Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Механізми стимулювання рекреаційно- туристичного природокористування

Механізми стимулювання рекреаційно- туристичного природокористування

Назва:
Механізми стимулювання рекреаційно- туристичного природокористування
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
16,12 KB
Завантажень:
364
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Національна Академія наук України
Інститут проблем ринку та економіко-екологічних досліджень
Воробйова Олександра Анатоліївна
УДК 330.15(502.35+338.48)
Механізми стимулювання рекреаційно-
туристичного природокористування
Спеціальність 08.00.06 –
економіка природокористування і охорони навколишнього середовища
Автореферат
дисертації на здобуття
наукового ступеня кандидата економічних наук
Одеса – 2007


Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Інституті проблем ринку та економіко-екологічних досліджень Національної академії наук України
Науковий керівник доктор економічних наук, професор
Харічков Сергій Костянтинович,
Інститут проблем ринку та економіко-екологічних
досліджень НАН України,
заступник директора з наукової роботи
Офіційні опоненти: доктор економічних наук, професор
Хвесик Михайло Артемович,
Рада по вивченню продуктивних сил України
Національної Академії наук України,
заступник Голови з наукової роботи
кандидат економічних наук
Шмагіна Вероніка Валеріївна,
Одеський Національний університет
ім. І.І. Мечнікова,
доцент кафедри менеджменту та
математичного моделювання ринкових процесів
Захист відбудеться “12” жовтня 2007 р. о 1500 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 41.177.01 в Інституті проблем ринку та економіко-екологічних досліджень НАН України за адресою: 65044, м. Одеса, Французький бульвар, 29.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інституту проблем ринку та економіко-екологічних досліджень НАН України за адресою: 65044, м. Одеса, Французький бульвар, 29.
Автореферат розісланий “3” вересня 2007 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Н.Г. Ковальова


Загальна характеристика роботи
Актуальність теми. Останні десятиліття ознаменувалися інтенсивним розвитком у Світі рекреаційно-туристичної індустрії, яка на сьогодні є однією з найбільш прибуткових і динамічних галузей світового господарства. Стрімкий розвиток рекреаційно-туристичної сфери обумовлений низкою економічних, екологічних і соціальних чинників.
Виходячи з цього, актуальною задачею є сталий розвиток рекреаційно-туристичного природокористування як природної передумови розвитку сфери рекреації та туризму з урахуванням всіх перелічених чинників.
Ця задача є актуальною і для України, оскільки вона займає одне з провідних місць в Європі за забезпеченістю рекреаційно-туристичними ресурсами, має розвинуту мережу курортних закладів, та, при цьому, природний потенціал її рекреаційно-туристичних територій використовується лише на 50% від реальних можливостей. В останні роки в Україні виконано досить значний комплекс досліджень із проблем економіки та управління у сфері рекреаційно-туристичного природокористування. З найбільшим успіхом у цьому напрямку працюють відомі вітчизняні наукові школи: академічного сектору науки (Рада по вивченню продуктивних сил України, Інститут проблем ринку та економіко-екологічних досліджень, Інститут регіональних досліджень, Інститут економіко-правових досліджень), вузівської науки (Національний університет України ім. Т.Г. Шевченка, Сумський державний університет, Національна академія природоохоронного та курортного будівництва, Таврійський Національний університет ім. В.І. Вернадського, Одеський національний університет ім. І.І. Мечнікова, Київський університет туризму, економіки і права), вітчизняної рекреаційно-туристичної сфери (Український інститут туризму, Науковий центр розвитку туризму) та інші.
При наявності певних наукових та практичних результатів стосовно вирішення економічних та управлінських проблем рекреаційно-туристичного природокористування реальністю є багатоплановість, складність і недостатність розробки проблеми формування та реалізації механізмів стимулювання рекреаційно-туристичного природокористування, наявність ряду невирішених і дискусійних питань. Об’єктивна необхідність їх подальшого теоретичного осмислення, методичного забезпечення та вирішення питань прикладного характеру визначили вибір теми дисертаційної роботи, сформували ціль і побудову структури дослідження.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: Механізми стимулювання рекреаційно- туристичного природокористування

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок