЕРІАЛІВ ШЛЯХОМ ВПЛИВУ ІМПУЛЬСІВ СЛАБКОГО МАГНІТНОГО ПОЛЯ

Назва:
УДОСКОНАЛЕННЯ ЯКОСТІ СТОМАТОЛОГІЧНИХ КОНСТРУКТИВНИХ МАТЕРІАЛІВ ШЛЯХОМ ВПЛИВУ ІМПУЛЬСІВ СЛАБКОГО МАГНІТНОГО ПОЛЯ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,49 KB
Завантажень:
406
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
МІНІСТЕРСТВО ОХОРОНИ ЗДОРОВ’Я УКРАЇНИ
НАЦІОНАЛЬНА МЕДИЧНА АКАДЕМІЯ ПІСЛЯДИПЛОМНОЇ ОСВІТИ імені П.Л. Шупика
ДАЦЬКО Ірина Олегівна
УДК 616.314- 089.27/29 – 633: 615.847.8-06
УДОСКОНАЛЕННЯ ЯКОСТІ СТОМАТОЛОГІЧНИХ КОНСТРУКТИВНИХ МАТЕРІАЛІВ ШЛЯХОМ ВПЛИВУ ІМПУЛЬСІВ СЛАБКОГО МАГНІТНОГО ПОЛЯ
14.01.22 – стоматологія
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата медичних наук
Київ 2008


Дисертацією є рукопис.
Роботу виконано на кафедрі стоматології Інституту стоматології Національної медичної академії післядипломної освіти імені П.Л. Шупика Міністерства охорони здоров’я України.
Науковий керівник
доктор медичних наук, професор,
заслужений діяч науки і техніки України,
Павленко Олексій Володимирович
Інститут стоматології Національної медичної академії післядипломної освіти імені П.Л. Шупика, МОЗ України,
директор Інституту, завідувач кафедри стоматології.
Офіційні опоненти:
доктор медичних наук, професор
Борисенко Анатолій Васильйович,
Національний медичний університет ім. О.О. Богомольця,
завідувач кафедри терапевтичної стоматології.
кандидат медичних наук, професор
Макєєв Валентин Федорович
Львівський національний медичний університет ім. Д. Галицького,
завідувач кафедри ортопедичної стоматології.
Захист відбудеться “27”червня 2008 р. о 13 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 26.613.09 при Національній медичній академії післядипломної освіти імені П.Л. Шупика МОЗ України: 04050, м. Київ, вул. Пимоненка, 10-а.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Національної медичної академії післядипломної освіти імені П.Л. Шупика за адресою:
04112, м. Київ, вул. Дорогожицька, 9.
Автореферат розіслано “24” травня 2008 року.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради,
доктор медичних наук, професор І.П. Мазур


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Питома вага стоматологічних захворювань у структурі загальної захворюваності населення, зважаючи на дані про кількість звернень за медичною допомогою, сягає 20–25% [МОЗ України, 2008]. У більшості випадків звернення пов'язані з потребою пломбувати зуби, виготовляти й установлювати знімні зубні протези.
У стоматологічній клініці широко застосовуються різні конструктивні матеріали. Найпоширенішими з них є: пломбувальні матеріали (цемент, композити хімічного затвердіння, фотополімерні композити); матеріали для виготовлення базисів протезів.
Спектр реставраційних матеріалів, що пропонується на ринку, дає змогу використовувати їх у різних клінічних ситуаціях, але вибір пломбувального матеріалу, в першу чергу, залежить від конкретного клінічного випадку та від фізико-механічних, хімічних і біологічних властивостей самого матеріалу. У зв'язку із цим важливо мати можливість змінювати якісні властивості полімерних матеріалів у потрібному напрямі, не змінюючи при цьому технології виготовлення, рекомендованої виробником.
У практиці ортопедичної стоматології широко застосовуються матеріали, які мають властивість полімеризуватися. Зокрема, для виготовлення зубних пломб використовуються композитні матеріали хімічного та світлового затвердіння “Charismа PPF” і “Charismа”, а для виготовлення базисів знімних зубних протезів – матеріал теплового затвердіння на базі акрилової пластмаси – “Фторакс”.
Згідно з нормативами міжнародного стандарту відновлювальні пломбувальні та протезні матеріали повинні мати фізичні властивості з певними показниками міцності, пластичності, пористості, терміну дії, водопоглинання, часу твердіння, глибини твердіння, рентгеноконтрастності, коефіцієнту прозорості, здатності поліруватися, стійкості до зміни кольору, наявності залишкового мономера, розчинності тощо.
Багаторічний досвід роботи із пломбувальними і зубопротезними матеріалами дав змогу виявити не тільки їх переваги, а й недоліки. Основним недоліком багатьох композитів хімічного затвердіння і фотополімерів є низька пластичність та велика усадка. Композити хімічного затвердіння не мають достатньої адгезії до твердих тканин зуба, не кольоростійкі.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 Реферат на тему: УДОСКОНАЛЕННЯ ЯКОСТІ СТОМАТОЛОГІЧНИХ КОНСТРУКТИВНИХ МАТЕРІАЛІВ ШЛЯХОМ ВПЛИВУ ІМПУЛЬСІВ СЛАБКОГО МАГНІТНОГО ПОЛЯ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок