Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Правове становище акціонерів за законодавством України

Правове становище акціонерів за законодавством України

Назва:
Правове становище акціонерів за законодавством України
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,55 KB
Завантажень:
24
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Київський національний університет імені Тараса Шевченка
Щербина Олена Валентинівна
УДК 347.72.031.
Правове становище акціонерів за законодавством України
Спеціальність 12.00.03. – цивільне право і цивільний процес;
сімейне право; міжнародне приватне право
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата юридичних наук
Київ - 2000
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі цивільного права юридичного факультету Київського національного університету імені Тараса Шевченка.
Науковий керівник: доктор юридичних наук, професор,
академік Академії правових наук України
Кузнєцова Наталія Семенівна,
Київський національний університет
імені Тараса Шевченка, професор кафедри
цивільного права
Офіційні опоненти: доктор юридичних наук, професор,
академік Академії правових наук України
Луць Володимир Васильович,
завідувач кафедри цивільного права та
процесу Прикарпатського університету
ім. В.Стефаника (м. Івано-Франківськ)
кандидат юридичних наук, доцент
Семерак Олександр Созонович,
завідувач кафедри кримінального права
Ужгородського національного університету
(м. Ужгород)
Провідна установа: Українська національна юридична академія імені
Ярослава Мудрого, кафедра цивільного права (м. Харків)
Захист відбудеться “24” квітня 2001 року о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.001.06 при Київському національному університеті імені Тараса Шевченка (01033, м. Київ, вул. Володимирська, 60, ауд. 253).
З дисертацією можна ознайомитися у науковій бібліотеці Київського національного університету імені Тараса Шевченка (01033, м. Київ, вул. Володимирська, 58).
Автореферат розісланий “23” березня 2001 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради
кандидат юридичних наук, доцент Боднар Т.В.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження. Інститут акціонерного права в усі часи був об'єктом наукових досліджень. Відомі російські цивілісти кінця ХІХ – початку ХХ століття у своїх роботах тією чи іншою мірою зверталися до тематики акціонерних товариств. У період з 30-х до 90-х років ХХ століття радянська цивілістика майже не займалася проблематикою акціонерних товариств через їх відсутність у межах правового поля. Окремі дослідження цієї тематики проводилися лише в контексті аналізу цивільного та господарського законодавства зарубіжних країн.
Першими кроками на шляху відновлення акціонерної справи в економічному житті української держави після проголошення її незалежності стало прийняття Законів України “Про власність”, “Про підприємства в Україні”, “Про господарські товариства”, “Про цінні папери і фондову біржу”.
В цей же час у представників української юридичної науки з’являється інтерес до акціонерних товариств та акціонерів, що зумовлює появу наукових досліджень: Вінник О.М. “Господарські товариства і виробничі кооперативи”, Вінник О.М., Щербина В.С. “Акціонерне право”, Кибенко Е.Р. “Корпоративное право”, Колесник В.В. “Акціонерний ринок в Україні”, Пилипенко А.Я., Щербина В.С. “Очерки акционерного права Украины”, Спасибо-Фатєєва І.В “Акционерные общества: корпоративные правоотношения”.
Проте, як і раніше, брак фундаментальних теоретичних досліджень правового статусу учасників акціонерних товариств негативно позначається на рівні законодавчого регулювання процесу створення та діяльності акціонерних товариств, регулювання та захисту прав акціонерів.
Незважаючи на періодичні спроби законодавця вдосконалити нормативно-правову базу, що регулює правовий статус акціонерів і визначає правила створення та діяльності акціонерних товариств, акціонерне законодавство України (зокрема, окремі норми Законів “Про господарські товариства”, “Про цінні папери і фондову біржу”) потребує уточнення і приведення його у відповідність до потреб сьогодення. Вдосконалення нормативно-правової бази України щодо визначення правового статусу акціонерів, захисту їх прав та інтересів є одним із невідкладних завдань нормотворчості у галузі цивільного законодавства.
Станом на 2000 рік в Україні зареєстровано більше 35 тисяч акціонерних товариств, більше 30 млн.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: Правове становище акціонерів за законодавством України

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок