Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ЕВОЛЮЦІЯ ТИПОЛОГІЧНИХ ОСОБЛИВОСТЕЙ НАУКОВОЇ ФАНТАСТИКИ ФРАНЦІЇ (на матеріалі літератури 1970-90 років)

ЕВОЛЮЦІЯ ТИПОЛОГІЧНИХ ОСОБЛИВОСТЕЙ НАУКОВОЇ ФАНТАСТИКИ ФРАНЦІЇ (на матеріалі літератури 1970-90 років)

Назва:
ЕВОЛЮЦІЯ ТИПОЛОГІЧНИХ ОСОБЛИВОСТЕЙ НАУКОВОЇ ФАНТАСТИКИ ФРАНЦІЇ (на матеріалі літератури 1970-90 років)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
25,64 KB
Завантажень:
280
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ ЛІТЕРАТУРИ ім. Т.Г.ШЕВЧЕНКА
КИРЮШКО НАТАЛІЯ ВЕНЕДИКТІВНА
УДК 821.133.1-311.9.09
ЕВОЛЮЦІЯ ТИПОЛОГІЧНИХ ОСОБЛИВОСТЕЙ
НАУКОВОЇ ФАНТАСТИКИ ФРАНЦІЇ
(на матеріалі літератури 1970-90 років)
10.01.04 - література зарубіжних країн
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата філологічних наук
КИЇВ - 2002


Дисертацією є рукопис
Робота виконана на кафедрі зарубіжної літератури Київського національного університету імені Тараса Шевченка.
Науковий керівник – кандидат філологічних наук, доцент
ПАЩЕНКО ВАДИМ ІЛЛІЧ,
професор Національного технічного університету України,
факультет лінгвістики
Офіційні опоненти – доктор філологічних наук, професор
МАТВІЇШИН ВОЛОДИМИР ГРИГОРОВИЧ,
завідувач кафедри світової літератури
Прикарпатського університету ім. В.С.Стефаника
- кандидат філологічних наук, доцент
РЯГУЗОВА ГАЛИНА МИХАЙЛІВНА,
старший науковий співробітник
Інституту літератури ім. Т.Г.Шевченка НАН України
Провідна установа: Київський національний лінгвістичний університет,
кафедра теорії та історії світової літератури,
Міністерство освіти і науки України.
Захист відбудеться “29” травня 2002 року о 15 год. на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.178.02 при Інституті літератури ім. Т.Г. Шевченка НАН України (01001, м. Київ - 1,
вул. М.Грушевського, 4).
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Інституту літератури ім.Т.Г.Шевченка НАН України, 01001, м. Київ, вул. М.Грушевського, 4.
Автореферат розісланий “26” квітня 2002 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради О.І.ГАЙНІЧЕРУ


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА ДИСЕРТАЦІЇ
Сучасне вітчизняне літературознавство виявляє незмінний інтерес до закономірностей літературного процесу у ХХ столітті, до особливостей його еволюції, розвитку окремих жанрів, відповідне місце серед яких посідає й наукова фантастика (далі - НФ). Ця літературна форма є досить поширеною і популярною серед різних верств сучасного українського суспільства, має незаперечний вплив на культурні запити та ціннісні орієнтації літературної громадськості. У Сполучених Штатах Америки та Канаді НФ давно уже увійшла до університетських курсів, фантастична література стала предметом спеціального аналізу в багатьох наукових центрах Західної Європи, зокрема Франції. В Україні цей процес лише розпочинається.
Вже від початку свого існування НФ була органічно пов`язана з пошуком відповідей на найглибші злободенні питання, що поставали перед суспільством. Вона своїми засобами відгукувалася на спроби сучасної їй суспільної думки визначити альтернативи дальшого розвитку цивілізації, відбиваючи найактуальніші і найгостріші проблеми нинішнього світу - соціально-економічні, технологічні, виробничі, наукові, демографічні, екологічні, медико-антропологічні, філософські, суспільно-політичні тощо. Жанр НФ посідає особливе місце в сучасному літературному процесі ще й завдяки тому, що в НФ у своєрідній художній формі віддзеркалилась здатність літератури до усвідомлення фундаментальних питань світоглядного рівня, її прагнення проаналізувати у художньо доступній формі деякі з глобальних проблем сучасності.
Разом із тим НФ нині виявилася чи не єдиним масовим жанром, який своїм змістом звернений у майбутнє. Адже до основного предмету художнього дослідження НФ належать саме гіпотетичні, багато у чому альтернативні світи прийдешнього. Це дозволяє їй образно моделювати важливі ситуації й проблеми, які потенційно можуть виникнути в житті особи і суспільства, в художній формі зображувати потенційно можливі варіанти майбутнього, прогнозувати напрями розвитку цивілізації. Таким чином, актуальність дослідження визначається, щонайперше, актуальністю самого матеріалу, який органічно стикається з найбільш гострими й жагучими проблемами цивілізації кінця ХХ століття.
Незважаючи на певний інтерес до НФ з боку академічного літературознавства за останні десятиріччя і появу низки грунтовних праць, присвячених історії розвитку НФ та її теоретичному аналізові, за одностайним визначенням численних дослідників, цей жанр ще не осмислений на належному теоретичному рівні ні в українському, ні у зарубіжному літературознавстві.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: ЕВОЛЮЦІЯ ТИПОЛОГІЧНИХ ОСОБЛИВОСТЕЙ НАУКОВОЇ ФАНТАСТИКИ ФРАНЦІЇ (на матеріалі літератури 1970-90 років)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок