Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ОПТИМАЛЬНЕ КЕРУВАННЯ ДЛЯ ДЕЯКИХ СИСТЕМ НЕЙРОМЕРЕЖНОГО ТИПУ

ОПТИМАЛЬНЕ КЕРУВАННЯ ДЛЯ ДЕЯКИХ СИСТЕМ НЕЙРОМЕРЕЖНОГО ТИПУ

Назва:
ОПТИМАЛЬНЕ КЕРУВАННЯ ДЛЯ ДЕЯКИХ СИСТЕМ НЕЙРОМЕРЕЖНОГО ТИПУ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
9,62 KB
Завантажень:
433
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
НАЦІОНАЛЬНЕ КОСМІЧНЕ АГЕНТСТВО УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ КОСМІЧНИХ ДОСЛІДЖЕНЬ
БЕРАДЗЕ Майя Сашураївна
УДК 519.853.+517.977.5
ОПТИМАЛЬНЕ КЕРУВАННЯ ДЛЯ ДЕЯКИХ СИСТЕМ
НЕЙРОМЕРЕЖНОГО ТИПУ
01.05.04 - "Системний аналіз і теорія оптимальних рішень"
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата фізико-математичних наук
Київ-2002
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Навчально-науковому комплексі "Інститут прикладного системного аналізу" Міністерства освіти і науки України та НАН України.
Науковий керівник доктор фізико-математичних наук МАКАРЕНКО Олександр Сергійович професор кафедри Математичних методів системного аналізу Навчально науковий комплекс "Інститут прикладного системного аналізу" НАН та Міносввіти України
Офіційні опоненти:
доктор фізико-математичних наук, професор ЛАДІКОВ-РОЄВ Юрій Павлович, провідний науковий співробітник Інституту космічних досліджень НАН та НКА України
кандидат фізико-математичних наук ОХРІМЕНКО Михайло Гаврилович, доцент кафедри Математичного моделювання економічних систем НТУУ "КПІ"
Провідна установа:
Інститут кібернетики імені В.М. Глушкова, м. Київ, НАНУ
Захист відбудеться 13.03.2002 р. о 15 годині на засіданні
спеціалізованої вченої ради Д 26.205.01 при Інституті космічних досліджень НАНУ та НКА, 03187, Київ-187, проспект Академіка Глушкова, 40.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інституту космічних досліджень НАНУ та НКАУ проспект Академіка Глушкова, 40.
Автореферат розісланий 12.02.2002р.
Вчений секретар спеціалізованої вченої ради Зєлик Я.І.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА ДИСЕРТАЦІЙНОЇ РОБОТИ
Актуальність теми. На сучасному етапі велика увага приділяється розв’язанню складних економічних та екологічних проблем, проблем перенаселення, вичерпання природних ресурсів, стабілізації політичних та економічних відносин та ін. Розв’язання таких проблем вимагає розвитку нових математичних підходів і відповідних моделей. Тому, останнім часом, все більш актуальними стають питання моделювання, дослідження та керування великими системами, в тому числі соціальними.
Соціальні системи, як відомо з робіт М.З. Згуровского, С.В. Левкова, О.С. Макаренка, А.В. Доброногова, можуть бути описани моделями нейромережного типу (спінова модель Ізінга, нейромережна модель Хопфілда).
У численних роботах закордонних авторів по дослідженню нейронних мереж, наприклад, Haykin S., Kьhn R., Bцs S., Hemmen J.L., Markus C.M., Waugh F.R., Feng J., Hadeler K.P. у різних аспектах розглядалися дискретні нейромережі і відповідні неперервні континуальні аналоги. Зокрема, шляхом їхнього паралельного розгляду проводилися якісні дослідження деяких найпростіших нейронних мереж, аналітично і чисельно вивчався і проводився статистично механічний аналіз нейронних мереж із сигмоїдальною та кусково-лінійними активаційними функціям і ін.
Нові нейромережні моделі з асоціативною памяттю були застосовані до дослідження суспільних процесів та прогнозування міжнародних відносин. При дослідженні великих суспільних систем, зокрема геополітичних чи економічних відносин, виникають задачі прийняття оптимальних рішень та обробка інформації. Необхідність прийняття оптимальних рішень в таких системах з метою поліпшення їх функціонування вимагає вибору оптимальних варіантів керування серед різних можливих. Тому актуальною є постановка та розвя’зання задач оптимізації та системного аналізу для систем, що описуються моделями нейромережного типу. Така постановка задач важлива також з точки зору подальшого розвитку загальної теорії нейронних мереж.
У роботі використовується, метод В.Ф.Кротова, застосований та формалізований на основі алгоритму методу Гамільтона-Якобі-Беллмана, що дає можливість отримання аналітичних розв'язків задач оптимального керування для нелінійних систем нейромережного типу. Це забезпечує дослідження оптимальних процесів для вибраних систем в залежності від часової змінної та від деяких параметрів.
Зв'язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Робота виконувалась згідно з планами наукових досліджень ННК "ІПСА" в рамках держбюджетної теми 22.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7 Реферат на тему: ОПТИМАЛЬНЕ КЕРУВАННЯ ДЛЯ ДЕЯКИХ СИСТЕМ НЕЙРОМЕРЕЖНОГО ТИПУ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок