Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> КОМУНІКАТИВНІ МЕХАНІЗМИ ЛЕГІТИМАЦІЇ ПОЛІТИЧНИХ ІНСТИТУТІВ В УМОВАХ ГЛОБАЛІЗАЦІЇ (СОЦІАЛЬНО-ФІЛОСОФСЬКИЙ АНАЛІЗ)

КОМУНІКАТИВНІ МЕХАНІЗМИ ЛЕГІТИМАЦІЇ ПОЛІТИЧНИХ ІНСТИТУТІВ В УМОВАХ ГЛОБАЛІЗАЦІЇ (СОЦІАЛЬНО-ФІЛОСОФСЬКИЙ АНАЛІЗ)

Назва:
КОМУНІКАТИВНІ МЕХАНІЗМИ ЛЕГІТИМАЦІЇ ПОЛІТИЧНИХ ІНСТИТУТІВ В УМОВАХ ГЛОБАЛІЗАЦІЇ (СОЦІАЛЬНО-ФІЛОСОФСЬКИЙ АНАЛІЗ)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,21 KB
Завантажень:
147
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
КИЇВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
імені ТАРАСА ШЕВЧЕНКА
СПИНКА Лариса Анатоліївна
УДК 141.7
 
КОМУНІКАТИВНІ МЕХАНІЗМИ ЛЕГІТИМАЦІЇ ПОЛІТИЧНИХ ІНСТИТУТІВ В УМОВАХ ГЛОБАЛІЗАЦІЇ (СОЦІАЛЬНО-ФІЛОСОФСЬКИЙ АНАЛІЗ)
Спеціальність 09.00.03 - соціальна філософія та філософія історії
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата філософських наук
Київ – 2008
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі філософії Київського національного університету імені Тараса Шевченка.
Науковий керівник: доктор філософських наук, професор
ЯЩУК Тамара Іванівна,
Київський національний університет
імені Тараса Шевченка,
професор кафедри філософії.
Офіційні опоненти: доктор філософських наук, старший науковий співробітник
ЛЮБИВИЙ Ярослав Валерійович,
Інститут філософії іменіГ.С.Сковороди НАН України,
провідний науковий співробітник відділу історії зарубіжної
філософії;
кандидат філософських наук, доцент
КОЗЛОВСЬКИЙ Віктор Петрович,
Національний університет „Києво-Могилянська Академія”,
доцент кафедри філософії та релігієзнавства.
Захист відбудеться 31 березня 2008 р. о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.001.17 у Київському національному університеті імені Тараса Шевченка за адресою: 01033, м. Київ, вул. Володимирська, 60, ауд. .
З дисертацією можна ознайомитись у науковій бібліотеці імені М. О. Максимовича Київського національного університету імені Тараса Шевченка за адресою: 01033, м. Київ, вул. Володимирська, 58.
Автореферат розісланий лютого 2008 р.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради Л. О. Шашкова
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження полягає в необхідності розгляду нових умов функціонування міжнародних політичних інститутів в умовах глобалізації не лише із врахуванням наробків сучасної теорії комунікації, а й із застосуванням комунікативної моделі легітимації.
Чому саме акцент робиться на комунікативній теорії, а не на теорії цивілізацій чи на концепції універсальності? У межах цивілізаційної теорії наголошується на особливості одиничного, його специфічному визначальному значенні. Проте локальні теорії не можуть бути моделлю легітимації за умов глобального світового суспільства. концепція універсальності з її ідеями прогресу загальнолюдської цивілізації тяжіє до виокремлення головного учасника всіх світових подій, який має відігравати визначальну роль. Саме комунікативна теорія, зокрема її ідея загального консенсусу чи максимально наближеного консенсусу, може бути застосована як модель для легітимації політичних інститутів в умовах глобалізації.
Виникає питання, чи варто говорити про необхідність розгляду політичних інститутів в умовах глобалізації та їхнього легітимного існування. Це питання на сьогодні є досить реальним. Адже розвиток світової системи характеризується посиленням процесів інтеграції, вдосконаленням засобів зв’язку і одночасно зростанням індивідуальності і різноманітності її елементів та тенденцією до утворення стабільних політичних інститутів глобального рівня.
Оскільки у своїй сукупності і взаємозв’язках політичні інститути утворюють політичну організацію суспільства, і їх основна функція полягає у забезпеченні стабільності там, де вони діють, тобто закріпленні та приведенні до постійного стійкого стану або підтримки даного стану, то все це означає зниження соціальної напруги в суспільстві і досягнення згоди на основі компромісу інтересів різних соціальних груп. Отже, якщо стабільна політична організація демонструє високий рівень підтримки, то сильні і ефективні політичні інститути можуть залагодити невдоволення перш, ніж це переросте в політичну нестабільність. Переходячи на рівень глобалізації, слід зазначити, що дестабілізація міжнародної системи свідчить: людство знаходиться на переломному етапі свого розвитку, і об’єктивні імперативи виживання, безпеки та розвитку викликають потребу в більш надійному міжнародному порядку.
Сучасний період розвитку міжнародних відносин спрямований на знаходження певного консенсусу при побудові політичних інститутів глобального рівня на основі загально визнаних засобів регулювання та єдиних норм міжнародного життя, що базуються на спільних, загальнолюдських цінностях.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: КОМУНІКАТИВНІ МЕХАНІЗМИ ЛЕГІТИМАЦІЇ ПОЛІТИЧНИХ ІНСТИТУТІВ В УМОВАХ ГЛОБАЛІЗАЦІЇ (СОЦІАЛЬНО-ФІЛОСОФСЬКИЙ АНАЛІЗ)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок