Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> реферат українською: Регіональні особливості розвитку агропромислового комплексу України

Загрузка...

Регіональні особливості розвитку агропромислового комплексу України / сторінка 19

Назва:
Регіональні особливості розвитку агропромислового комплексу України
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
50,36 KB
Завантажень:
459
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26  27  28  29  30  31 

Окреслена мета врахування регіональних особливостей у механізмі управління регіональним розвитком АПК, під якою автор розуміє максимально можливе врахування переваг кожного з регіонів у виробництві тих чи інших видів продукції АПК, що повинно сприяти не тільки збільшенню випуску такої продукції, але й повноцінному забезпеченню нею населення України та формуванню раціональних обсягів її експорту при умові повноцінного відтворення природно-ресурсного потенціалу АПК (родючості ґрунтів, водних ресурсів тощо).
Обґрунтовано, що досягнення цієї мети можливе при умові дотримання низки принципів, серед яких найважливіше місце займають використання достовірної бази даних про національні й регіональні особливості розвитку АПК; здійснення моніторингу цих особливостей; наявність розвинених інформаційних систем та програмного забезпечення для збереження і обробки величезних масивів інформації; наявність висококваліфікованого потенціалу, здатного не тільки критично оцінити національні й регіональні особливості розвитку АПК, але й розбити заходи щодо їх використання в управлінні регіональним розвитком АПК.
Дослідження показали, що економічна ефективність виробничо-збутової системи діяльності як аграрних, так і переробних підприємств АПК регіону суттєво залежить від реалізації наступних функцій мар-кетингу: дослідження ринків збуту, попиту споживачів сировини та продо-вольства, моніторингу та прогнозування конкурентної ситуації, застосування раціональної політики ціноутворення, організації безпосеред-нього збуту товарів. Ефективна їх реалізація вимагає забезпечення своєчас-них необхідних перетворень у виробництві, збуті, управлінні і т. д. Проте у багатьох агрофор-муваннях, які розташовані в сільській місцевості, ці функції маркетингу реалізуються недостатньо. Адже, на практиці більшість підприємств АПК лише перейменували відділи збуту у відділи маркетингу, не змінивши при цьому основних напрямів діяльності та функції працівників. Підприємства АПК у багатьох випадках не виробляють саме ту продукцію, яка потрібна споживачам, слабо реагують на нові потреби. По суті, маркетингова діяльність у сфері АПК звузилась до її здійснення у збуті продукції, що пов'язано з великими затратами на маркетинг. В результаті підприємства обмежувались виконанням окремих функцій маркетингової діяльності замість комплексного підходу.
В умовах ринкової діяльності важливу роль повинні відігравати обласні та регіональні служби агромаркетингу. Служба та відділ агромаркетингу може створюватись як приватне (індивідуальне чи колективне) або державне підприємство. Основними клієнтами агромаркетингу можуть бути всі суб`єкти господарювання в АПК регіону: сільгосппідприємства, фермерські та особисті підсобні господарства, кооперативи та переробні підприємства, торгово-посередницькі структури тощо. При здійсненні своєї діяльності даній службі слід підтримувати взаємо-відносини з іншими організаціями: органами управління АПК (усіх рівнів); маркетинговими та іншими структурами, що займаються збутом, сервісом у галузі; органами статистики та інформаційного забезпечення, а також фірмами, що здійснюють зовнішньоекономічну діяльність, що засвідчує необхідність створення системи міжрегіонального співробітництва в галузі агромаркетингу.
З метою виділення пріоритетних напрямків маркетингових зусиль розроблено конкретні програми, зокрема запропоновано прогнозування ціни реалізації, враховуючи зміни собівартості продукції, і на основі залежностей здійснюється прогнозування кон’юнктури ринку й визначення цін із застосуванням регресійного аналізу. Після аналізу побудованих лінійної, степеневої, показникової, парабо-лічної та гіперболічної функцій проведено обчислення значущості зв’язку і середнього квадратичного відхилення, зроблено висновок, що регресійна модель, яка побудована на основі параболічної функції, дає можливість прогнозувати собівартість на перспективу, що дозволить зменшити трансакційні витрати.
Обласна служба агромаркетингу повинна охоплювати такі напрямки діяльності і мати, відповідно, фахівців:
§ керівника агромаркетингової служби;
§ спеціалістів з дослідження ринку (продовольчий, непродовольчий);
§ спеціалістів з планування стратегії маркетингу та асортименту продукції;
§ спеціалістів зі збуту та просування продукції;
§ спеціалістів з реклами та стимулювання збуту;
§ спеціалістів з права та зв'язків з громадськістю.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно

Загрузка...
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26  27  28  29  30  31 
Реферат на тему: Регіональні особливості розвитку агропромислового комплексу України

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок