Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Механізми реакцій утворення ферит-хромітів магнію, одержаних методом співосадження та шляхом твердофазних взаємодій

Механізми реакцій утворення ферит-хромітів магнію, одержаних методом співосадження та шляхом твердофазних взаємодій

Назва:
Механізми реакцій утворення ферит-хромітів магнію, одержаних методом співосадження та шляхом твердофазних взаємодій
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,22 KB
Завантажень:
410
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Міністерство освіти і науки України
Прикарпатський національний університет імені Василя Стефаника
Луцась Анна Віталіївна
УДК 546:72.76.46:54-36+544.022.384
Механізми реакцій утворення ферит-хромітів магнію, одержаних методом співосадження та шляхом твердофазних взаємодій
02.00.21 – хімія твердого тіла
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата хімічних наук
Івано-Франківськ – 2006


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі теоретичної та прикладної хімії Інституту природничих наук Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник: кандидат технічних наук, доцент
Матківський Микола Петрович,
Прикарпатський національний університет
імені Василя Стефаника МОН України,
заступник директора Інституту природничих наук,
м. Івано-Франківськ
Офіційні опоненти: доктор хімічних наук, професор
Лобанов Віктор Васильович,
Інститут хімії поверхні НАН України,
провідний науковий співробітник,
м. Київ
доктор хімічних наук, професор
Томашик Василь Миколайович,
Інститут фізики напівпровідників
імені В.Є. Лашкарьова НАН України,
вчений секретар
м. Київ
Провідна установа: Львівський національний університет
імені Івана Франка МОН України,
м. Львів
Захист відбудеться 30 червня 2006 року об 11 год. 00 хв., на засіданні спеціалізованої вченої ради К 20.051.03 при Прикарпатському національному університеті імені Василя Стефаника Міністерства освіти і науки України за адресою: вул. Шевченка, 79, м. Івано-Франківськ, 76025.
З дисертацією можна ознайомитись у науковій бібліотеці Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника (вул. Шевченка, 79, м. Івано-Франківськ, 76025).
Автореферат розісланий “29” травня 2006 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради
К 20.051.03 Кланічка В.М.
Загальна характеристика роботи
Актуальність теми. Синтез нових хімічних сполук і розробка оптимальних методів синтезу є важливою проблемою хімії, фізики та суміжних технічних наук. Інтенсивний розвиток радіоелектронної промисловості вимагає вдосконалення традиційних та розробки нових технологічних прийомів синтезу феритових матеріалів. Практично найважливіші магнітні та електричні властивості мають не окремі ферити, а їх тверді розчини як стехіометричного, так і нестехіометричного складу. Ферит-хроміти зі структурою шпінелі широко використовуються як напівпровідникові феромагнітні матеріали. Важливим завданням є оптимізація технології одержання сполук, які використовуються як вогнетривкі, корозійностійкі матеріали, а також як нові каталізатори хімічних процесів. Магнію оксид, феруму та хрому сесквіоксиди є основою для створення перспективних і високотехнологічних феритових матеріалів, у зв’язку з чим закономірності їх формування є об’єктом всестороннього вивчення. Детальне дослідження механізму модельних реакцій, які лежать в основі формування феритів, вказує на складний характер цього процесу. Для реальних систем перебіг процесу формування фериту через твердофазні взаємодії оксидів, тобто за керамічною технологією, значною мірою залежить від дифузійних обмежень, тому в останні десятиліття для одержання оксидних порошків широко застосовуються методи "мокрої" та "м’якої" хімії, пов'язані з використанням розчинів та аморфних співосаджених і зневоднених гідроксидів. Крім того, співосаджені гідроксиди можуть бути вихідними матеріалами при одержанні різноманітних сорбентів, каталізаторів та барвників.
Як показали дослідження гідроокисна технологія, в якій використовується процес співосадження гідроксидів металів, має ряд переваг порівняно з окисною (керамічною) технологією, а саме: точніше дозування вихідних речовин, що використовуються у вигляді титрованих розчинів солей, а отже відтворюваність хімічного складу та властивостей феритів; досягнення вищої дисперсності та тіснішого контакту при змішуванні та осадженні компонентів у рідкій фазі; нижчу температуру спікання зразків для завершення процесу феритоутворення; забезпечення більш рівномірного розподілу складових компонентів фериту.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: Механізми реакцій утворення ферит-хромітів магнію, одержаних методом співосадження та шляхом твердофазних взаємодій

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок