Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Скачати безкоштовно: Регіональні особливості розвитку агропромислового комплексу України

Загрузка...

Регіональні особливості розвитку агропромислового комплексу України / сторінка 21

Назва:
Регіональні особливості розвитку агропромислового комплексу України
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
50,36 KB
Завантажень:
459
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26  27  28  29  30  31 
Необхідно встановити мінімальний рівень аграрного виробництва, нижче якого настає загроза продовольчій безпеці держави. При цьому важливо враховувати внутрішньорегіональні відмінності за потребами у продовольстві та сільськогосподарській сировині, економічним потенціалом, умовами сіль-сько-господарського виробництва та його спеціалізації, екологією та іншими специфічними ознаками. Наприклад, біля обласних центрів та великих міст значне місце посідають приміські АПК, які в типології виділяються за ознакою основної спеціалізації та рівнем концентрації виробництва, а також інтенсивністю ведення сільського господарства.
Для об'єктивної оцінки стану регіонального продовольчого комплексу можливе застосування системи показників, в тому числі коефіцієнту виробництва про-дукції в розрахунку на душу населення. Той регіон, де коефіцієнт виробництва продукції перевищує одиницю, потенційно може бути її експортером, а при коефіцієнті менше одиниці цей вид продукції в регіон слід завозити. Однак треба зазначити, що вказаний коефіцієнт визначався відносно рівня виробництва того чи іншого виду продукції в Україні. Так, експортерами цукру можуть бути Тернопільщина, Волинська та Рівненська області, картоплі – усі області Західного соціально-економічного району, молочних продуктів у малих обсягах – Волинська та Терно-пільська області.
Для прогнозування виробництва сільськогосподарської продукції використано моделі оптимізації сільськогосподарського виробництва, які апробовані на прикладі Волинської, Тернопільської областей та окремих адміністративних районів Львівської області. Встановлено, що для областей, на території яких є подібні умови (наприклад, Тернопільська, Волинська) оптимізацію можливо проводити на обласному рівні. А в областях, різні частини яких знаходяться в різних природно-кліматичних умовах (наприклад, Львівська), модель оптимізації слід застосовувати для окремих районів, оскільки в них по-різному оцінюється земля, спостерігається суттєва різниця у врожайності.
Виявлено, що оптимізаційні моделі не дають повного уявлення фахівцям АПК про можливості змін валової продукції сільського господарства, оскільки вони не враховують в повній мірі впливу різних чинників. Саме тому пропонується застосування економетричної моделі, яка апробована для прогнозу валової продукції рослинництва на прикладі Волинської області.
Від вибору науково обґрунтованої схеми розміщення сільськогосподарських, переробних та обслуговуючих підприємств залежить ефектив-ність економічної та господарської їх діяльності. В роботі запропоновано застосу-вання економіко-математичної моделі для обґрунтування структури м’ясопродуктового підкомплексу регіону.
У результаті безперервного розвитку науково-технічного прогресу, поглиблення поділу праці та утворення в умовах реформування все більшої кількості різних структур, які беруть участь у виробництві та реалізації кінцевої продукції, відбувається розширення та поглиблення міжгалузевих зв’язків між ними. Тому важливо виділити в кожному регіональному АПК підкомплексів, що дасть можливість досягти таких цілей:
§ вивчення пропорційності їх розвитку та розробки програм прогнозування на певний період, оскільки оптимізувати розвиток АПК в цілому без виділення підкомплексів – завдання досить складне;
§ розробки у нових економічних умовах дієвої структури управління цими підкомплексами.
У сучасних умовах особливої уваги заслуговує збалансування сировинної бази та переробної промисловості в АПК регіону. Для прикладу розглянуто однопродуктовий агропромисловий комплекс (бурякоцукровий).
Враховуючи той факт, що при збільшенні врожайності збільшується частка виходу цукру з одиниці сировини, а також те, що при цьому має бути збільшення потужностей з обробки одиниці площі, запропоновано оптимізаційну модель для визначення спрямування додаткового вкладення коштів з метою підвищення врожайності та зниження собівартості виробництва 1 т цукру.
Поєднання оптимізаційних економіко-математичних моделей з економетричними при прогнозуванні регіональних аграрних підкомплексів показало, що таким чином можна забезпечити більш повне врахування низки чинників, які впливають на кінцевий результат їх функціонування.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно

Загрузка...
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26  27  28  29  30  31 
Реферат на тему: Регіональні особливості розвитку агропромислового комплексу України

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок