Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Організаційно-економічні механізми підвищення ефективності промислових підприємств в умовах трансформації та євроінтеграції (на прикладі промислових підприємств Польщі та України)

Організаційно-економічні механізми підвищення ефективності промислових підприємств в умовах трансформації та євроінтеграції (на прикладі промислових підприємств Польщі та України)

Назва:
Організаційно-економічні механізми підвищення ефективності промислових підприємств в умовах трансформації та євроінтеграції (на прикладі промислових підприємств Польщі та України)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
39,28 KB
Завантажень:
204
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ РЕГІОНАЛЬНИХ ДОСЛІДЖЕНЬ
Ліманський Анджей
УДК 334.716:[330+339.924:061.1]
Організаційно-економічні механізми підвищення ефективності промислових підприємств в умовах трансформації та євроінтеграції (на прикладі промислових підприємств Польщі та України)
Спеціальність 08.06.01 – Економіка, організація
і управління підприємствами
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
доктора економічних наук
Львів – 2003
Дисертацією є монографія
Робота виконана в Інституті регіональних досліджень НАН України і у Вищій школі маркетингового управління та іноземних мов у Катовіце (Польща).
Науковий консультант: доктор економічних наук, професор
Бєлєнький Петро Юхимович, Інститут регіональних досліджень НАН України, завідувач відділу.
Офіційні опоненти: доктор економічних наук, професор,
академік НАН України
Амоша Олександр Іванович, Інститут економіки промисловості НАН України, директор;
доктор економічних наук, професор, член_кореспондент НАН України
Безчасний Леонід Костянтинович, Інститут економіки НАН України, заступник директора;
доктор економічних наук, професор
Кузьмін Олег Євгенович, Національний університет "Львівська політехніка", завідувач кафедри.
Провідна установа: Ужгородський національний університет, кафедра економіки, менеджменту та маркетингу.
Захист дисертації відбудеться 2 лютого 2004 р. о 11 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 35.154.01 по захисту дисертацій на здобуття наукового ступеня доктора наук в Інституті регіональних досліджень НАН України за адресою: 79026 м. Львів, вул. Козельницька, .
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інституту регіональних досліджень НАН України за адресою: 79026 м. Львів, вул. Козельницька, 4.
Автореферат розісланий 30 грудня 2003 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради
кандидат економічних наук В.І. Жовтанецький
Загальна характеристика роботи
Актуальність теми. У минулому проблематика економічної ефективності функціонування підприємств була у Польщі предметом великого зацікавлення відомих польських економістів, що знайшло віддзеркалення в їхніх численних публікаціях, присвячених цій проблематиці. Це стосувалося передусім публікацій О. Лангого, Й. Паєстки, К. Порвіта, 3. Садовського, Л. Пасєчного, Й. Вєнцковського, Б. Камінського, А. Лукашевича, Т. Коволіка, а серед польських праксеологів, у першу чергу, Т. Котарбінського і Й. Зеленєвського. Однак впродовж 90-х років зацікавлення польських теоретиків економіки і праксеології проблематикою економічної ефективності функціонування підприємств послабло, незважаючи на те, що у положеннях щодо трансформації устрою економіки цю проблему визнано основною умовою її переходу до ринку та інтеграції в Європейський Союз. Свідчить про це винятково невелика кількість публікацій на цю тему, які були надруковані у Польщі впродовж 90-х років. Цей факт значною мірою заохотив автора до глибшого дослідження проблематики економічної ефективності підприємств власне у період трансформації устрою економіки. Ці питання знайшли висвітлення в працях українських вчених, таких як: М. Долішній, П. Бєлєнький, І. Лукінов, О. Амоша, В. Геєць, Л. Безчасний, Ю. Бажал, Є. Бойко, М. Козоріз, О. Кузьмін, Д. Черваньов, М. Чумаченко, В. Паламарчук, Й. Петрович, А. Мазаракі, Г. Швиданенко, В. Вихрущ, В. Павлов, І. Дем'яненко, С. Покропивний, В. Сизоненко.
Водночас проблема розвитку організаційно-економічних механізмів підвищення ефективності підприємств в умовах трансформації та євроінтеграції як така, що виникла в останні роки, не опрацьована в належному теоретичному і методологічному аспектах, не здійснено глибоких теоретичних узагальнень, досі немає глибоких аналітичних досліджень, що вилились би в конструктивні рекомендації органам влади двох держав. Все це зумовило вибір теми дисертаційної роботи та сформувало її структуру.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24 Реферат на тему: Організаційно-економічні механізми підвищення ефективності промислових підприємств в умовах трансформації та євроінтеграції (на прикладі промислових підприємств Польщі та України)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок