Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> АКТИВІЗАЦІЯ ЕКСПОРТНОГО ПОТЕНЦІАЛУ УКРАЇНИ НА РОСІЙСЬКОМУ НАПРЯМКУ

АКТИВІЗАЦІЯ ЕКСПОРТНОГО ПОТЕНЦІАЛУ УКРАЇНИ НА РОСІЙСЬКОМУ НАПРЯМКУ

Назва:
АКТИВІЗАЦІЯ ЕКСПОРТНОГО ПОТЕНЦІАЛУ УКРАЇНИ НА РОСІЙСЬКОМУ НАПРЯМКУ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,90 KB
Завантажень:
464
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ уКРАЇНИ
Дніпропетровський національний університет
КИСЕЛЬОВА ОЛЕНА МИХАЙЛІВНА
УДК 338.2:339.5(477+470)
АКТИВІЗАЦІЯ ЕКСПОРТНОГО ПОТЕНЦІАЛУ УКРАЇНИ НА РОСІЙСЬКОМУ НАПРЯМКУ
Спеціальність 08.02.03 – організація управління, планування і регулювання економікою
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття
наукового ступеня кандидата економічних наук
Дніпропетровськ – 2001


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Дніпропетровському національному університеті Міністерства освіти і науки України
Науковий керівник: | доктор технічних наук, професор
Бойцун Наталія Євгенівна, Дніпропетровський національний університет, завідувач кафедри Міжнародних фінансів.
Офіційні опоненти: | доктор економічних наук, професор
Галушко Ольга Сергієвна, Національна гірнича академія України (м. Дніпропетровськ), завідувач кафедри економічного аналізу і фінансів
Кандидат економічних наук, доцент
Подсолонко Олена Адольфівна, доцент кафедри менеджменту зовнішньоекономічної діяльності Таврійського національного університету
ім. В.І. Вернадського (м. Сімферополь)
Провідна організація: Сумський державний університет Міністерства освіти і науки України, кафедра економіки
Захист відбудеться “15” січня 2002 р. о 14-00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К .051.03 у Дніпропетровському національному університеті Міністерства освіти України за адресою: 49050, м. Дніпропетровськ, вул. Наукова, 13, ауд. 516.
З дисертацією можна ознайомитись в бібліотеці Дніпропетровського національного університету за адресою: 49050, м. Дніпропетровськ, вул. Козакова, 8.
Автореферат розісланий “6” грудня 2002 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради К 08.051.03 А.К. Василевський


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. На ефективність здійснення ринкової трансформації економіки України на сучасному етапі та її інтеграцію у світове господарство істотно впливає розвиток зовнішньої торгівлі.
Стан зовнішньоторговельної діяльності України значною мірою характеризується обсягами торгівлі з Російською Федерацією, яка є одним з головних партнерів. З одного боку, інтереси національної безпеки України вимагають зниження частки Російської Федерації в загальному обсязі зовнішньої торгівлі. Але, з іншого боку, наявність тісних економічних і наукових взаємозв'язків, існування ресурсної і технологічної взаємозалежності окремих галузей і виробництв обох країн обумовлюють необхідність у збільшенні абсолютних обсягів товарообігу з Росією. Збільшення товарообміну між країнами повинно відбуватися переважно за рахунок активізації експортного потенціалу України, що неможливо без проведення обґрунтованої зовнішньоторговельної політики держави.
Орієнтація на нарощування експорту товарів до Російської Федерації передбачає використання певних засобів, механізмів та інструментарію державного регулювання зовнішньоторговельних зв’язків.
Проблеми регулювання зовнішньоекономічних зв’язків та особливості зовнішньоторговельних відносин України з Російською Федерацією в період ринкових перетворень знайшли висвітлення в роботах Бесєдіна В.Ф., Бойцун Н.Є., Василенка Ю.В., Галушко О.С., Геєця В.М., Губського Б.В., Пирожкова С.І., Пузанова І.І., Соскіна О., Сухорукова А.І., та ін.
Разом з тим проблеми, які пов’язані з розробкою ефективних інструментів макроекономічного планування та прогнозування торговельної діяльності України з Російською Федерацією недостатньо досліджені. Потреби держави у наукових засадах планування торговельної діяльності і прийняття відповідних рішень з питань регулювання зовнішньоекономічних відносин роблять актуальним подальший науковий пошук і розробку науково-методичних основ державного регулювання експортних зв’язків України з Російською Федерацією.
Спираючись на результати існуючих досліджень та враховуючи необхідність подальшої розробки теоретичних та науково-прикладних аспектів цієї проблеми, доцільно запропонувати комплекс теоретичних та методичних положень, спрямованих на практичне вирішення проблеми максимальної за сучасних умов реалізації українською державою свого експортного потенціалу на російському напрямку на засадах макроекономічного планування та прогнозування.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: АКТИВІЗАЦІЯ ЕКСПОРТНОГО ПОТЕНЦІАЛУ УКРАЇНИ НА РОСІЙСЬКОМУ НАПРЯМКУ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок