Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ІНДИВІДУАЛЬНО-ТИПОЛОГІЧНІ ОСОБЛИВОСТІ МІКРОЦИРКУЛЯЦІЇ КРОВІ У ДІВЧАТ-СТУДЕНТОК З РІЗНИМ СОМАТОТИПОМ

ІНДИВІДУАЛЬНО-ТИПОЛОГІЧНІ ОСОБЛИВОСТІ МІКРОЦИРКУЛЯЦІЇ КРОВІ У ДІВЧАТ-СТУДЕНТОК З РІЗНИМ СОМАТОТИПОМ

Назва:
ІНДИВІДУАЛЬНО-ТИПОЛОГІЧНІ ОСОБЛИВОСТІ МІКРОЦИРКУЛЯЦІЇ КРОВІ У ДІВЧАТ-СТУДЕНТОК З РІЗНИМ СОМАТОТИПОМ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,89 KB
Завантажень:
259
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
ТАВРІЙСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ІМЕНІ В.І. ВЕРНАДСЬКОГО
СТАНІШЕВСЬКА ТЕТЯНА ІВАНІВНА
УДК 612.135 – 055.2
ІНДИВІДУАЛЬНО-ТИПОЛОГІЧНІ ОСОБЛИВОСТІ
МІКРОЦИРКУЛЯЦІЇ КРОВІ У ДІВЧАТ-СТУДЕНТОК
З РІЗНИМ СОМАТОТИПОМ
03.00.13. – фізіологія людини і тварин
 
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата біологічних наук
Сімферополь – 2006
Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Мелітопольському державному педагогічному університеті на кафедрі анатомії та фізіології людини та тварин та в Російському університеті дружби народів на кафедрі анатомії людини медичного факультету.
Наукові керівники: – доктор медичних наук, професор,
заслужений діяч науки РФ
Козлов Валентин Іванович,
Російський університет дружби народів,
завідувач кафедри анатомії людини;
– доктор педагогічних наук, професор
Аносов Іван Павлович, ректор,
Мелітопольський державний педагогічний університет.
Офіційні опоненти: – доктор біологічних наук, професор
Соболєв Валерій Іванович,
Донецький національний університет
завідувач кафедри фізіології людини і тварин;
 
– кандидат біологічних наук, доцент
Мартинюк Віктор Семенович,
Таврійський національний університет
імені В.І. Вернадського,
доцент кафедри фізіології людини і тварин та біофізики.
 
 
Провідна установа Київський національний університет імені Тараса Шевченка, Кабінет Міністрів України, кафедра фізіології людини і тварин, м. Київ.
Захист відбудеться „6” квітня 2006 р. о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради
К 52.051.04 у Таврійському національному університеті імені В.І. Вернадського за адресою: 95007, Україна, м. Сімферополь,
пр. Вернадського, 4.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Таврійського національного університету імені В.І. Вернадського за адресою: 95007, Україна, м. Сімферополь, пр. Вернадського, 4.
Автореферат розісланий „3” березня 2006 р.
Вчений секретар спеціалізованої
вченої ради К 52.051.04 О.М. Чуян


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Однією з найбільш актуальних проблем сучасних природничих наук є збереження здоров’я різних груп населення з урахуванням регіональних природних факторів, етнокультурних особливостей і соціально-економічних умов їх проживання (Агаджанян Н.А., Никітюк Б.А., 2000). Відомо, що і довкілля, і спадковість впливають на всі структури організму людини, в той же час допомагають зберегти і реалізувати унікальні особливості його морфологічної й функціональної організації (Алексеєва Т.І., 1977). Важливою характеристикою стану здоров’я дітей, підлітків і юнаків є рівень їх морфо-функціонального розвитку (Цехмістренко Т.А., Артеменко О.І., 1998; Бутова О.А., 1999).
У сучасній фізіології для індивідуальної оцінки фізичного розвитку людини використовується конституціональний підхід, який є одним із способів вивчення особливостей життєдіяльності організму в умовах норми і патології. Тип конституції людини відображає її індивідуальність і є основою розробки критеріїв і підходів до оцінки індивідуального здоров’я (Никитюк Б.А. із співавт. 1990). Особливе значення має комплексне дослідження здоров’я дівчат-студенток оскільки ця соціальна група визначається підвищеним ризиком функціональних порушень організму і має вік, який є найбільш оптимальним для реалізації репродуктивної функції (Добровольський Г.А. із співавт., 2001; Шушканова О.Г. із співавт., 2001).
У літературі постійно обговорюються особливості адаптаційних зрушень у життєдіяльності жіночого організму (Радзієвський А.Р. із співавт., 1990; Прилепська В.Н., 1991; Агаджанян Н.А., 1996). Так, функціональний стан кардіореспіраторної системи жінки має ряд особливостей, зумовлених гормональними змінами, які супроводжують оваріально-менструальний цикл (Лопатін В.А., 1979; Жмакін К.Н., 1980). Цілком очевидно, що важливо враховувати циклічні зміни ритмічних функцій в організмі жінки.
Одне з провідних місць при діагностиці функціонального стану організму посідає дослідження мікроциркуляції.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: ІНДИВІДУАЛЬНО-ТИПОЛОГІЧНІ ОСОБЛИВОСТІ МІКРОЦИРКУЛЯЦІЇ КРОВІ У ДІВЧАТ-СТУДЕНТОК З РІЗНИМ СОМАТОТИПОМ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок