Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> СІЧОВИЙ РУХ У ГАЛИЧИНІ Й НА БУКОВИНІ (1900-1914 рр.)

СІЧОВИЙ РУХ У ГАЛИЧИНІ Й НА БУКОВИНІ (1900-1914 рр.)

Назва:
СІЧОВИЙ РУХ У ГАЛИЧИНІ Й НА БУКОВИНІ (1900-1914 рр.)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
22,03 KB
Завантажень:
238
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
ЧЕРНІВЕЦЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ІМЕНІ ЮРІЯ ФЕДЬКОВИЧА
ГУЙВАНЮК Микола Романович
УДК: 94 (477. 8) “1900 /1914”
СІЧОВИЙ РУХ
У ГАЛИЧИНІ Й НА БУКОВИНІ
(1900-1914 рр.)
Спеціальність 07.00.01 – Історія України
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата історичних наук
Чернівці – 2002
Дисертацією є рукопис
Робота виконана на кафедрі історії України Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича Міністерства освіти і науки України
Науковий керівник: доктор історичних наук, професор
Добржанський Олександр Володимирович,
Чернівецький національний університет
імені Юрія Федьковича,
професор кафедри історії України
 
Офіційні опоненти: доктор історичних наук, професор
Юрій Михайло Федорович,
Чернівецький торговельно-економічний інститут
Київського національного торговельно-
економічного університету,
завідувач кафедри соціально-економічних наук
 
кандидат історичних наук, доцент
Павлишин Олег Йосифович,
Львівський національний університет
імені Івана Франка,
доцент кафедри новітньої історії України
Провідна установа: Інститут історії України НАН України,
відділ історії України ХIХ – початку ХХ ст.
Захист відбудеться 30.10.2002 р. о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 76.051.03 у Чернівецькому національному університеті імені Юрія Федьковича (58012, м. Чернівці, вул. Кафедральна 2, корп. 14, ауд. 18).
З дисертацією можна ознайомитися у науковій бібліотеці Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича (58012, м. Чернівці, вул. Л.Українки, 23).
Автореферат розісланий 27.09. 2002 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Ротар Н.Ю.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Кінець ХІХ – початок ХХ ст. характеризувався бурхливим розвитком у більшості європейських держав різноманітних за змістом та формами діяльності суспільних об'єднань, які стали тими чинниками, що спрямували енергію широких верств населення на вирішення злободенних проблем. Спираючись на світову практику та національні демократичні традиції, на рубежі ХІХ – ХХ століть значний поступ здійснили українські добровільні організації Галичини й Буковини, які стали визначним і унікальним явищем у вітчизняній історії. У цей час працею і боротьбою кількох поколінь тут була створена густа мережа політичних, культурно-освітніх та господарських організацій, діяльність яких відіграла помітну роль у формуванні національної свідомості місцевого українства. Особливо до цього спричинилися пожежно-гімнастичні товариства “Січ” започатковані в 1900 р. коломийським адвокатом Кирилом Трильовським.
Актуальність дослідження зумовлена як науково-пізнавальним інтересом, так і суспільними процесами, що відбуваються у державі. Зокрема, пошуком найоптимальнішої моделі побудови “громадянського суспільства”, де поряд з державними інституціями, політичними партіями, церквою одне з провідних місць займають громадські об'єднання, значення яких у майбутньому буде неухильно зростати. Адже відновлені в наш час численні громадські організації, які успішно діяли в Галичині й на Буковині на рубежі ХІХ – ХХ ст., мають у своєму розвитку значні труднощі, пов'язані з об'єктивними і суб'єктивними обставинами. Тому всебічне вивчення різнопланової діяльності пожежно-гімнастичних товариств “Січ” дасть певний досвід, який може бути цінним в умовах сучасного державного будівництва.
Одна з причин актуалізації цієї наукової проблеми визначається сучасною парадигмою національної історіографії – необхідністю переосмислення нашого минулого, висвітлення його на основі нових методологічних підходів. Тільки завдяки появі низки спеціальних наукових досліджень зможе викристалізуватися всебічне й об'єктивне розуміння ролі й місця галицьких та буковинських “Січей” в українській історії 1900 – 1914 років, що сприятиме відновленню повноти історичної пам'яті, дасть змогу активізувати процес сприйняття суспільством історичної спадщини.
Зв'язок роботи з науковими програмами, планами, темами.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: СІЧОВИЙ РУХ У ГАЛИЧИНІ Й НА БУКОВИНІ (1900-1914 рр.)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок