Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> РОЗРОБКА І ВПРОВАДЖЕННЯ ВИСОКОМІЦНОГО ТИТАНОВОГО СПЛАВУ ДЛЯ ЗВАРНИХ КОНСТРУКЦІЙ АВІАЦІЙНОГО ПРИЗНАЧЕННЯ

РОЗРОБКА І ВПРОВАДЖЕННЯ ВИСОКОМІЦНОГО ТИТАНОВОГО СПЛАВУ ДЛЯ ЗВАРНИХ КОНСТРУКЦІЙ АВІАЦІЙНОГО ПРИЗНАЧЕННЯ

Назва:
РОЗРОБКА І ВПРОВАДЖЕННЯ ВИСОКОМІЦНОГО ТИТАНОВОГО СПЛАВУ ДЛЯ ЗВАРНИХ КОНСТРУКЦІЙ АВІАЦІЙНОГО ПРИЗНАЧЕННЯ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
22,22 KB
Завантажень:
299
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ МЕТАЛОФІЗИКИ ім. Г. В. КУРДЮМОВА
АНТОНЮК Сергій Лазаревич
УДК 669.295:620.178
РОЗРОБКА І ВПРОВАДЖЕННЯ ВИСОКОМІЦНОГО
ТИТАНОВОГО СПЛАВУ ДЛЯ ЗВАРНИХ КОНСТРУКЦІЙ
АВІАЦІЙНОГО ПРИЗНАЧЕННЯ
05.16.01 – металознавство і термічна обробка металів
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Київ – 2006


Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Інституті електрозварювання ім. Є. О. Патона НАН України та АНТК ім. О. К. Антонова
Науковий керівник:
доктор технічних наук, професор НАН України
Замков Вадим Миколаєвич,
Інститут електрозварювання ім. Є. О. Патона НАН України
Офіційні опоненти:
доктор технічних наук,
Тельович Роман Володимирович,
Інститут металофізики ім. Г. В. Курдюмова НАН України,
завідувач лабораторії
кандидат технічних наук,
Пічугін Анатолій Тимофійович,
Фізико-механічний інститут ім. Г. В. Карпенка НАН України,
старший науковий співробітник
Провідна організація: Національний технічний університет України (Київський політехнічний інститут), кафедра металознавства і термічної обробки металів
Захист відбудеться 10.05. 2006 р. о 13-30 год.
на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.168.01 при Інституті металофізики ім. Г. В. Курдюмова НАН України за адресою: 03142, м. Київ, бульв. Акад. Вернадського, 36.
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Інституту металофізики ім. Г. В. Курдюмова НАН України за адресою - 03142, м. Київ, бульв. Акад. Вернадського, 36.
Автореферат розіслано 08.04.2006 р.
Вчений секретар спеціалізованої вченої ради
доктор фізико-математичних наук В. К. Піщак


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Титан та його сплави мають цінний комплекс властивостей – малу густину, високу стійкість проти атмосферної та сольової корозії, відносно низький коефіцієнт термічного розширення та високу питому міцність, яка до температур 450 С перевищує питому міцність більшості конструкційних матеріалів, що у поєднанні з корозійною стійкістю та жаростійкістю робить їх незамінним матеріалом для літакобудування. Однак, перераховані фактори є необхідними, але не достатніми для їх застосування в указаній галузі.
Важливим фактором, що обумовлює використання титанових сплавів в авіаційній техніці є їх зварюваність. Останнім часом при проектуванні літаків все більша увага приділяється використанню зварних конструкцій та вузлів, які виготовляються із титанових сплавів високої міцності (В  1100 МПа). При цьому основна вимога до таких вузлів полягає у забезпеченні фізико-механічних властивостей зварних з’єднань на рівні властивостей основного металу. Проте зварюваність існуючих високоміцних титанових сплавів і зокрема високолегованого сплаву ВТ22, як одного з найбільш поширеного з високоміцних конструкційних сплавів, використання яких може дати найбільший ваговий ефект, значно поступається малолегованим сплавам. Як відомо, сплав ВТ22 належить до сплавів критичного складу, що приводить до формування у металі зварного шву та зони термічного впливу (ЗТВ) фазового складу та структурного стану, які зумовлюють низькі пластичність та ударну в’язкість. Для підвищення пластичності зварних швів сплаву ВТ22, зварювання виконують з використанням низьколегованого дроту СПТ2, що понижує ступінь легування у зоні зварного з’єднання. Після термічної обробки, мета якої полягає у забезпеченні необхідного рівня пластичності, міцність зварного шву становить 900 МПа при міцності самого сплаву 1100 МПа. Як наслідок, зварні з’єднання виконуються із збільшенням товщини стінки відносно регулярних перерізів, що компенсує низьку міцність швів. При цьому має місце збільшення ваги конструкції і витрат на матеріали та виготовлення.
Таким чином, зварюваність високоміцних (+)-титанових сплавів є проблемним питанням з точки зору їх ширшого використання у зварних елементах конструкцій авіаційної техніки. Тому, важливим як з наукової, так і з практичної точки зору, є питання розробки нових високоміцних сплавів (+)-типу, які б мали як необхідний комплекс властивостей, згідно з умовами експлуатації авіаційних конструкцій, так і були б технологічним матеріалом у виробництві.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: РОЗРОБКА І ВПРОВАДЖЕННЯ ВИСОКОМІЦНОГО ТИТАНОВОГО СПЛАВУ ДЛЯ ЗВАРНИХ КОНСТРУКЦІЙ АВІАЦІЙНОГО ПРИЗНАЧЕННЯ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок