Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ДРАМАТУРГІЯ В ІСТОРИКО-КУЛЬТУРНОМУ КОНТЕКСТІ (на матеріалі творчості Теннессі Уїльямса)

ДРАМАТУРГІЯ В ІСТОРИКО-КУЛЬТУРНОМУ КОНТЕКСТІ (на матеріалі творчості Теннессі Уїльямса)

Назва:
ДРАМАТУРГІЯ В ІСТОРИКО-КУЛЬТУРНОМУ КОНТЕКСТІ (на матеріалі творчості Теннессі Уїльямса)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
25,69 KB
Завантажень:
80
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
Ліризація драми як вияв літературно-родової дифузії в творчості Тенн
ессі Уїльямса


ДОНЕЦЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
 
ЗОРНИЦЬКИЙ Андрій Володимирович
УДК 821.111
ДРАМАТУРГІЯ В ІСТОРИКО-КУЛЬТУРНОМУ КОНТЕКСТІ
(на матеріалі творчості Теннессі Уїльямса)
Спеціальність 10.01.06. – теорія літератури
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата філологічних наук
Донецьк – 2007


Дисертацією є рукопис.
Роботу виконано на кафедрі зарубіжної літератури Житомирського державного університету імені Івана Франка, Міністерство освіти і науки України.
Науковий керівник:
доктор філологічних наук, професор
Чирков Олександр Семенович, професор кафедри зарубіжної літератури Житомирського державного університету імені Івана Франка.
Офіційні опоненти:
доктор філологічних наук, професор
Удалов Віктор Лазаревич, професор кафедри російської філології Волинського державного університету імені Лесі Українки.
кандидат філологічних наук, доцент
Назарець Віталій Миколайович,
завідувач кафедри української літератури Міжнародного еколого-гуманітарного університету ім. акад. С. Дем’янчука (м. Рівне).
Захист відбудеться “6”------листопада 2007 р. о 10 год. на засіданні вченої ради К 11.051.11 із захисту дисертацій на здобуття наукового ступеня кандидата філологічних наук при Донецькому національному університеті (83055, Донецьк, вул. Університетська, 24)
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Донецького національного університету (83055, Донецьк, вул. Університетська, 24)
Автореферат розіслано “ 3 ”------жовтня 2007 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради О.В. Тараненко


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Поняття “драма”, як відомо, сягає своїм лінгвістичним та історичним корінням найдавніших часів існування людства. За Аристотелем, який запровадив цей термін у науковий обіг, драма є “…дійством (drama), оскільки наслідує осіб, які діють (drontes Аристотель. Сочинения: В 4-х т. – М.: Мысль, 1983. – Т. 4. – 828 с. – С. 648. )”. Вона імітує життя згідно з певним заздалегідь складеним планом драматурга, щоб досягти певного впливу на публіку, характер якого залежить від обраного митцем жанру.
За часів Аристотеля поширеною була і практика неміметичного театру, яка отримала своє цілісне формулювання лише у ХХ столітті. Нідерландський культуролог Й. Гейзінга писав: “Священнодійство є dromenon (тут і далі курсив автора – А.З.), що означає “щось удіяне”, дія, акт. Те, що ставиться, виставляється, тобто матеріал дії, – це drama, яка знов же означає дію, чинену на кону. Така дія може відбуватись як вистава або як змагання. Обряд чи “ритуальний акт” відтворює певну космічну подію, те, що відбулося в природі. Одначе слово “відтворює” недостатньо віддає точне значення цієї дії, адже тут “відтворення” є насправді “ототожненням”, містичним повтором або ж “від-творенням” події. Обряд породжує ефект, який не стільки показується образно, скільки дійсно відтворюється в дії. Тому функцією обряду аж ніяк не є просте наслідування: він дає змогу його учасникам брати безпосередню участь у самій священній події. Як сказали б греки: “вона більш метектична, ніж міметична”. Це є helping the action out (сприяння тому, що відбувається, для його завершення Гейзінга Йоган. Homo Ludens / Пер. з англ. О. Мокровольського. – К.: Основи, 1994. – 250 с. – С. 22.)”.
Залишаючись усього лише науковими теоріями, міметична та метектична теорії драми насправді багато в чому доповнювали одна одну, проте з огляду на ті різкі та полярні зміни політико-ідеологічного клімату в світі, які мали місце протягом ХХ століття, згадані теорії нерідко ставали заручниками штучних та необґрунтованих протиставлень Див., наприклад: The New Encyclopaedia Britannica (Macropaedia)/Robert P. Gwinn, Chairman, Peter B. Norton, President, Robert McHenry, Editor in Chief: In 32 volumes.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 



Реферат на тему: ДРАМАТУРГІЯ В ІСТОРИКО-КУЛЬТУРНОМУ КОНТЕКСТІ (на матеріалі творчості Теннессі Уїльямса)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок