Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> КЛІНІКО-ПАТОГЕНЕТИЧНІ МЕХАНІЗМИ ФОРМУВАННЯ ХРОНІЧНОГО ГЛОМЕРУЛОНЕФРИТУ У ДІТЕЙ

КЛІНІКО-ПАТОГЕНЕТИЧНІ МЕХАНІЗМИ ФОРМУВАННЯ ХРОНІЧНОГО ГЛОМЕРУЛОНЕФРИТУ У ДІТЕЙ

Назва:
КЛІНІКО-ПАТОГЕНЕТИЧНІ МЕХАНІЗМИ ФОРМУВАННЯ ХРОНІЧНОГО ГЛОМЕРУЛОНЕФРИТУ У ДІТЕЙ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
16,52 KB
Завантажень:
24
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
МІНІСТЕРСТВО ОХОРОНИ ЗДОРОВ’Я УКРАЇНИ
ХАРКІВСЬКА МЕДИЧНА АКАДЕМІЯ ПІСЛЯДИПЛОМНОЇ ОСВІТИ
АКРАМ М.А. СЛІМІЄ
УДК 616-071:616-092:616.611-002-053.3
КЛІНІКО-ПАТОГЕНЕТИЧНІ МЕХАНІЗМИ
ФОРМУВАННЯ ХРОНІЧНОГО ГЛОМЕРУЛОНЕФРИТУ У ДІТЕЙ
14.01.10 – педіатрія
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата медичних наук
Харків - 2007
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана у Вінницькому національному медичному університеті ім. М.І.Пирогова МОЗ України.
Науковий керівник: доктор медичних наук, професор Каблукова Олена Кас’янівна, Вінницький національний медичний університет ім. М.І.Пирогова МОЗ України, завідувач кафедри педіатрії з курсом медичної генетики
Офіційні опоненти:
Доктор медичних наук, професор Багдасарова Інгретта Вартановна, Інститут нефрології АМН України, м. Київ, керівник відділу дитячої нефрології;
Доктор медичних наук, професор Одинець Юрій Васильович, Харківський державний медичний університет МОЗ України, завідувач кафедри факультетської педіатрії.
Захист дисертації відбудеться “19” грудня 2007р. о 12:00 годині на засіданні спеціалізованої Вченої Ради Д 64.609.02 при Харківській медичній академії післядипломної освіти МОЗ України (61176, м. Харків, вул. Корчагінців, 58).
З дисертацією можна ознайомитись в бібліотеці Харківської медичної академії післядипломної освіти МОЗ України (61176, м. Харків, вул. Корчагінців, 58).
Автореферат розісланий “18” листопада 2007р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради
кандидат медичних наук, доцент В.М.Савво
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми.
В структурі захворювань органів сечової системи гломерулонефрит (ГН) займає ІІІ-ІV місце, а його розповсюдженість складає 0,13-0,2% (В.Г. Майданник, 2002; А.І. Гнатюк, 2003).
В етіології ГН встановлена роль бактерій та вірусів. Найбільш часто ГН виникає після стрептококової інфекції (ангіна, скарлатина, піодермія, загострення хронічного тонзиліту). В останні роки доведена роль вірусів (Епштейн-Барр, цитомегаловірусів, герпес віруса та іншіх) в виникненні гострого гломерулонефриту. (Н.А.Коровіна, 1996; О.К.Каблукова, 2004). Віруси мають цитопатологічну дію, викликають ураження клітинних мембран клубочків нирок, канальців, інтерстицію, сприяють виникненню клітинної деструкції, накопиченню імунних комплексів і створюють умови для розвитку ГН та інтерстиціального нефриту. Про це свідчать випадки виникнення ГН у дітей з часто рецидивуючими респіраторними вірусними інфекціями і виділення у них вірусних антигенів з сечею.
Актуальність вивчення проблеми ГН пов’язана з тим, що гострий ГН може переходити в хронічний з розвитком ниркової недостатності (К.М.Сергеева, 2000; І.В.Багдасарова, 2005).
В літературі останніх років широко обговорюються механізми імунного і неімунного прогресування ГН. Серед неімунних факторів підкреслюється роль підвищеного артеріального тиску, розладів коагуляційної системи, гіперліпідемії.
В наукових дослідженнях останніх років значна увага приділяється вивченню в2-мікроглобуліну (в2-МГ), який локалізується на плазматичній мембрані більшості клітин і присутній практично в усіх біологічних рідинах людини – крові, сечі, слині, молозиві і в синовіальній та спинномозковій рідинах. Встановлено, що у здорової людини в2-МГ вільно фільтрується через базальну мембрану клубочків і повністю реабсорбується в проксимальних канальцях нирок (І.Ф.Кроткова, 1987).
Концентрація в2-МГ в сироватці крові зворотно пропорційна швидкості клубочкової фільтрації, тобто зниження швидкості останньої приводить до підвищення рівня в2-МГ в крові. В зв'язку з цим повністю обґрунтовано використання результатів динамічного вивчення рівня в2-МГ в сироватці крові та сечі, як найбільш інформативного критерію оцінки клубочкової фільтрації, активності і прогресуванню гломерулонефрита (І.В.Шабуніна, 2002; H. Wang, 1995).
Як відомо, структурною і функціональною основою біологічних мембран є фосфоліпіди. При дифузному гломерулонефртиті змінюється структура і функціональний стан біомембран нефронів, кінцевим відображенням якого може бути зміна рівня загальних фосфоліпідів в сироватці крові та мембранах еритроцитів (О.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: КЛІНІКО-ПАТОГЕНЕТИЧНІ МЕХАНІЗМИ ФОРМУВАННЯ ХРОНІЧНОГО ГЛОМЕРУЛОНЕФРИТУ У ДІТЕЙ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок