Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Cепарація насіння рису в електростатичному полі

Cепарація насіння рису в електростатичному полі

Назва:
Cепарація насіння рису в електростатичному полі
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
14,20 KB
Завантажень:
135
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 
Національний аграрний університет
Нгуєн Дінь Лук
УДК 631.37: 621.3
Cепарація насіння рису в електростатичному полі
05.20.02 - застосування електротехнологій в сільськогосподарському виробництві
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня кандидата технічних наук
Київ-2000
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Національному аграрному університеті Кабінету Міністрів України
Науковий керівник: | академік УААН, заслужений діяч науки і техніки України, доктор технічних наук, професор Мартиненко Іван Іванович, Національний аграрний університет, професор кафедри обчислювальної техніки і інформатики.
Офіційні опоненти: | заслужений діяч науки і техніки України, доктор технічних наук, професор Іноземцев Георгій Борисович, Національний аграрний університет, професор кафедри застосування електричної енергії, в сільському господарстві.
кандидат технічних наук Волошин Микола Іванович, Українська академія аграрних наук, начальник відділу аналізу та прогнозування науково-дослідних робіт і розвитку АПК.
Провідна установа: |
Таврійська державна агротехнічна академія. Міністерство аграрної політики України, кафедри електротехнологій. м. Мелітополь.
Захист відбудеться “ 11 “ жовтня 2000р. о 14-00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д26.004.07 в Національному аграрному університеті за адресою: 03041, м.Київ-41, вул. Героїв оборони, 15, ІІІ навчальний корпус, аудиторія №65
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Національного аграрного університету за адресою: 03041, м.Київ-41, вул. Героїв оборони, 11, навчальний корпус 10, читальний зал
Автореферат розісланий “ 6 “ вересня 2000р.
Вчений секретар спеціалізованої вченої ради Лут М.Т.


Загальна характеристика роботи
Актуальність теми. Перед рисоводами України поставлена задача в найближчі роки повністю забезпечити потреби країни в рисі, довести його споживання до 10 кг на душу населення. Для виконання поставленої задачі в Україні щорічно зайнята площа під цією культурою становить близько 27 тис. га.
Особливого значення ця культура має для В’єтнаму, так як вона є основною зерновою культурою. Для отримання необхідної кількості зерна рису в останній час докорінно змінилась технологія та засоби вирощування цієї культури. Сучасна технологія передбачає посів насіння сівалками точного висіву, що виключає ручну працю на формуванні густоти сходів. Слід відмітити, що точний висів висуває особливі вимоги до якості очищення та сортування насіння посівного матеріалу. Існуючі технології післязбиральної обробки зернової маси рису не забезпечують отримання посівного матеріалу з високими посівними кондиціями. Польова схожість в кращому випадку досягає 24…26 %. Це стримує впровадження технологій точного висіву без застосування ручної праці.
В зв’язку з цим виникла необхідність в розробленні нового методу очищення та сортування насіння рису, який би забезпечив відбір із загальної маси найбільш повноцінного насіння з високою лабораторною та польовою схожістю.
Одним із перспективних напрямків у вирішенні цих питань є використання електричних полів високої напруги. При цьому використовуються фізико-механічні та електричні властивості насіння, що сприяє більш чіткому розподілу його за посівними якостями.
Електросепарація насіння багатьох зернових культур проводилась вченими ЧІМЕСГ, МІІСВ, УНДІМЕСГ, Кубанського СГІ і ін., але пряме використання цих розробок для сортування рису не забезпечує вимоги по покращанню посівних якостей його насіння. Відсутні пропозиції, які б могли бути використаними при сепарації насіння рису в електростатичному полі.
Зв'язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дослідження, що проведені по темі дисертаційної роботи виконані в рамках науково-дослідницьких робіт з ДНТП - 12 Енерго- та ресурсозберігаючї технології в сільськогосподарському виробництві та лабораторії застосування електрофізичних методів у сільському господарстві Інституту механізації і електрифікації сільського господарства Української академії аграрних наук (ІМЕСГ УААН) в 1996-1999 роках по проекту № 06.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 Реферат на тему: Cепарація насіння рису в електростатичному полі

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок