Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Творчість Уласа Самчука. Проблеми індивідуального стилю

Творчість Уласа Самчука. Проблеми індивідуального стилю

Назва:
Творчість Уласа Самчука. Проблеми індивідуального стилю
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,88 KB
Завантажень:
121
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Харківський національний університет ім. В.Н.Каразіна
Бурлакова Ірина Вікторівна
УДК 821 161.2 Самчук 7. 08
Творчість Уласа Самчука. Проблеми індивідуального стилю
10. 01.01 – українська література
Автореферат дисертації
на здобуття наукового ступеня
кандидата філологічних наук
Харків – 2001


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Харківському національному університету
ім. В.Н. Каразіна, Міністерство освіти і науки України
Науковий керівник:
кандидат філологічних наук, доцент
Безхутрий Юрій Миколайович,
Харківський національний університет
ім. В.Н.Каразіна, завідувач кафедри історії української літератури
Офіційні опоненти:
доктор філологічних наук, професор
Ткачук Микола Платонович,
Тернопільський державний педагогічний університет ім. Володимира Гнатюка, завідувач кафедри історії української літератури
кандидат філологічних наук, доцент
Дуб Костянтин Семенович,
Дніпропетровський національний університет
Провідна установа:
Харківський державний педагогічний
університет ім.Г.С.Сковороди,
кафедра української та світової літератури, Міністерство освіти та науки України, м. Харків
Захист відбудеться “24” травня 2001 року о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 64.051.07 у Харківському національному університеті ім. В.Н.Каразіна за адресою:
61077, м. Харків, площа Свободи, 4, ауд. 2-37
З дисертацією можна ознайомитись у Центральній науковій бібліотеці Харківського національного університету ім. В.Н. Каразіна за адресою:
61077, м. Харків, площа Свободи, 4, ауд. 2-37
Автореферат розіслано “23” квітня 2001 року
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради ___________ Гноєва Н.І.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Останнє десятиліття в історії української культури позначилося виявом тих площин духовного надбання, які тривалий час були за межами широкого усвідомлення й осмислення. Емігрантська література в умовах ізоляції від материкового читача не тільки сконденсувала досить якісний мистецький продукт, а й виявилась фактором правдивого пізнання історії нації. Наші уявлення про літературу ХХ століття, про той її період, що припадає на 20-ті – 50-ті роки, є далеко неповним.
З культурного обігу надовго було вилучено твори письменників, без розуміння оригінальності яких з позиції прояву в них індивідуального почерку автора, буде порушено природний хід літературного процесу.
Серед цих митців вирізняється постать Уласа Самчука, чий талант певною мірою визначав особливості й рівень української діаспорної прози, а індивідуальний стиль свідчив одночасно про глибоку закоріненість в українську традицію і про творче сприйняття й осмислення європейської та світової літератур. Хроніки Уласа Самчука дають можливість сучасному дослідникові й читачеві пізнати зріз української історії крізь призму художнього світогляду з позиції принципу “відстороненості” (Я.Мукаржовський).
Актуальність дисертації вмотивована тим, що в сучасному літературознавстві назріла потреба системного вивчення творчості Уласа Самчука в контексті літературної традиції. Це дасть змогу провести глибші паралелі, віднайти естетичне підгрунтя, що складало основу його художньо-естетичних пошуків.
Аналіз творів Уласа Самчука, виявлення тих традицій, на які спирався письменник у своїх стильових пошуках, дозволить розкрити характер художнього мислення письменника у контексті літературної епохи, виявити спадкоємність з літературою попередніх епох, універсалізм мислення письменника, масштабність художнього вираження його етико-філософської концепції дійсності.
Зв’язок роботи з науковими програмами. Тема дисертації є складовою частиною комплексної теми “Жанрово-стильові особливості української прози ”, яку розробляють члени кафедри історії української літератури Харківського національного університету ім.В.Н.Каразіна.
Метою дослідження є виявлення домінантних стильових характеристик творчості Уласа Самчука, реалізованих, зокрема, через концепцію героя та дійсності, позицію автора, а також через зовнішньо-формальні ознаки тексту,


що дозволить окреслити параметри індивідуального стилю письменника; осмислення специфіки художнього почерку митця в його обумовленості явищами стильового самовідображення і з урахуванням його впливу на літературну еволюцію письменника в цілому.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: Творчість Уласа Самчука. Проблеми індивідуального стилю

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок