Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Безкоштовно реферат скачати: Регіональні особливості розвитку агропромислового комплексу України

Загрузка...

Регіональні особливості розвитку агропромислового комплексу України / сторінка 9

Назва:
Регіональні особливості розвитку агропромислового комплексу України
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
50,36 KB
Завантажень:
459
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26  27  28  29  30  31 
Враховані теоретичні положення вчення Дж.М.Кейнса та його послідовників (Дж. Хікса, А.Хансена, Л.Клейн, П.Самуельсон, Ф. Модільяні), моделі В.Леонтьєва “затрати-випуск” та здобутки інших представників вітчизняної і світової економічної думки. В той же час, для виявлення внутрішньорегіональних тенденцій розвитку регіонів необхідне використання теоретичних положень мікроекономіки.
Використані також теорії міжрегіональних економічних відносин, які включають і теорії міжнародної торгівлі і міжнародної економічної інтеграції. Вони базуються на теоретичних принципах спеціалізації регіонів, які сформульовані в працях А.Сміта, Д.Рікардо, Е.Хекшера, Б.Оліна. З огляду на тему дослідження, надзвичайно важливе значення має теорія абсолютних і відносних переваг, якими володіють конкретні регіони (країни), А.Сміта і Д.Рікардо. При цьому, взято до уваги, що, оскільки, міжрегіональні економічні зв’язки формують своєрідні системи взаємодіючих регіонів, то національні економіки цілком справедливо розглядаються в якості предмету досліджень регіональної економіки. Зроблено висновок, що національна економіка України – це також система взаємодіючих регіонів, а тому наші дослідження регіональних АПК поєднуються з вивченням особливостей національного АПК, а тенденції розвитку регіональних АПК співвідносяться і порівнюються з тенденціями розвитку національного АПК.
Методи, які застосовані в дослідженні, формують в своїй сукупності авторську методику, суть якої полягає: а) у широкомасштабному застосуванні всіх груп методів для вивчення об’єкту дослідження в цілому; б) у селективному підборі методів, що найбільше підходять для вирішення тих чи інших завдань.
Ядром сформованої автором методики є системний підхід, на якому базуються всі інші методи, які можуть використовуватися при дослідженні економічних проблем, зокрема проблем розвитку АПК.
Застосування системного підходу дозволило, наприклад, виявити, що в структурі Міністерства аграрної політики бракує декілька ланок, найважливішою з яких є Департамент інтегрального розвитку АПК. Обґрунтовано, що створення такого департаменту дозволить не тільки відслідковувати співвідношення між окремими складовими АПК, але й узгоджувати їх діяльність в складі інтегральної системи “АПК України”.
Важливе місце в сформованій автором методиці займає індексний метод, за допомогою якого виявлялися як регіональні особливості АПК, так і особливості впливу факторів на розвиток АПК конкретних регіонів.
В залежності від досліджуваних ознак, які засвідчують про особливість того чи іншого регіону, для дослідження регіональних АПК використовувались різні класи індексів:
§ за змістом досліджуваних об’єктів, явищ і процесів – індекси обсягу, індекси якісних показників;
§ за повнотою охоплення елементів сукупності – індивідуальні індекси, зведені (групові, загальні) індекси;
§ за формою зображення – агрегатні індекси, середні зважені індекси (арифметичні, гармонійні);
§ за базою порівняння – індекси динаміки (базові, ланцюгові), індекси виконання плану, територіальні індекси;
§ за характером впливу на зміну складного явища – індекси сталого складу, індекси структурних зрушень;
§ за коефіцієнтами співвимірювання – індекси зі змінними вагами, індекси зі сталими вагами.
При виборі прогнозних методів автором враховані переваги структурного прогнозування з використанням теорії ланцюгів Маркова, які пов’язані з врахуванням взаємозв’язків окремих досліджуваних процесів в регіональних АПК. За матрицями, побудованими для ряду послідовних станів АПК регіонів, визначалися тенденції їх подальшого розвитку.
На прикладі окремих факторів, які визначають особливості формування і розвитку регіональних АПК, окреслені підходи до оцінки вибраних факторів з метою виявлення як особливостей, так і проблем розвитку АПК. Встановлено, що:
по-перше, як лімітуючі, так і стимулюючі фактори розвитку регіональних АПК виступають в ролі диверсифікантів особливостей цих АПК.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно

Загрузка...
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26  27  28  29  30  31 
Реферат на тему: Регіональні особливості розвитку агропромислового комплексу України

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок