Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ПРОБЛЕМИ ПОЕТИКИ ДРУГОГО ТОМУ “МЕРТВИХ ДУШ” МИКОЛИ ГОГОЛЯ

ПРОБЛЕМИ ПОЕТИКИ ДРУГОГО ТОМУ “МЕРТВИХ ДУШ” МИКОЛИ ГОГОЛЯ

Назва:
ПРОБЛЕМИ ПОЕТИКИ ДРУГОГО ТОМУ “МЕРТВИХ ДУШ” МИКОЛИ ГОГОЛЯ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
24,49 KB
Завантажень:
428
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
СКВІРА НАТАЛІЯ МИХАЙЛІВНА
УДК 821.161.1 – 2.09 Гоголь
ПРОБЛЕМИ ПОЕТИКИ ДРУГОГО ТОМУ “МЕРТВИХ ДУШ”
МИКОЛИ ГОГОЛЯ
10.01.02 – російська література
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата філологічних наук
Дніпропетровськ – 2008


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана у відділі світової літератури
Інституту літератури ім. Т.Г. Шевченка НАН України.
Науковий керівник: доктор філологічних наук, професор
МИХЕД Павло Володимирович,
Інститут літератури ім. Т.Г. Шевченка
НАН України, провідний науковий
співробітник відділу світової літератури.
Офіційні опоненти: доктор філологічних наук, професор
КИЧЕНКО Олександр Семенович,
Черкаський національний університет
імені Богдана Хмельницького, професор
кафедри зарубіжної літератури;
кандидат філологічних наук, доцент
РОДНИЙ Олег Володимирович,
Дніпропетровський національний університет,
доцент кафедри зарубіжної літератури.
Захист відбудеться “28” березня 2008 р. о 14:00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К.08.051.12 у Дніпропетровському національному університеті (49027, м. Дніпропетровськ, пл. Тараса Шевченка, 1, Палац студентів ДНУ).
Із дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Дніпропетровського національного університету (49050, м. Дніпропетровськ, вул. Казакова, 8).
Автореферат розісланий “26” лютого 2008 р.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради О.О. Глушко


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Художній світ пізнього Гоголя все ще залишає у дослідників багато запитань, які не вичерпуються можливими відповідями щодо задуму і написання поеми “Мертві душі”, завершеності другого тому, його оприлюднення та спалення, розквіту чи згасання таланту письменника під час роботи над пізніми творами, пошуку ним гностичної рівноваги між ситуаціями часу та потенціалом релігійних поривань. Великою мірою саме це й викликає незгасну цікавість до творчості Гоголя кінця 40-х років, а зазначені проблеми потребують нової методології вивчення і прочитання.
Форми оприявнення взаємодії релігії та літератури є одним із пріоритетних напрямів сучасних літературознавчих розвідок. Опубліковані матеріали з теми “Гоголь і Біблія” подають новий погляд на пізнього Гоголя та його творчість останніх років, а також дозволяють переглянути усталені ідеї щодо індивідуальної манери письменника. Біблійне слово як потужний фактор формування національного контексту вимагало добору певних форм і засобів уведення його в художній текст із метою сакралізації, авторитетності та ефективного впливу на суспільство.
Другий том поеми “Мертві душі” є ключовим, знаковим твором, що сконцентрував ідеї та світосприйняття пізнього Гоголя. Релігійні вподобання письменника, його месіанські ідеї і бачення себе в ролі “пророка православної культури” Зеньковский В. История русской философии. – М.: Академический Проект, Раритет, 2001. – С. 174. наразі детально проаналізовані у роботах М. Вайскопфа, В. Воропаєва, С. Гончарова, В. Зеньковського, П. Михеда. Поява наукових досліджень з пізньої творчості Гоголя, зокрема другого тому “Мертвих душ”, характеризується наявністю різнопланового матеріалу, присвяченого проблемам його поетики. Навіть сучасне прочитання другої частини твору здійснюється з точки зору проблем здебільшого історико-літературного, методологічного, соціологічного характеру. Цей факт, на наш погляд, дозволяє відчути нагальну потребу в дослідженні стилю та характерології другої частини поеми саме як проблем поетичної системи пізнього Гоголя.
Принциповою передумовою дослідження є аналіз “нової естетики” (О. Аннєнкова, П. Михед) поетичного слова письменника крізь призму сучасних йому суспільних та морально-філософських проблем. У той же час, зважаючи на заідеологізованість попередніх досліджень, у даній роботі закцентовано увагу на виділенні в постаті Гоголя передусім іпостасі митця, письменника, який у творчості 40-х років “виходить за межі художнього мовлення, актуалізуючи потенціал християнського мовленнєвого ідеалу” Михед П.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: ПРОБЛЕМИ ПОЕТИКИ ДРУГОГО ТОМУ “МЕРТВИХ ДУШ” МИКОЛИ ГОГОЛЯ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок