Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> реферат: Регіональні особливості розвитку агропромислового комплексу України

Регіональні особливості розвитку агропромислового комплексу України / сторінка 2

Назва:
Регіональні особливості розвитку агропромислового комплексу України
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
50,36 KB
Завантажень:
459
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26  27  28  29  30  31 
Крім того, регіональні АПК є складними та великими формуваннями з багатьма зв’язками, характеризується різноманітністю соціально-економічних, природно-кліма-тичних, географічних, біологічних та технологічних умов виробництва й іншими особливостями. Все це гостро ставить проблему пошуку шляхів виходу з цього становища на регіональному рівні, адже в багатьох країнах агропромислове виробництво перетворено у високоефективну галузь на індустріальній основі.
Зрозуміло, що реформування АПК, як і в цілому економіки України, повинно мати логічне завершення. Тому слід, на основі врахування регіональних особливостей розвитку АПК, передбачити і можливі наслідки реформування, адже будь-який регіональний агропромисловий комплекс країни все більше відчуватиме вплив міжнародного поділу праці у зв`язку з наміром вступу України до Світової організації торгівлі (СОТ) та майбутнім можливим членством у Європейському Союзі. Отже, економіка України повинна відповідати вимогам СОТ як у зовнішній торгівлі агропромисловою продукцією, так і щодо організації системи функціо-нування агропромислового комплексу регіону. Це стосується і якості продукції АПК, її екологічної безпеки, конкурентоспроможності, доступності та привабливості.
Не можна не враховувати й той факт, що європейське та світове агропромислове господарство освоює новітні ефективні тех-нології і займає чільні позиції на світовому ринку. Тому Україні вийти на євро-пейський та світовий ринки доволі складно, адже нових претендентів на світові ринки не завжди пускають, боячись втратити відпрацьовані вигідні канали збуту продукції. Отже, завданням реформування регіонального АПК в першу чергу є забезпечення внутрішнього ринку достатньою кількістю конкурентоспромож-них агропромислових товарів.
Викладене вище засвідчує про необхідність і своєчасність дослідження регіональних особливостей розвитку агропромислового комплексу України. Актуальність теми дослідження зростає і у зв’язку з необхідністю застосування комплексного підходу до розв’язання проблеми реформування регіонального АПК. При цьому, надзвичайно важливо зробити акцент на врахуванні особливостей розвитку регіональних АПК при відслідковуванні реформування відносин власності та особливостей відтворення в трансфор-мацій-ний період, проблем адаптації новостворених агроформувань та фермерських господарств до ринкових умов, функціонування переробної промисловості й інфраструктури аграрного ринку, соціально-трудових відносин та ролі особис-тих підсобних господарств, інноваційно-наукового забезпечення реформи та ство-рення ринкової моделі регіонального АПК. Саме відзначені завдання викликали особливий інтерес автора.
Враховуючи порівняно невеликий термін реформування економіки, цю актуальну проблему досліджувало багато вітчизняних учених: В.Г.Андрійчук, Г.В.Балабанов, П.С.Березівський, О.М.Бородіна, П.П.Бор-щевський, Б.В.Буркинський, В.І.Власов, П.І.Гайдуцький, В.Г.Галанець, В.М.Геєць, М.В.Гладій, Б.М.Дани-лишин, Л. В. Дейнеко, М.Я.Дем’яненко, М.І.Долішній, С.Л.Дусановський, Т.Г.Дудар, Р.А.Іванух, В.І.Єлейко, О.В.Крисальний, М.Ф.Кропивко, В.В.Липчук, А.С.Лисецький, М.Г.Лобас, І.І.Лукінов, М.Й.Малік, Л.О.Мармуль, В.Я.Месель – Веселяк, І.Р.Михасюк, В.М.Нелеп, О.М.Онищенко, М.К.Орлатий, Б.Й.Пасхавер, А.М.Стельмащук, В.М.Трегобчук, Р.І.Тринько, М. М. Павлишенко, В. Г. Поплав-ський, П. Т. Саблук, О.М.Царенко, Г.В.Черевко, Л.Г.Чернюк, О.М.Шпичак, В.В.Юр-чишин, М.Д.Янків.
Дослідження з аналогічних проблем у Росії проводили А.І.Алтухов, В.Р.Боєв, І. Н. Буробкін, А.Г.Гранберг, В.А.Клюкач, Ю.А.Конкін, Е.Н.Крилатих, В.І.Кудряшов, В.В.Милосер-дов, А.В.Петриков, Є.Є.Румянцева, А.Б.Соскієв, І.Г.Ушачов, І.Ф.Хіц-ков та ін., у Білорусі – І.П.Воробйов, В.А.Дадалко, В.Г.Гусаков, З.М.Ільїна, П.Г.Нікітенко, Б.М.Шапіро, А.П.Шпак.
Проте проведені дослідження не можуть повністю задовольнити потреби теорії і практики розвитку агропромислового комплексу України на регіональному рівні.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26  27  28  29  30  31 
Реферат на тему: Регіональні особливості розвитку агропромислового комплексу України

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок