Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Скачати реферат безкоштовно: Регіональні особливості розвитку агропромислового комплексу України

Загрузка...

Регіональні особливості розвитку агропромислового комплексу України / сторінка 22

Назва:
Регіональні особливості розвитку агропромислового комплексу України
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
50,36 KB
Завантажень:
459
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26  27  28  29  30  31 

Важливим системним компонентом політики продовольчої безпеки держави, як і регіону, є забезпечення екологічно стійкого розвитку АПК в регіонах.
Екологічна загроза для сільського господарства поглиблюється двома групами обставин. По-перше, забрудненням земель, вод і повітря промисловими відходами. По-друге, недосконалістю екологічних, природоохоронних заходів, наслідком якої є велика шкода найважливішому сільськогосподар-ському ресурсові – землі. Справа ще більше ускладнюється великими недо-ліками в організації охорони ґрунтів від водної та вітрової ерозії. Це стало особливо помітним в останні роки, коли можливості сільського господарства щодо охорони і збереження земельних угідь, насамперед їх найціннішої частини – орних земель, обмежились.
Методологічною основою екологічної стратегії того чи іншого регіону може стати концепція екологічно стійкого економічного розвитку, яка передбачає застосування таких технологій в сільському господарстві, що зменшують екологічні ризики. Тому екологічні, як економічні і соціальні заходи є елементами єдиної системи реформування АПК.
Щодо альтернативних моделей сільськогосподарського виробництва найчастіше ведуть мову про “органічне землеробство”. Йдеться про вирощування урожаїв без використання пестицидів та добрив.
Органічне землеробство необхідно розглядати як систему аграрного менеджменту, що базується на максимальному використанні біологічних чинників підвищення родючості ґрунтів, агротехнологічному запобіганні розвитку бур'янів та хвороб рослин, враженню їх шкідниками, а також на виконанні комплексу інших заходів, що не мають негативного впливу на стан природного середовища за поліпшення умов формування урожаю.
Прагнення жителів економічно розвинених країн до споживання екологічно чистої продукції сприяє тому, що технології органічного земле-робства стрімко поширюються в усьому світі. Так, лише в країнах ЄС кількість фермерських господарств, які виробляють продукцію на засадах органічного землеробства, за 15 років зросла більше ніж у 20 разів.
В Україні, в ряді областей, зокрема в Карпатському регіоні є всі умови для збільшення виробництва екологічно чистої продукції без збитків для природного середовища (збір і переробка грибів, ягід, виробництво меду тощо), яка буде, безумовно, користуватися високим попитом в інших країнах світу.
Питання охорони земель, оптимізації використання і відновлення земельних ресурсів повинні бути піднесені до рівня державних пріоритетів соціально-економічного розвитку України, найважливіших напрямів держав-ної політики в галузі економіки та охорони навколишнього природного середовища. Припинення деградації і нераціонального використання земель не тільки відкриває значні резерви збільшення обсягів виробництва сільсько-господарської продукції, поліпшення соціального стану громадян, а й забезпе-чить суттєве оздоровлення екологічних умов життя.
Друга складова програми екологізації регіональних АПК – підпрограма прискореного розвитку виробничо-збутової сфери, здійснення якої дозволить поліпшити використання і ліквідувати втрати сільськогосподарської сиро-вини. Прискорення розвитку інфраструктури (дороги, сховища, торгівля і т. д.) і переробних галузей промисловості (харчової і легкої) має важливе значення для стабілізації екологічної ситуації і вирішення продовольчої проблеми.
Подальшого розвитку вимагає процес кооперації та агропромислової інтеграції, що дозволить вирішувати наступні завдання: підвищити конкурентоспроможність продукції на аграрному ринку; усунути можливість диспаритету цін при закупівлі промислових товарів та продажу сільськогосподарської продукції при її просуванні від виробника до споживача; створити для членів кооперації систему виробничих, фінансово-економічних та соціальних послуг; забезпечити й затвердити демократичні основи та принципи розвитку кооперативного руху.
Інтеграція – це процес добровільного об'єднання окремих суб'єктів сфери АПК, коли на основі міжгосподарських економічних організаційно-технологічних, фінансових та інших зв'язків утворюється сукупна система процесів відтворення, яка своєю діяльністю забезпечує виконання постав-лених цілей.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно

Загрузка...
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26  27  28  29  30  31 
Реферат на тему: Регіональні особливості розвитку агропромислового комплексу України

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок