Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Скачати: Регіональні особливості розвитку агропромислового комплексу України

Загрузка...

Регіональні особливості розвитку агропромислового комплексу України

Скачати:* Captcha
* - щоб завантажити роботу, введіть в поле код з картинки і натисніть кнопку "Завантажити"

Загрузка...Назва:
Регіональні особливості розвитку агропромислового комплексу України
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
50,36 KB
Завантажень:
459
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26  27  28  29  30  31 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ РЕГІОНАЛЬНИХ ДОСЛІДЖЕНЬ
Копитко Василь Іванович
УДК 332.1:338.431/432(477)
Регіональні особливості розвитку агропромислового комплексу України
Спеціальність: 08.10.01 –
Розміщення продуктивних сил і регіональна економіка
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
доктора економічних наук
Львів – 2006
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Інституті регіональних досліджень НАН України
Науковий консультант: доктор економічних наук, професор, академік НАН України
Долішній Мар’ян Іванович,
Інститут регіональних досліджень НАН України, директор
Офіційні опоненти: доктор економічних наук, професор, академік НАН України Буркинський Борис Володимирович,
Інститут проблем ринку та економіко-екологічних досліджень, директор
доктор економічних наук
Бородіна Олена Миколаївна,
Державна установа “Інститут економіки та прогнозування НАН України”, завідувач відділу
доктор економічних наук, професор
Єлейко Василь Іванович,
Львівська комерційна академія, завідувач кафедри
Провідна організація: Рада по вивченню продуктивних сил України НАН України, відділ проблем розвитку і розміщення харчової та переробної промисловості, м. Київ
Захист відбудеться 26 квітня 2006 р. о 11 год. на засіданні спеціалізованої вченої ради Д35.154.01 по захисту дисертацій на здобуття наукового ступеня доктора наук в Інституті регіональних досліджень НАН України за адресою: 79026, Львів, вул. Козельницька, 4.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інституту регіональних досліджень НАН України за адресою: 79026, Львів, вул. Козельницька, 4.
Автореферат розісланий 24 березня 2006 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
кандидат економічних наук Жовтанецький В.І.
Загальна характеристика роботи
Актуальність теми дослідження. Перехід до ринкової економіки в Україні призвів до докорінних змін у функціонуванні агропромислового комплексу. Період аграрних реформ харак-теризується спадом виробництва, руйнуванням виробничого потен-ціалу, спа-дом життєвого рівня сільського населення практично у всіх регіонах держави. Проведення земельної реформи та реорганізація сільськогосподарських підприємств, паю-вання і поділ землі забезпечили ліквідацію державної монополії на землю, перетворення сільгоспвиробників – агропідприємств, фермерських та особис-тих підсобних господарств – в юридично незалежні від держави суб’єкти господарювання.
Одночасно, практично, приватизовані харчова та переробна промисловість, оптова та роздрібна торгівля. Систему розподілу агропромислової продукції, яка була при плановій економіці, замінила ринкова інфраструктура. Паралельно з крупними торговельними структурами існують тисячі дрібних та середніх приватних посередників, які забезпечують рух товарів до споживачів у межах регіону, між регіо-нами, а також з-за кордону. Удосконалюється система управління агробізнесом, підвищилась фінансова відповідальність за його результати. Помітні зміни відбулися і в підходах до державного регулювання економіки як на державному, так і на регіональному рівнях.
Проте слід зазначити, що регіональні агропромислові комплекси ще й сьогодні переживають економічну кризу. Це зумовлено не тільки невирішеними проблемами в цьому секторі економіки, але й загальними соціально-економічними проблемами в державі, допущеними помилками на початку реформ, а також специфічними проблемами цієї галузі. Поряд з негативними тенденціями не можна не помітити й позитивних зрушень: розвиток економічної свободи (вироб-ництво, збут та споживчий попит), ведення економічної діяльності, появу підприємств та власників, розвиток агробізнесу, виникнення інфраструктурних підрозділів аграрного ринку, підвищення ролі мотивації праці та економічного інтересу індивідуумів, формування нового економічного мислення як власників, так і найманих працівників, що базується на посиленні ринкових пріоритетів.
На регіональному (обласному) рівні (не говорячи вже про районний рівень та локальний, тобто безпосередньо село) керівники й спеціалісти АПК відчувають брак теоретичних і практичних знань щодо реформування, тому прийняті ними рішення є часто неефективними і навіть можуть суперечити законам та принципам соціально орієнтованої ринкової економіки.

Загрузка...
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26  27  28  29  30  31 
Реферат на тему: Регіональні особливості розвитку агропромислового комплексу України

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок