Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ДИВЕРСИФІКАЦІЯ ДІЯЛЬНОСТІ ПІДПРИЄМСТВ В УМОВАХ ТРАНСФОРМАЦІЙНОЇ ЕКОНОМІКИ

ДИВЕРСИФІКАЦІЯ ДІЯЛЬНОСТІ ПІДПРИЄМСТВ В УМОВАХ ТРАНСФОРМАЦІЙНОЇ ЕКОНОМІКИ

Назва:
ДИВЕРСИФІКАЦІЯ ДІЯЛЬНОСТІ ПІДПРИЄМСТВ В УМОВАХ ТРАНСФОРМАЦІЙНОЇ ЕКОНОМІКИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
14,77 KB
Завантажень:
220
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
ХАРКІВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ ЕКОНОМІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ПОПОВА СВІТЛАНА МИКОЛАЇВНА
УДК 338.33
ДИВЕРСИФІКАЦІЯ ДІЯЛЬНОСТІ ПІДПРИЄМСТВ
В УМОВАХ ТРАНСФОРМАЦІЙНОЇ ЕКОНОМІКИ
Спеціальність 08.06.01 – економіка, організація і
управління підприємствами
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Харків – 2004


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Харківському національному економічному університеті, Міністерство освіти і науки України.
Науковий керівник – кандидат економічних наук, доцент
Понікаров Валерій Дмитрович,
Харківський національний економічний університет,
завідувач кафедри правового регулювання економіки
Офіційні опоненти: доктор економічних наук, професор
Сазонець Ігор Леонідович,
Дніпропетровський національний університет,
завідувач кафедри економіки та маркетингу
кандидат економічних наук, доцент
Красноносова Олена Миколаївна
Харківський національний економічний університет,
доцент кафедри бізнесу та підприємництва
Провідна установа – Донецький державний університет економіки і
торгівлі ім. М. Туган-Барановського,
кафедра економіки підприємства
Міністерство освіти і науки України, м. Донецьк
Захист відбудеться "27" січня 2005 р. о 13.00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради, шифр Д 64.055.01 у Харківському національному економічному університеті за адресою: 61001, м. Харків, пр. Леніна, 9-а.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Харківського національного економічного університету за адресою: 61001, м. Харків, пров. Інженерний, 1-а.
Автореферат розісланий "27" грудня 2004 р
Вчений секретар спеціалізованої вченої ради М.С. Дороніна
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Незважаючи на надану свободу вибору з безлічі альтернативних стратегій розвитку, найбільш реальною, здатною в умовах трансформації економіки забезпечити підприємствам умови стабільності є диверсифікація їх діяльності.
Доцільність диверсифікації обумовлена можливістю здійснення адекватної реакції на агресивні стани зовнішнього середовища шляхом розширення сфери діяльності, номенклатури продукції, що випускається, та наданих послуг. Актуальність диверсифікації діяльності вітчизняних підприємств обумовлена вичерпанням внутрішніх резервів зниження витрат виробництва, падінням попиту на виготовлену продукцію й ускладненням маркетингових методів стимулювання продажів цієї продукції. Розвиток диверсифікації створить передумови більш повного використання не зайнятих у традиційному виробництві ресурсів.
Актуальність теми. Теоретичні аспекти процесу диверсифікації підприємств розглянуті в працях І. Ансоффа, Ю.Б. Іванова, Т. Коно, П.А. Орлова, В.С. Пономаренка, А.А. Томпсона., А.Дж. Стрикленда, Б.3. Мільнера, Г.І. Немченко, В. Коноплицького , М.В. Міньковської, В.Г. Габаліса, І.Л. Сазонця, О.М. Красноносової, та ін. Однак, незважаючи на глибокі дослідження проблем диверсифікації, в умовах індустріально розвинених економічних систем вони зосереджені в основному на диверсифікації виробництва й не відображають специфічних особливостей трансформаційної економіки, оскільки в них мало уваги приділяється диверсифікації діяльності підприємств у цілому.
Не достатньо розробленими в теоретичному та методичному плані є проблеми визначення сутності та змісту понять, пов'язаних з диверсифікацією, розроблення її стратегій, визначення оптимального рівня, класифікації її видів та напрямків.
Незавершеність та актуальність цих аспектів сучасного управління диверсифікацією діяльності підприємств в умовах трансформаційної економіки визначили вибір теми і задач дисертаційного дослідження, її актуальність та практичну важливість.
Зв'язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дисертацію виконано відповідно до плану науково-дослідної роботи Харківського національного економічного університету, яка була проведена за темою "Правове регулювання втручання контролюючих та правоохоронних органів у фінансово-господарську діяльність підприємств, установ та організацій" (номер державної реєстрації №0103U008934). Робота виконана за безпосередньою участю автора.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 Реферат на тему: ДИВЕРСИФІКАЦІЯ ДІЯЛЬНОСТІ ПІДПРИЄМСТВ В УМОВАХ ТРАНСФОРМАЦІЙНОЇ ЕКОНОМІКИ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок