Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ТЕХНІЧНЕ ДІАГНОСТУВАННЯ ІЗОЛЯЦІЇ В ЕЛЕКТРИЧНИХ РОЗПОДІЛЬНИХ МЕРЕЖАХ НАПРУГОЮ 6-10 КВ

ТЕХНІЧНЕ ДІАГНОСТУВАННЯ ІЗОЛЯЦІЇ В ЕЛЕКТРИЧНИХ РОЗПОДІЛЬНИХ МЕРЕЖАХ НАПРУГОЮ 6-10 КВ

Назва:
ТЕХНІЧНЕ ДІАГНОСТУВАННЯ ІЗОЛЯЦІЇ В ЕЛЕКТРИЧНИХ РОЗПОДІЛЬНИХ МЕРЕЖАХ НАПРУГОЮ 6-10 КВ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,33 KB
Завантажень:
244
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
ВІННИЦЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ ТЕХНІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
УДК 621.316.1.027
Матвієнко Сергій Валерійович
ТЕХНІЧНЕ ДІАГНОСТУВАННЯ ІЗОЛЯЦІЇ В ЕЛЕКТРИЧНИХ РОЗПОДІЛЬНИХ МЕРЕЖАХ НАПРУГОЮ 6-10 КВ
Спеціальність 05.14.02 – Електричні станції, мережі і системи
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Вінниця - 2007Дисертацією є рукопис.
Робота виконана у Вінницькому національному технічному університеті Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник | доктор технічних наук, професор
Кутін Василь Михайлович,
Вінницький національний технічний університет,
професор кафедри електричних станцій та систем | Офіційні опоненти: | доктор технічних наук, професор
Жежеленко Ігор Володимирович,
Приазовський державний технічний університет (м. Маріуполь),
завідувач кафедри електропостачання промислових підприємств
доктор технічних наук, професор
Назаров Володимир Васильович,
ВАТ „Укрелектроапарат” (м. Хмельницький),
директор з науково-дослідної роботи |
Захист відбудеться "25" січня 2008 р. о 1200 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 05.052.05 у Вінницькому національному технічному університеті за адресою: 21021, м. Вінниця, вул. Хмельницьке шосе, 95, ГУК 210
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Вінницького національного технічного університету за адресою: 21021, м. Вінниця, вул. Хмельницьке шосе, 95.
Автореферат розісланий "20" грудня 2007 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради В.Ц. Зелінський
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Досвід експлуатації розподільних мереж напругою 6-10 кВ вказує на існування проблеми забезпечення необхідного рівня надійності і безпеки експлуатації обладнання даних мереж. Особливого загострення дана проблема набула в сучасних умовах кризи експлуатації в енергопостачальних компаніях України, коли ресурс обладнання вже практично вичерпаний, а планові заміни і ремонти із-за дефіциту фінансових ресурсів не проводяться, що викликає значне зростання аварійності. При цьому найбільш проблемною ділянкою є розподільна мережа (РМ) повітряних ліній електропередач (ПЛЕП). Саме ця частина загальної РМ є найбільш ненадійним її елементом, оскільки її ізоляція перебуває під безпосереднім впливом зовнішнього середовища. Найбільш поширеним видом пошкоджень в РМ ПЛЕП є замикання на землю, які складають 60-90% від усіх видів пошкоджень. Їх поява призводить до створення небезпеки ураження людей струмом, до суттєвого зниження якості і надійності електропостачання, виникнення в РМ значних понаднормативних технічних втрат електроенергії.
Дослідженнями процесів пошкоджень ізоляції, а також розробкою методів та засобів захисту від замикань на землю і контролю ізоляції займався ряд відомих вчених в Україні: Кузнєцов В.Г., Кутін В.М., Назаров В.В., Сивокобиленко В.Ф., Сирота І.М. та ін.; в Росії: Вайнштейн Р.А., Гладілін Л.В., Нагай В.І., Сидоров О.І., Цапенко Є.Ф., Шалін О.І. та ін.; в зарубіжних країнах: Р. Вільгейм, Г. Кранц, В. Петерсен, Р. Рейнольдс та ін. Питанням якості електропостачання при виникненні пошкоджень ізоляції та появі струмів і напруг нульової послідовності та зміщення нейтралі приділено увагу в наукових працях Жежеленка І.В., Іванова В.С., Левіна М.С.
Основною причиною виникнення замикань на землю є утворення шунтувальних зв’язків між струмоведучими частинами РМ і землею. Контроль провідності ізоляції кожної фази РМ відносно землі дає найбільш повну інформацію для виявлення несправностей ізоляції окремих її елементів на ранній стадії розвитку пошкодження неруйнівними методами. При цьому слід зауважити, що не існує норм для обмеження зміни параметрів ізоляції. Виникає необхідність визначення умов працездатності ізоляції, які дозволяють чітко розмежувати технічний стан ізоляції на працездатний і непрацездатний і визначити момент переходу в режим обслуговування при контролі великої кількості параметрів.
В РМ енергопостачальних компаній України в основному застосовуються методи контролю ізоляції, основані на вимірюванні струмів і напруг нульової послідовності та напруги зміщення нейтралі, дія яких зводиться лише до сигналізації виникнення однофазних замикань на землю, а також методи, основані на періодичному випробуванні ізоляції підвищеною напругою.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: ТЕХНІЧНЕ ДІАГНОСТУВАННЯ ІЗОЛЯЦІЇ В ЕЛЕКТРИЧНИХ РОЗПОДІЛЬНИХ МЕРЕЖАХ НАПРУГОЮ 6-10 КВ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок