Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ДОСЛІДЖЕННЯ ЕФЕКТУ НЕПРЕЦЕСІЙНОГО РУХУ РІВНОДЕННЯ

ДОСЛІДЖЕННЯ ЕФЕКТУ НЕПРЕЦЕСІЙНОГО РУХУ РІВНОДЕННЯ

Назва:
ДОСЛІДЖЕННЯ ЕФЕКТУ НЕПРЕЦЕСІЙНОГО РУХУ РІВНОДЕННЯ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
13,67 KB
Завантажень:
234
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ГОЛОВНА АСТРОНОМІЧНА ОБСЕРВАТОРІЯ
КОЗЕЛ ОЛЬГА ВАЛЕНТИНІВНА
УДК 521.9(085) + 521.91
ДОСЛІДЖЕННЯ ЕФЕКТУ НЕПРЕЦЕСІЙНОГО РУХУ
РІВНОДЕННЯ
01.03.01 Астрометрія і небесна механіка
Автореферат дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата фізико-математичних наук
Київ 2000
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Головній астрономічній обсерваторії Національної академії наук України, м. Київ.
 
Науковий керівник
доктор фізико-математичних наук, професор, Дума Дмитро Павлович, Головна астрономічна обсерваторія НАН України, головний науковий співробітник.
Офіційні опоненти:
доктор фізико-математичних наук, доцент кафедри теорії математичної обробки геодезичних вимірів ДУ “ЛП“, Зазуляк Петро Михайлович, Державний Університет “Львівська політехніка“, декан геодезичного факультету.
доктор фізико-математичних наук, старший науковий співробітник, Петров Григорій Матвійович, Миколаївська астрономічна обсерваторія НАН України, головний науковий співробітник.
 
Провідна установа
Астрономічна обсерваторія Київського національного університету імені Тараса Шевченка, м. Київ.
Захист відбудеться “14“ квітня 2000 р. на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.208.01 при Головній астрономічній обсерваторії НАН України (ГАО НАН України, Голосіїв, Київ-127, МСП, 03680). Початок засідань о 10 годині.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Головної астрономічної обсерваторії НАН України (ГАО НАН України, Голосіїв, Київ-127, МСП, 03680).
Автореферат розісланий “ 6 “ березня 2000 р.
Вчений секретар спеціалізованої вченої ради
кандидат фізико-математичних наук Гусєва Н. Г.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми
Побудова інерціальної системи координат за спостереженнями зір є одним з найбільш складних завдань в астрономії і зводиться до створення спочатку фундаментальної системи координат, яка реалізується у вигляді каталога положень та власних рухів зір на рівнодення та екватор стандартної епохи, а потім до визначення даних про її рух і обертання в просторі. Тому дослідження обертання фундаментальної системи, зокрема ефекту непрецесійного руху рівнодення, є невід’ємною частиною більш загальної проблеми побудови та орієнтації координатних систем в космічному просторі, яка залишається актуальною вже тривалий час.
Ефект непрецесійного руху рівнодення полягає в зміні з часом різниці положень каталожного та динамічного нуль-пунктів прямих сходжень. Він був виявлений експериментально С. Ньюкомом в кінці минулого століття при дослідженні узгодженості каталожної та динамічної систем координат. При створенні теорії руху великих планет С. Ньюком співставив спостережені та обчислені положення Сонця, Меркурія, Венери та Марса за 17501892 рр. і отримав оцінки цього ефекту окремо за даними для кожної планети та за сукупністю даних для декількох планет. В 1912 р. він зафіксував ефект непрецесійного руху рівнодення при співставленні обчислених і спостережених положень Місяця, отриманих із обробки покриттів зір [6].
Після С. Ньюкома дослідження ефекту проводились багаторазово. З цією метою дискутувались різниці спостережених та обчислених положень Сонця, великих планет від Меркурія до Марса, Місяця, вибраних малих планет зі списків Нумерова, Брауера та Інституту теоретичної астрономії РАН, астероїдів, які близько підходять до Землі. Ефект непрецесійного руху рівнодення вивчався також за даними вимірювань власних рухів зір. Зауважимо, що оцінки ефекту отримано з обробки експериментального матеріалу в різних варіантах:
-
за спостереженнями окремих об’єктів та за сукупністю спостережень низки тіл Сонячної системи;
- з використанням різних теорій руху та опорних каталогів зір;
- за спостереженнями планет на окремих обсерваторіях та за сукупністю спостережень на багатьох обсерваторіях;
- окремо за даними меридіанних, фотографічних та інших спостережень;
- різними в методичному відношенні способами порівняння теорій руху та спостережень планет.
Загалом, до теперішнього часу накопичено обширний матеріал по вивченню цього ефекту і можна вважати, що більшість отриманих оцінок є достовірними.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 Реферат на тему: ДОСЛІДЖЕННЯ ЕФЕКТУ НЕПРЕЦЕСІЙНОГО РУХУ РІВНОДЕННЯ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок