Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> УКРАЇНСЬКИЙ ПОСТМОДЕРНІЗМ У КРИТИЧНОМУ ТА ХУДОЖНЬОМУ ДИСКУРСАХ КІНЦЯ ХХ СТОЛІТТЯ

УКРАЇНСЬКИЙ ПОСТМОДЕРНІЗМ У КРИТИЧНОМУ ТА ХУДОЖНЬОМУ ДИСКУРСАХ КІНЦЯ ХХ СТОЛІТТЯ

Назва:
УКРАЇНСЬКИЙ ПОСТМОДЕРНІЗМ У КРИТИЧНОМУ ТА ХУДОЖНЬОМУ ДИСКУРСАХ КІНЦЯ ХХ СТОЛІТТЯ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
28,48 KB
Завантажень:
232
Оцінка:
 
поточна оцінка 4.5


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
ЛЬВІВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ імені ІВАНА ФРАНКА
СТАРОВОЙТ ІРИНА МИКОЛАЇВНА
УДК 82.161.2 “19”.02 (091)
УКРАЇНСЬКИЙ ПОСТМОДЕРНІЗМ
У КРИТИЧНОМУ ТА ХУДОЖНЬОМУ ДИСКУРСАХ
КІНЦЯ ХХ СТОЛІТТЯ
10.01.06 – теорія літератури
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата філологічних наук
ЛЬВІВ – 2001


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі української літератури імені академіка Михайла Возняка Львівського національного університету імені Івана Франка Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник: доктор філологічних наук, професор
САЛИГА Тарас Юрійович,
Львівський національний університет імені Івана Франка,
завідувач кафедри української літератури
імені академіка Михайла Возняка
Офіційні опоненти: доктор філологічних наук
ГУНДОРОВА Тамара Іванівна,
Інститут літератури імені Т.Г.Шевченка
НАН України,
провідний науковий співробітник
кандидат філологічних наук
ХАРЧУК Роксана Борисівна,
Міжнародний благодійний фонд “Смолоскип”,
директор
Провідна установа: Одеський національний університет імені Іллі Мечнікова
Міністерства освіти і науки України, кафедра теорії літератури
Захист відбудеться “23” лютого 2001 року о 10 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К. 35.051.13 з філологічних наук при Львівському національному університеті імені Івана Франка за адресою: 79000, м. Львів, вул. Університетська, 1.
З дисертацією можна ознайомитися в Науковій бібліотеці Львівського національного університету імені Івана Франка (м. Львів, вул. Драгоманова, 5).
Автореферат розісланий “19” січня 2001 року
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Івашків В.М.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження. На сьогодні українське літературо-знавство не має жодної повноформатної розвідки про постмодернізм. Основною перепоною його вивченню вважається незавершеність самого феномена. З’ясування сутності літературних напрямів, методів, стильових течій завжди було важливою проблемою теорії літератури. Складний і тривалий процес осмислення певного напряму має різні етапи, з яких першопочатковий належить до найбільш скомплікованих, бо рівнобіжний зі становленням досліджуваного явища. Особливості постмодернізму пов’язують насамперед з інтелектуальною напругою кінця тисячоліття – не стільки календарним підсумком, як узагальненням європейської культури, що дійшла свого зросту і сили, та не позбулась найдрастичніших своїх проблем. Відлік постмодерності пішов приблизно з кінця 1960-х років, з американської контркультури, всеохопних і загальнодоступних мас-медіа (de profundis) та французького постструктуралізму (excelsior). Спершу префікс пост- дослідники прикладали лише до митців останнього на тоді двадцятиліття (1950-1960) – порушників “рівноваги” модернізму, – але щоразу наполегливіше проштовхували сам термін до початку століття.
Питання про сенс і призначення постмодернізму в Україні породило затяжну дискусію, яку дотепно підсумував один з її ініціаторів – Юрій Андрухович: “Настав той час, коли постмодернізму в нас не критикує тільки лінивий або мертвий”Андрухович Ю. Повернення літератури? // Повернення деміургів / Плерома 3’98. Мала українська енциклопедія актуальної літератури. – Івано-Франківськ: Лілея-НВ, 1998. – С. 15.. Комплекс проблем, що постають перед дослідником цього явища в українському випадку, конкретизувала Соломія Павличко: “У літературі модернізація має свої аспекти. Вона передбачає чесні відповіді на численні запитання: Якою мовою ми говоримо про літературу, традицію, загалом про себе? Чи може існувати навіть саме поняття забороненої або незручної теми? З кого складається канон наших класиків? Які сили нуртують на літературному марґінесі? ”Павличко С. Дискурс модернізму в українській літературі. – 2-ге вид., перероб. і доп. – К.: Либідь, 1999.– С. 7.. Відповідаючи цьому запитові, дисертація приділяє досить уваги гіпотезам, котрі з’ясовують, як і чому постмодернізм набирає чинності в новочасній українській культурі.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: УКРАЇНСЬКИЙ ПОСТМОДЕРНІЗМ У КРИТИЧНОМУ ТА ХУДОЖНЬОМУ ДИСКУРСАХ КІНЦЯ ХХ СТОЛІТТЯ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок