Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Дискурсивні стратегії і тактики подолання комунікативних порушень (на матеріалі французьких літературних текстів постмодерну)

Дискурсивні стратегії і тактики подолання комунікативних порушень (на матеріалі французьких літературних текстів постмодерну)

Назва:
Дискурсивні стратегії і тактики подолання комунікативних порушень (на матеріалі французьких літературних текстів постмодерну)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
26,17 KB
Завантажень:
315
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16 
КИЇВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
імені ТАРАСА ШЕВЧЕНКА
Герасименко Олена Володимирівна
УДК: 811.133.1’42’272:821.133.1-3.08 „19”
Дискурсивні стратегії і тактики подолання комунікативних порушень
(на матеріалі французьких літературних текстів
постмодерну)
Спеціальність 10.02.05 – романські мови
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата філологічних наук
Київ – 2008
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі романської філології і перекладу Запорізького національного університету, Міністерство освіти і науки України.
Науковий керівник: кандидат філологічних наук, доцент
Ласка Ігор Васильович,
Київський міжнародний університет,
завідувач кафедри романської філології
Офіційні опоненти: доктор філологічних наук, професор
Кагановська Олена Марківна,
Київський національний лінгвістичний
університет,
завідувач кафедри французької філології
кандидат філологічних наук, доцент
Саєнко Сергій Григорович,
Київський національний університет імені
Тараса Шевченка, доцент кафедри
теорії та практики перекладу
романських мов ім. М. Зерова
Інституту філології МОН України
Захист відбудеться 23.05. 2008 р. о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.001.11 із захисту дисертацій на здобуття наукового ступеня доктора (кандидата) філологічних наук у Київському національному університеті імені Тараса Шевченка за адресою: 01033, м. Київ, бул. Тараса Шевченка, 14.
З дисертацією можна ознайомитися в науковій бібліотеці Київського національного університету імені Тараса Шевченка (01033, м. Київ, вул. Володимирська, 58, к. 10).
Автореферат розіслано 23.04. 2008 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради к. філол. наук Клименко Л.В.


Загальна характеристика Роботи
Спрямованість сучасного мовознавства на дослідження комунікативних і когнітивних засад спілкування зумовлена появою у 80-х роках великої кількості дослідницьких праць, присвячених прагматичному аспекту мовленнєвої взаємодії (Н.Д.Арутюнова, А.Д.Бєлова, В.В.Богданов, Д.Вандервекен, Д.Гордон, В.А.Звегінцев, Ф.Кіфер, Дж.Лакофф, Е.В.Падучева, О.Г.Почепцов, І.П.Сусов, І.П.Тарасова, Д.Франк, A.Берендоне, О.Дюкро, Ж.Фоконьє, Дж.Ліч, Ф.Реканаті). Саме з цим дослідницьким напрямком пов’язується можливість вирішення лінгвістичних проблем успішності/неуспішності у спілкуванні.
Питання досягнення взаєморозуміння в мовленнєвому спілкуванні як важливої умови успішної комунікації розглядалися багатьма лінгвістами (Ю.Д.Апресян, Н.Д.Арутюнова, Ф.С.Бацевич, Р.Віон, Е.Гофман, Г.П.Грайс, В.З.Дем’янков, К.Кербрат-Ореккіоні, О.С.Кубрякова, Г.Г.Почепцов, Дж.Р.Серль, Д.Х.Хаймз). Зусилля більшості дослідників у цій галузі спрямовані на вивчення правил і законів кооперативної взаємодії, в рамках якої учасники уважно і з повагою ставляться до співрозмовника, точно реагують на його висловлювання й намагаються бути максимально кооперативними. Однак, в реальності така модель спілкування трапляється доволі рідко, а непорозуміння стає все поширенішим явищем в усній та літературній комунікації внаслідок недотримання її комунікативних та прагматичних норм, а також законів і постулатів.
Актуальність дослідження визначається важливістю комунікативних процесів у сучасному інформаційному суспільстві й необхідністю пояснення їх сутності, що засвідчує й загальне комунікативно-дискурсивне спрямування лінгвістики наших днів. Запропонований у роботі інтеракційний підхід до вивчення комунікативних порушень дозволяє скласти цілісне уявлення про дискурсивні стратегії і тактики їх створення й подолання, а отже й поглиблює розуміння самої природи міжособистісної комунікації як спільного конструювання смислів у інтеракціях. Питаннями про використання стратегій і тактик у мовленнєвому спілкуванні займалося чимало науковців, але проблема співвідношення стратегій і тактик з комунікативними порушеннями не була предметом спеціального аналізу. Крім того, незважаючи на певний успіх у вивченні природи комунікативних порушень з точки зору прагматики мовленнєвих одиниць і комунікативної лінгвістики, комплексних досліджень, присвячених створенню та подоланню комунікативних порушень у французькій мові, на сьогоднішній день все ще не існує.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16 Реферат на тему: Дискурсивні стратегії і тактики подолання комунікативних порушень (на матеріалі французьких літературних текстів постмодерну)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок