Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> НАЦІОНАЛЬНЕ ВІДРОДЖЕННЯ ЛУЖИЦЬКИХ СЕРБІВ У XIX столітті (1815-1870 рр.

НАЦІОНАЛЬНЕ ВІДРОДЖЕННЯ ЛУЖИЦЬКИХ СЕРБІВ У XIX столітті (1815-1870 рр.

Назва:
НАЦІОНАЛЬНЕ ВІДРОДЖЕННЯ ЛУЖИЦЬКИХ СЕРБІВ У XIX столітті (1815-1870 рр.
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
25,42 KB
Завантажень:
409
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
Ужгородський національний університет
Бевзюк Євген Володимирович
УДК 94(367)”1815-1870) 431
НАЦІОНАЛЬНЕ ВІДРОДЖЕННЯ ЛУЖИЦЬКИХ СЕРБІВ
У XIX столітті
(1815-1870 рр.)
Спеціальність 07.00.02 – всесвітня історія
Автореферат дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата історичних наук
Ужгород–2002
Дисертацією є рукопис
Робота виконана на кафедрі нової і новітньої історії та історіографії історичного факультету Ужгородського національного університету Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник:
доктор історичних наук, професор
Мандрик Іван Олександрович
історичний факультет Ужгородського національного університету,
завідувач кафедри нової і новітньої історії та історіографії
Офіційні опоненти:
доктор історичних наук, професор
Вегеш Микола Миколаєвич
історичний факультет Ужгородського національного університету, кафедра політології
кандидат історичних наук, доцент
Мотрук Світлана Миколаївна
історичний факультет Київського національного університету імені
Тараса Шевченка, кафедра історії слов'ян
Провідна установа:
Інститут історії України НАН України, відділ всесвітньої історії та
міжнародних відносин
 
Захист відбудеться 21 червня 2002 р. о 14.00 год. на засіданні спеціалізованої вченої ради
К 61.051.04. Ужгородського національного університету за адресою м. Ужгород, вул. Університетська, 14.
З дисертацією можна ознайомитися у науковій бібліотеці
Ужгородського національного університету за адресою: м. Ужгород, вул. Капітульна, 6.
Автореферат розісланий 20.05.2002 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради
кандидат історичних наук, доцент І.М.Ліхтей
Загальна характеристика роботи
Лужицькі серби - автохтонний слов'янський етнос на території Німеччини. Це одна з найменших за чисельністю слов'янських етноспільнот. Незважаючи на багатовікові процеси асиміляції, онімечення та й навіть етногеноцид періоду нацистського правління в Німеччині, лужичани продовжують існувати у ФРН на початку третього тисячоліття як компактна національна меншина чисельністю близько 60 тис. чоловік.
Феномен серболужицької етноісторії та національного самозбереження представляє значний науковий інтерес у контексті вивчення культурно-національного та етнополітичного розвитку народів і держав європейського континенту на шляху до формування мультикультурного суспільства як базової риси оновленої та інтегрованої європейської цивілізації ХХІ ст. Водночас історія серболужичан показує варіантну модель багатовікового міжнаціонального співіснування етнічної меншості - лужицьких сербів з більшістю - державотворчим німецьким народом, що дозволяє використати позитив цього історичного досвіду для співжиття українців із національними меншинами в Україні.
Актуальним дане дисертаційне дослідження є тому, що етновідроджувальні процеси ХІХ століття проходили у лужицьких сербів на широкому історичному тлі пробудження народів Європи, революційного піднесення, національного відродження і державотворення в Німеччині. Саме впродовж періоду 1815-1870 рр. були закладені підвалини довготривалого збереження національно-культурної специфіки серболужицького населення Німеччини та принципи його співіснування в єдиній державі з німецькою нацією, а також виникли міцні взаємозв'язки лужичан із іншими слов'янськими етноспільнотами і країнами, в т.ч. українсько-лужицькі.
Зв'язок роботи з науковими програмами, планами, темами: Дане конкретно-історичне дослідження виконане в руслі наукової проблематики кафедри нової і новітньої історії та історіографії Ужгородського національного університету (номер державної реєстрації науково-дослідних робіт - 0198U007782).
Хронологічні рамки дисертаційної роботи охоплюють період з початку ХІХ ст. до 70-х років ХІХ століття, відправним пунктом якого є 1815 р. - закінчення наполеонівських воєн, розподіл лужицьких земель в основному між Пруссією і Саксонією згідно з рішеннями Віденського конгресу, розгортання організованого культурно-національного руху сербів-лужичан, а кінцевим - 1870 р. (включно) - закінчення процесу консолідації єдиної німецької нації і державності та функціонування серболужицької меншини на хвилі національного відродження в нових внутрішньо- і зовнішньополітичних умовах.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 Реферат на тему: НАЦІОНАЛЬНЕ ВІДРОДЖЕННЯ ЛУЖИЦЬКИХ СЕРБІВ У XIX столітті (1815-1870 рр.

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок