Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> САРМАТИ ПІВНІЧНОГО ПРИЧОРНОМОР’Я. ХРОНОЛОГІЯ, ПЕРІОДИЗАЦІЯ ТА ЕТНО-ПОЛІТИЧНА ІСТОРІЯ

САРМАТИ ПІВНІЧНОГО ПРИЧОРНОМОР’Я. ХРОНОЛОГІЯ, ПЕРІОДИЗАЦІЯ ТА ЕТНО-ПОЛІТИЧНА ІСТОРІЯ

Назва:
САРМАТИ ПІВНІЧНОГО ПРИЧОРНОМОР’Я. ХРОНОЛОГІЯ, ПЕРІОДИЗАЦІЯ ТА ЕТНО-ПОЛІТИЧНА ІСТОРІЯ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
42,31 KB
Завантажень:
45
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ АРХЕОЛОГІЇ
 
СИМОНЕНКО Олександр Володимирович
УДК 902/904 (477) (478.9)“529”:93
САРМАТИ ПІВНІЧНОГО ПРИЧОРНОМОР’Я.
ХРОНОЛОГІЯ, ПЕРІОДИЗАЦІЯ ТА ЕТНО-ПОЛІТИЧНА ІСТОРІЯ
Історичні науки - 07.00.04 - археологія
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
доктора історичних наук
Київ - 1999
Дисертацією є рукопис
Робота виконана у відділі скіфо-сарматської археології Інституту археології Національної академії наук України
Офіційні опоненти | доктор історичних наук,
старший науковий співробітник,
МАКСИМОВ Євген Володимирович;
доктор історичних наук,
ЩУКІН Марк Борисович,
Державний Ермітаж,
провідний науковий співробітник;
доктор історичних наук,
доцент,
СОРОЧАН Сергій Борисович,
Харківський державний університет,
доцент кафедри історії стародавнього світу
та середніх віків
Провідна установа | Ужгородський державний університет, кафедра історії стародавнього світу та середніх віків,
м.Ужгород
Захист відбудеться “25 “ жовтня 1999 р. о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.234.01 для захисту дисертацій на здобуття наукового ступеня доктора історичних наук при Інституті археології НАН України за адресою:
254655, Київ-210, проспект Героїв Сталінграда, 12.
З дисертацією можна ознайомитися в науковій бібліотеці Інституту археології НАН України за адресою: м.Київ, проспект Героїв Сталінграда, 12.
Автореферат розісланий “ 8 ” вересня 1999 року.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради В.О.Петрашенко
В давній історії України одне з провідних місць посідає сарматська доба. Іраномовні племена кочовиків-сарматів протягом майже 600 років складали головну етно-політичну силу в степу та лісостепу України та відігравали значну роль в історичному розвитку територій, котрі вони займали і з якими межували. Сармати брали активну участь в бурхливих політичних подіях, що проходили в античному світі в 2 ст. до н.е. - 4 ст.н.е. Щільно контактуючи з землеробськими племенами зарубинецької культури, пізніми скіфами Нижнього Подніпров’я та Криму, сармати певною мірою впливали на їх матеріальну та духовну культуру. Сармати, рання історія яких пов’язана з добою пізньої давнини, на заключному етапі свого існування відкривають добу Великого переселення народів, добу середньовіччя.
Актуальність вивчення історії і культури сарматів визначається важливістю їх ролі в історичному розвитку України. Сармати Північного Причорномор’я були невід’ємною частиною величезного масиву кочовиків, що простирався від Уралу до Угорщини. Однак, незважаючи на велику кількість археологічних пам’яток у регіоні, що вивчається, і наукових робіт, присвячених їм, в науці досі відсутнє узагальнююче дослідження з історії та культури сарматського світу Північного Причорномор’я, яке відповідало б сучасному станові матеріалу. Не менш важливими є й окремі аспекти проблеми: остаточне визначення часу та характеру початкового етапу проникнення сарматів на територію колишньої Скіфії, хронологія та періодизація сарматської культури Північного Причорномор’я в світлі новітніх розробок сарматознавства, грунтовне археологічне дослідження різних періодів розвитку сарматської культури на Україні, розв’язання на основі сучасного матеріалу проблеми взаємовідносин сарматів з оточуючим населенням (осілі варварські культури та античний світ) і усвідомлення їх ролі в етногенетичних процесах на давній території України в 1 тис. н.е., дослідження зв’язків, схожості та відміни сарматських культур Північного Причорномор’я і Азіатської Сарматії, коректування та вирішення деяких дискусійних питань сарматознавства. Однак з цього переліку проблем, кожна з яких може бути темою окремого дослідження, найбільш актуальними уявляються розробка хронології сарматської культури Північного Причорномор’я та її періодизації і реконструкція на підставі всіх категорій джерел етно-політичної історії сарматських племен регіону. Актуальність перших двох проблем продиктована, з одного боку - важливістю хронологічних індикаторів як основи для датування сарматських пам’яток, з іншого - слабою розробленістю цього питання стосовно території, що вивчається, якісними змінами джерелової бази на цей час та наявністю новітніх хронологічних розробок по іншим регіонам Сарматії.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24 Реферат на тему: САРМАТИ ПІВНІЧНОГО ПРИЧОРНОМОР’Я. ХРОНОЛОГІЯ, ПЕРІОДИЗАЦІЯ ТА ЕТНО-ПОЛІТИЧНА ІСТОРІЯ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок